KatieKuli KatieKuli komentáře u knih

Poslední svobodný miliardář Poslední svobodný miliardář Pippa Grant

Můj první dojem byl, že tu ženskou bych uškrtila (vážně, když má někdo dovolenou cítí potřebu nechat všude bordel a tak dlouho otevřenou ledničku až se zkazí cheesecake?). Ale naštěstí se to dál zlepšilo/ztratilo. Mám podezření, že především kvůli Marshmallowovi :-) a taky Hayesově rodině. Nasmála jsem se. Škoda, že autorka nevymyslela nějaký neotřelejší nebo vtipnější konec.

PS: tolik chyb v textu jsem už dlouho neviděla. To to nikdo nečte než to dají do tisku? Hlásím se dobrovolně na korektury :-)

15.02.2024 4 z 5

Všichni tě opustí Všichni tě opustí J. D. Robb (p)

Dallasová a Peabodyová jsou zpět! Už po 54. a přece pokaždé jiný příběh. Tři unesené ženy, jejich čas se krátí a Dallasová s Peabodyovou musí poskládat všechny kousky skládačky dřív než bude pozdě a obětí bude více. Kdo je brouček, který hledá svou hodnou a pravou maminku?

20.10.2023 4 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Těšila jsem se podle anotace na zajímavé téma, ale Lauren úplně nenaplnila možnosti, jaké tohle úvodní setkání série mohlo mít. Je to škoda, nebylo to vyloženě špatné, jen by to mohlo být lepší. Prostě takové nemastné - neslané. Neurazí, ale znova číst nebudu.
Trochu jsem si představovala, že by to mohlo být jako knihy Julie James, ale ta je rozhodně o level výš. Aspoň zatím, uvidíme jak se vyvinou další 2 díly Vlků...

19.04.2023 3 z 5

Totožnost neznámá Totožnost neznámá J. D. Robb (p)

Vzhledem k tomu, že jsem přečetla už předchozích 40 knížek, mám k téhle sérii jenom jednu poznámku. Kdo vymýšlí ty přebaly na knížkách? Proboha kdo?! :))))

27.10.2021 4 z 5

Život je příliš krátký Život je příliš krátký Abby Jimenez

Vanessa se snaží žít svůj život jak nejlépe umí, a to bez ohledu na životní tragédie nebo peripetie, které jí potkaly. Ve čtyři ráno se seznámí se svým sousedem Adrianem, když se jí nedaří utěšit malou Grace, o kterou se stará. A jejich souseda obě zaujmou a postupně se mu nastěhují do života. Vanessa se živí jako youtuberka a snaží se získat co nejvíce prostředků na podporu výzkumu ALS. Celkem oprávněně se bojí, že v její rodině je toto onemocnění dědičné. Adrian pracuje jako právník, někdy i 19 hodin denně a vůbec videa, která natáčí Vanessa, nezná. Jaké je pak jeho překvapení, že všichni kolem její videa i možný zdravotní stav znají.

25.05.2024 5 z 5

Pravidla randění Pravidla randění Vi Keeland

Váhala jsem s hodnocením mezi 3 a 4*. Řemeslně je to dobře odvedená práce, ale...
Billie je tatérka, která se (poměrně nečekaně) rozejde s přítelem a vzápětí se seznámí s novým domácím Colbym. On má hned jasno, ona se naopak jakémukoliv dalšímu vztahu vyhýbá, především na základě svých předchozích neúspěšných vztahů, ale taky proto, že s Colbym by nebyla ve vztahu jen ona, má totiž malou dcerku Saylor. Ve chvíli kdy se začnou sbližovat, se objeví matka Saylor. Nepřichází však pro svou dceru, ale žádá po Colbym "laskavost". Je v zemi nelegálně a staví ho do těžké pozice, aby si mohl Saylor i nadále nechat.
Zápletka byla poměrně neobvyklá, uznávám. Situace, do které se ústřední pár (ne vlastní vinou dostal), dostatečně dramatická, ale lépe mi z celého příběhu vycházejí vedlejší postavy, Deek nebo Holden (ten bude mít příští díl, tak snad se pochlapí a bude to lepší než tohle). Nějak tomu chyběla jiskra, něco...

