katerinn katerinn komentáře u knih

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Zweig opět dovedně popsal ty nejnitěrnější lidské pocity a emoce, které pasují na dnešního člověka stejně jako před sto lety a i když jsou myšleny zpočátku v dobrém, ve snaze neublížit, mohou rozjet vlak do pekla, z kterého už se nedá vystoupit.

31.07.2013 4 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Knížku jsem čirou náhodou našla na půdě v zaprášeném sudu, kde byly naskládané odložené věci. Čtení o holocaustu mám ráda a tak i tento deník byl u mě v hledáčku již delší dobu. Díky filmu jsem si myslela, že v knize (nevím proč) bude popsán i život v koncentračním táboře. I tak to byla kniha zajímavá, pěkně popsán denní neutíkající život v "zadním traktu", nevyhnutelná ponorka s ostatními, neporozumění s matkou i první láska.. Zajímalo by mě, zda se původní deník, nezpracovaný a neupravený jejím otcem lišil (četla jsem vydání z r. 1957). Ač byla Anne sečtělá a chytrá, některé věci, myšlenky nebo přerod jejích názorů mi přišly na 13/14 let uměle stylizované někým třetím, ale možná to bylo dané jen překladem.
S Anne jsem sympatizovala, a i když mi místy přišla trochu "přemoudřelá", ambiciozní a nadutá na svou osobu, líbil se mi její náhled na život i postřehy na lidi okolo ní a jejich jednání, byla statečná a zároveň zranitelná, plná vnitřního emocionálního života, do kterého dala nahlédnout jen Kitty a teď již i milionům čtenářů po celém světě..

Je-li člověk trudnomyslný, matka radí: "Mysli na všechnu bídu světa a buď vděčná, že jí neprožíváš."
Já říkám: "Jdi ven do polí, do přírody a na slunce, jdi ven a hledej štěstí v sobě samém a v Bohu. Mysli na krásno, které se neustále rodí v tobě a kolem tebe a buď šťastný.."

30.07.2013 4 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Nerozumím oslavným komentářům, jak jim kniha změnila život. Pokud otevřu rádoby duchovní knihu, která má lidem pomoci a najdu tam "Přejte si peníze, přejte si šek na moc peněz a vesmír vám to splní" .. je to brak..jen komerční brak.. Následné několikeré pokračování této "zázračné" knihy už jsem nezkoušela.. pro mě je to velký business na důvěřivých lidech, ovšem zabalený v mystickém hávu..

19.06.2013 1 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

pro mě jedna z nejhezčích duchovních knížek.. i když je to fikce, moc dobré k zamyšlení..vřele doporučuji..

19.06.2013 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Koupila jsem si ji, protože jsem na ní slyšela ódy a měla moc pěkný přebal. Mé pocity z knihy. Plochá.. Na to jak vysoké měla kniha ovace, jsem nenašla žádnou inovativní myšlenku, některé rady byly dobré, ale jakoby vše už bylo napsáno jinými dříve a poutavěji.

19.06.2013 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

silná kniha, líbila se mi zejména poválečná část pochodu na Pohořelice a život na statku. To jsem doslova zhltla jedním dechem.

Podobný žánr: Jakuba Katalpa - Němci

03.06.2013 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

„Srdce umírá strachy už jen při pomyšlení na lásku, která zmizí navždy, na okamžik, který nesplní očekávání, na poklad, který místo aby byl nalezen, zůstane navěky skryt v písku. Protože když k tomu dojde, srdce nakonec velice trpí.“

Má první knížka od Coelho.. Zamilovala jsem si jí, citáty, myšlenky, zůstane moji oblíbenou. Po četbě jeho dalších knih mi přišlo, že Coelho si založil byznys na vykrádání myšlenek jiných a jeho knihy jsou stále jedno a to samé, pořád dokola..

23.05.2013 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

"Pro tebe třeba tisíckrát.." Poutavá, dojemná knížka..a hezký je i film..

23.05.2013 5 z 5

Zločinci a kavalíři Zločinci a kavalíři Petr Šuleř

Historický román s detektivní zápletkou z poč. 17. století. Nečetl se moc lehce, mnoho postav a jmen, přeskakovalo se z jednoho na druhé. Co se mi ale líbilo, a dodávalo příběhu správný punc, bylo použití starodávného dialektu a to, že z 90% se jednalo o skutečné události.

z recenze Sabiny Huřťákové Haškové

"Dále na knize velice oceňuji autorovu snahu vystihnout skutečné události i charakter doby. Skutečné události bravurně prolíná s fikcí a vytváří tak pro laického čtenáře historickou fresku renesanční doby. Neopomíjí dobové výroky, jídlo, oblečení, umění… Zkrátka popisuje vše, co bylo pro dobu 17. století typické. Pokud tedy čtenář nehledá odborný výklad předbělohorských událostí, ale chce se pouze vžít do atmosféry této doby, pak je kniha Zločinci a kavalíři skvělou volbou. Jako bonus se čtenář dozví něco ze života moravské šlechty, sňatkové politiky a náboženských konfliktů."

21.05.2013 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Krok vedle.. Snažila do knihy začíst..a to několikrát..nešlo to.. Tuto knihu si lidé buď zamilují, nebo je nechá chladné.. Bohužel patřím do té druhé skupiny. Nezanechala ve mě vůbec nic

21.05.2013 1 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Citlivě napsaný příběh, krásná knížka.. lidská a dojemná..

21.05.2013 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Krásně a podmanivě bylo popsáno prostředí Kopanin, zlákalo mě to tam zajet. Škoda, že děj byl fiktivní, ale knížka mě dostala, je zde pěkně popsán drsný život v podhorských chaloupkách.. Všem co mají rádi folklor a přírodní mystiku doporučuju..

21.05.2013 5 z 5