katinthebox katinthebox komentáře u knih

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Strasne...pripomenulo mi to pribeh mojej susedky, co v dobe vybuchu zila v Tatrach a bola tehotna. Narodilo sa jej dievcatko cierne ako grafit a neprezilo ani den. A doktori tiez oficialne tvrdili, ze to nie nasledkom Cernobylu. Potom uz deti mat nemohla. Tiez pribeh, ktory by dokonale zapadol to mozaiky tejto knihy.

28.04.2018 5 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Skvela knizka, precetla jsme jednym dechem :) K autorce se vracim po x-letech, kdy jsem si ji zamilovala v serii o Bridgertonech. Dalši knižky, co se tady vydávali, byli dějově ze stejné společnosti ale bohužel mě moc neoslovili. Takže takhle byla moc mile překvapení a velice hezký úvod do doufám nové série o rodine Rokesby. Moc mě bratři bavili a fakt mě moc zajíma jak to dopadne s Edem :D

03.07.2018 5 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Tak po precteni komentaru jsem se trochu bala, ze to nebude moc dobre. Opak byl pravdou. Musim rict, ze se mi tahle knizka cetla sama a libila o level vice nez Zapomenuta, kterou jsem cetla driv. Mohu jen doporucit. je to skvela oddychovka a jako zena stejneho veku jako hlavni hrdinka jsem se v nekterych castech i nasla :D

25.06.2018 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Skvela knizka. Dalsi perfektní příbeh, který byl puvodne sepsan jako fanfiction pro Twilight a naštěstí nakonec došlo k jeho vydání i knižně:) Příběh mě velice chytl již tehdy, před více než 12ti lety, když jsem ho četla postupně tak jak ho autorka zveřejňovala na fanfiction strankách. A byla to pecka již tehdy. Pro dlouhých letech jsem na knížku znovu narazila a zhtla jí během par hodin, nešlo se od ní otrhnout. Četla jsem jí v angličtině a tuto verzi mohu jen doporučit.

21.07.2018 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Četla jsem jí ještě v době, kdy to bolo fanfiction k Twilightu a již tehdy to byla pecka:D Jsem moc ráda, že se autorce pak podařilo jí vydat a i další díly v téhle sérií jsou skvělé. Takže mohu jen doporučit.

03.07.2018 5 z 5

Všetka pravda, čo je vo mne Všetka pravda, čo je vo mne Julie Berry

Moc krasna knizka. Zadna z postav neni jen cerna nebo bila, a kazde konani ma svoj duvod. Velice se mi libilo, ze me pribeh nutil premyslet nad jednotlivymi postavami a jejich chovanim. I kdyz se mi zdalo, ze se nektere postavy chovaji v urcitych chvilich krute, tak kdyz jsem se zamyslela proc to tak je, pak sem je dokazala pochopit a sama si kladna otazku jak bych se dokazala chovat ja v jejich situaci. Necte se to lehce, ale je to strasne navykova knizka a jednoduse sem ji nemohla zavrit bez toho abych ji docetla do konce :)

25.05.2018 5 z 5

Dáma a námořník Dáma a námořník Johanna Lindsey

V slovenčině vyšlo jako titul Neodolateľne zvodná.

Zamilovaný ničema Zamilovaný ničema Johanna Lindsey

V slovenčině vyšlo jako titul Zamilovaný darebák.

Řekni, že mě miluješ Řekni, že mě miluješ Johanna Lindsey

V slovenčine vyšlo ako titul Vyznaj mi lásku.

Okouzlení Okouzlení Johanna Lindsey

V slovenčine vyšlo ako Čaro mladosti.

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

Čím více knih od téhle autorky čtu, tým mám větší pocit, že její vrchol byl v séríí o Noře. četla jsem vše co vydala, jak v češtine tak v angličtině a musím říct, že i slabší knížce překlad uškodí. Knižka nijak neurazila ale ani nenadchla, možná by si zasloužila trochu delší propracování, aby se člověk více vžil se všemi. Za mně zatím ale nejslabší co od autorky tady vyšlo.

03.07.2018 2 z 5

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

Skvela knizka, chytila ma od zaciatku do konca. Aj ked niektore casti sa citali hodne tazko, i po niekolkych rokoch ju mam stale v pameti.

27.04.2018 5 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Odychovka na dovcu. Dej prijemne plynie, aj ked chvila mi som si vravela, ze hlavny hrdina musi byt totalne pasivny clovek ktoreho by som teda nechcela v zivote stretnut. Je uplna odovzdanost osudu ma chvilami az iritovala.

20.04.2018 5 z 5

Sobí bobky Sobí bobky Lars Simon

Skvele zakoncenie trilogie. Doporucujem ale citam celu trilogiu naraz, dejovo knihy na seba navazuju. Vzhladom k hodne oddychovej povahe vsetkych knih, hrozi ze ak budete citat s dlhsim casovym odstupom, tak zabudnete co bolo v predoslom diele:D Inak treti diel mi prisiel najviac akcny, a knizku som doslova zhltla za par dni, pretoze som bola zvedava ako to dopadne. Necakajte z nej hlboke zivotne pohnutie, je to fakt oddychovka pre nenarocnych citatelov.

20.04.2018 5 z 5

Rozbúrené city Rozbúrené city Jude Deveraux (p)

V CZ vyšla jako Příliv.

16.04.2018

Neoblomná Carrie Neoblomná Carrie Jude Deveraux (p)

V CZ vyšla pod názvem Věčnost.

16.04.2018

Kajmaní lejno Kajmaní lejno Lars Simon

Je to odychovka, ziadne hlboke dielo. Citam vsetky casti za sebou, takze pre mna kniha posobila ako dalsia kapitola knihy prvej. A je pravda, ze som z nej mala pocit ze vznikla len preto aby urobila osli mustek pre tretiu knihu. Kazdopadne na dovcu skvela.

18.03.2018 5 z 5