30.04.2024 4 z 5

Ne že bychom to nečekali Ne že bychom to nečekali Meghan Quinn

Breaker a Lia jsou nejlepší přátelé od vysoké školy. Milují stejné věci, dokonalé si rozumí (scrabble, Disneyland, deskové hry, jídlo...). Všechno vypadá v jejich přátelství idylicky dokud Liu nepožádá o ruku její přítel Brian a Breakerovi dojde, že se věci změní. A čím víc přemýšlí o tom, proč mu to tak vadí, tím víc ho napadá, že Lia není jen jeho nejlepší kamarádka a člověk bez kterého neumí, ale také nechce být. Ale co teď, když už si Lia zkouší svatební šaty? Není pozdě uvědomit si své city?
Hvězdičku dolů dávám za první část knihy. Přišlo mi to nudné a vůbec to nebylo vtipné. Dokonce jsem se začala bát, jestli ty dva předchozí díly nenapsala jiná autorka! Ale pak se to rozjelo a skvěle jsem se bavila. Breaker to dokázal zachránit :-)

19.04.2024 4 z 5

Domek pro dva Domek pro dva Kathryn Taylor

Veterinářka Julie chce odkoupit praxi na venkově v Carywith. Jaké je její překvapení, když na místě zjistí, že si praxi nárokuje i další veterinář Henry. Jak celou situaci Isobell vyřeší a komu předá svou praxi? Nejjednodušší cestou se jeví, ať zůstanou oba a během 3 týdnů sami předvedou jak se popasují se zvířaty, sousedy a se sebou navzájem.

Pěkné, napínavé čtení, k tomu venkov, zvířata a romantika. Od autorky se podívám i na další knihy. Bylo to pro mě příjemné překvapení.

07.04.2024 4 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Melanie Harlow

Tenhle díl se mi líbil více než první. Celý příběh je postavený na rivalitě a soutěživosti Chloe a Olivera, kteří si od dětství nic nedarují. Jejich ega a neochota ukázat city, a tak se před druhým odhalit, je provází až do dospělosti, a přesto, že to oba navzájem přehánějí si vlastně celou dobu přejí být spolu. Bohužel Oliver v překonávání výzev a pravidel nemá soudnost... jako v reálu by ty svoje blbosti chlapec nevydýchal :-), ale v knize mi to přišlo vtipné a lehce napsané.

24.03.2024 4 z 5

Ohnivý soumrak Ohnivý soumrak Nora Roberts

Reena v 11 letech zachrání rodinnou pizzerii před shořením. Úplně ji pak uchvátí práce vyšetřovatelů požárů a vypadá to, že její profesní dráha je předem daná. Bere oheň jako znamení, jako linku, která se proplétá i jejím soukromým životem a ani ji nenapadne, že by se nemuselo jednat o osud či náhodu. Spoustu let jí někdo pečlivě sleduje, mstí se jí za domnělá příkoří a celá "hra s ohněm" začíná být velmi osobní.

07.03.2024 4 z 5

Šéf, co tě nadzvedne Šéf, co tě nadzvedne Winter Renshaw

Elle zažila ve 30 letech klinickou smrt. Úplně jí to změní perspektivu. Práce, kterou vždy milovala, ji už nenaplňuje a poslední příslovečnou kapkou je, když přímo majitel časopisu pro který pracuje, odmítne její článek. Napíše v rekordním čase nový a zároveň dá výpověď. Rozhodne se v životě hledat důležité věci a dělat něco pro sebe a ostatní lidi.
V takovém rozpoložení potká 14 letou Scarlett, která je za školou, a která se jí svěří jak je v cizím městě a bez kamarádů nešťastná. A kdo je Scarlett? Westova neteř, kterou získal do péče a vůbec si spolu nerozumí.
A kdo je West? Na první pohled ambiciózní, atraktivní a velmi tvrdý workoholik a majitel časopisu, pro který pracovala Elle. Je zoufalý a nabídne Elle práci, "hlídání" Scarlett. Ta odmítne, ale pokusí se s ní navázat vztah zdarma.
Ale jak už to bývá, záleží na perspektivě. A Westovo chování při lepším poznání a pochopení dává hned jiný smysl.
Já jsem si u čtení odpočinula a strávila příjemný čas s Elle, Westem a Scarlett.

28.02.2024 4 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Lottie dostane v práci místo povýšení vyhazov (navíc od své "nejlepší" kamarádky od střední školy, která si jako bonus zabrala i jejího přítele a všichni se o tom na srazu dozví). Na povýšení zoufale čekala, aby se mohla odstěhovat od rodičů a konečně začít splácet studentskou půjčku. Ale co teď, že? První nápad živit se jako striptérka naštěstí padl. Druhý nápad najít si bohatého manžela taky báječně nefunguje, když se při procházce luxusní čtvrtí ztratí ve svých čtyři roky starých legínách.
Oproti tomu Huxley je miliardář, který si jde vždy za svým a kterého příjemně motivují (prostě do něhou ryjou :-)) jeho bratři. A když se mu odváží předhodit, že by nějaký obchod neuzavřel... udělá vše proto, aby jim ukázal, že má situaci naprosto pod kontrolou, protože v záchvatu dravosti/blbosti se zalíbit potenciálnímu obchodnímu partnerovi zcela okopíruje jeho život. A najednou má snoubenku, těhotnou. Ale kde ji vzít?
Když narazí na zoufalou, nicméně velmi svobodnou a velmi nezaměstnanou Lottie, pochvaluje si, že stačí jen uzavřít dohodu o mlčenlivosti a trochu předstírat. Jo, slavná poslední slova. To by nesměli být absolutní protiklady, které k sobě (alespoň ze začátku) váže jen smlouva.

05.02.2024 4 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Z anotace jsem nepochopila, že Vanessa pracuje jako bodyguard(ka) pro slavné a známé muže tak, že se vydává za jejich přítelkyně! Hodně dobrý nápad, jako dobře ty :-). Proto ji její pověst "zlatokopky" díky bulváru doprovází na každém kroku. Anthony je sám o sobě (taky hlavně podle bulváru) problematická osobnost. Jeho bratr nechce po výhružném dopise ponechat nic náhodě a tak Vanessa vstupuje na scénu. Netradičně tradiční romantický příběh.

03.02.2024 5 z 5

Královna noci Královna noci Simona Ahrnstedt

Kate žije jen svou prací. Jacob vlastně jen přežívá a pak se jejich životy potkají. Jako bankéř a klientka. Kate potřebuje doprovod na obchodní večírek a Jacob se, navzdory svému nastavení, impulsivně rozhodne pozvání přijmout. A nové zážitky jeho zaběhlé způsoby lehce posunou novým směrem a zájem (o dění kolem, o lidi a hlavně o ženu) "žít" se znovu probouzí.
PS: sousedka Betty se rozhodně zážitků, života a vyšívání mouder nebojí :-)

27.01.2024 4 z 5

Church Church Jay Crownover

Dívala jsem se, jestli tenhle díl nepřekládal (případně celý nenapsal :-)) někdo jiný, protože mi přijde dost odlišný oproti předchozím osmi knihám. Líbilo se mi to. V předchozích dílech jsem chtěla vědět jak některé postavy dopadnou, proto jsem četla pořád dál. Ale upřímně, některé myšlenkové pochody hlavních dvojic pro mě byly na vraždu :-).
Church, muž s trpkou minulostí a sluníčko Dixie byli od začátku protiklady, které se musely přitahovat. Jeho návrat domů a znovunalezení místa v rodině i v jižanské komunitě pro něj po dlouhých letech odcizení a pobytu v armádě nebyli jednoduché... ale Dixie mu ukázala jiný pohled na život a lásku.

26.01.2024 4 z 5

Talisman pro štěstí Talisman pro štěstí Helena Hunting

Anotace podle mě dost celý příběh poškozuje. Alespoň já jsem si něco představovala a děj se ubíral jiným směrem (rozhodně lepším). Ethan a Lila se náhodně setkají v nemocnici u lůžka jeho otce. Osm let se od rozchodu neviděli. Ani jeden neprožívá šťastné období. Ona se rozvádí a on je poslán hrát hokej k horšímu týmu zpět domů do Minnesoty. A ano, hokejisté jsou evidentně pověrčiví a zatížení na talismany a předzápasové rituály :-)

17.01.2024 4 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Ideální kniha na jedno odpoledne. Pokud hledáte pohádku s princem a vtipný příběh, jděte do toho.

14.01.2024 4 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Podle recenzí jsem se knihy dost bála, ale jdu si takhle knihovnou... a byla tam! Tak jsem to zkusila. A? No, já jsem mile překvapena. Nazvala bych to retro osmdesátkovým romantickým dobrodružstvím (něco jako Honba za diamantem). Jasně, není to perla literatury, ke které se budu po letech dokola vracet, ale bylo to milé, odpočinkové čtení. Láska, dobrodružství, zrada, "banditi", kovbojové. Za mě dobrý.

25.12.2023 4 z 5

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

Možná kdyby k té ZÁPLETCE pustili Melanii Moreland, dokázala by z toho něco napínavějšího vytřískat, ale děj plynul asi jako popis krajiny, nic mě nenutilo těšit se, co bude dál, jaký bude další zvrat... Podle mě to je na dobrou romanci málo. Možná by stačilo i 200 stran.
A mimochodem MM nezmiňuji jen tak (i když není MM jako MM), Ronanovo srdce nemá taky žádnou obrovskou zápletku (a má skoro stejný počet stran), ale četlo se mi to úplně jinak, doslova to svým vyzněním pohladilo, a to je taky někdy třeba ;-)

11.08.2023 2 z 5

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Kniha mě velmi mile překvapila. Odsouvala jsem ji skoro rok, protože podle anotace jsem měla dojem zdlouhavosti a trochu nudy. Opak je pravdou. Nejhorší nápad je začít číst večer před spaním, protože kolem půlnoci jste v polovině, časové roviny příběhu se střídají, napětí roste... a vy přece jen musíte ráno do práce! :)))

02.05.2023 4 z 5