Katera Katera komentáře u knih

Samec Samec Alice Clayton

Samec mě nezklamal, sice nedosahoval kvalit Nabíječe, ale podle mě byl lepší než Hřebec, kde mi šíleně lezla na nervy nadržená Viv. Je pravda, že v knize není moc erotiky, ale mě to nevadilo, příběh sympatického veterináře a "princezny" která se začne starat o opuštěné a týrané psy se dobře četl.

22.11.2015 4 z 5

Cesta u řeky Cesta u řeky Amanda Quick (p)

Tohle je moje gusto. Lehce jsem se do příběhu začetla - dva normální lidé Lucy a Mason se po letech potkají. V knize je zápletka, napětí i romantika. Dávám plný počet bodů.

29.11.2015 5 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Po knize jsem sáhla spíš ze zvědavosti, slyšela jsem tolik chvály na autora a byl zrovna v akci … Určitě nelituji. Na začátku jsem byla skeptická, protože po předchozích zkušenostech, jsem nabyla dojmu, že muži neumí napsat čtivou romantickou knihu. Sice mě překvapilo, že se oba příběhy propojily až na samém konci, ale o to velkolepěji. Vlastně skoro celý příběh Ira a Ruth byl o vzpomínání na jejich společný (a nelehký) život. Příběh Sophie a Luka byl naproti tomu tak současný a oni tak rozdílní. Ale protiklady se přitahují. Jestli jsou i další knihy Nicholase Sparkse tak dobré, tak se brzy stane mým oblíbeným autorem.

15.11.2014 4 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Tak tuhle knihu jsem doslova zhltla. První díl série mě trochu zklamal, ale tenhle to plně vynahradil. Vztah Finna a Harlow mě bavil. Konec mile překvapil - a pak že 2x do jedné řeky nevstoupíš :-)

22.11.2015 5 z 5

Po čem touží vévoda Po čem touží vévoda Sabrina Jeffries

Tenhle příběh mě opravdu chytil. I když se nejedná o žádné veledílo, ale hezky se čte, protože je v něm láska, tajemno i napětí.

16.08.2015 5 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Kniha se mi líbila. Romantický příběh zasazený do pěkného prostředí. Hlavní hrdince jsem fandila, aby se se všemi obtížemi poprala a konečně našla své místo pod sluncem. Byla jsem docela zvědavá, jak dopadne její nový vztah s Edem, protože na jednu stranu to vypadalo dost předvídatelně, ale na druhou byla jeho postava opředena tajemstvím.
Doporučuji přečíst všem, kteří mají rádi romantiku a jsou už dost přesycení všemi těmi erotickými romány. Tahle kniha prostě pohladí. Podobně hezký pocit jsem mala po přečtení "Návrat Pařížana".

30.06.2015 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Na tuhle knihu jsem byla opravdu zvědavá. Romantický/erotický příběh očima muže? Zajímavé, ale je bohužel znát, že to psala žena. Což mi potvrdil i můj přítel, který mi občas četl přes rameno (to úplně nesnáším) a pak to okomentoval "To je blbost, tohle by chlap v životě neřekl/nepřiznal/neudělal/...".
Musím říct, že když jsem za sebou měla asi 40 % děje, tak mě kniha najednou přestala bavit a musela jsem ji odložit. Přečetla jsem 10 možná 15 jiných knih než jsem se k ní vrátila. A musela jsem se vrátit i o pár kapitol, abych se znovu dostala do příběhu. Pak jsem knihu dočetla během dvou večerů. Nakonec musím konstatovat, že se mi líbila. Je to oddechovka, která i pobaví. Už jsem si koupila druhý díl.

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

Čtivě psaná kniha, zajímavý námět. V příběhu se spojuje romantika i lehké napětí. Závěr je předvídatelný. Ke konci knihy to autorka trochu přehnala - nalezení jedné ztracené rodiny je ok, ale hned dvou?

Panství Panství Freya North

Příjemná kniha s klasickou zápletkou, kdy na sebe mají hlavní hrdinové pifku a pokud se náhodou setkají, tak se přihodí jednomu z nich něco trapného. Jenže to mezi nimi od začátku i jiskří, takže není divu, že si k sobě nakonec najdou cestu. Líbilo se mi, že autorka psala o normálních lidech. Stella je čerstvě rozvedená maminka osmiletého kluka, (Ale)Xander je skoro čtyřicátník s vlastní malou firmou, který rád běhá a jeho vlasy začínají prokvétat stříbrem. Zajímavá byla postava lady Lydie. Všichni ji považovali za nafoukanou akristokratku a přitom se ukázalo, že to byla velmi pokroková žena, která si prožila své osobní tragédie a přesto měla i svou (před většinou lidí dobře skrytou) lidskou stránku.

16.11.2014 4 z 5

Proměny srdce Proměny srdce Jude Deveraux (p)

Zatím všechny příběhy, které jsem z této série četla se mi líbily. A s tímto to není jinak :-)
První část - Eli a Chelsea jsou ještě puberťáci a nerozluční kamarádi, kteří napravují zlo svým osobitým způsobem často na hraně zákona. Samozřejmě, že můžou i za setkání Mirandy a Franka.
Druhá část se odehrává po 20ti letech a málem k setkání Eli s Chelsea nedojde. Líbilo se mi jak na sobě Eli zapracoval a že to s Chelsea nevzdal, i když bylo těžké aby v sobě znovu nalezla tu dívku, kterou kdysi bývala. Chvílemi mi jejich vztah připadal jak italské manželství, ale většinou to byl jen cirkus pro diváky.

06.07.2015 5 z 5

Podivné zásnuby Podivné zásnuby Jayne Ann Krentz

U této knihy jsem se nenudila. Jak napsala tanja, byla napínavá i romantická zároveň. Mezi hrdiny to jiskřilo a hlavně dobře to dopadlo.

30.06.2015 5 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Druhý díl mi přišel propracovanější a příběh dramatičtější. Série se mi zatím líbí, je čtivá, i když občas se v knihách objeví něco skutečně přitaženého za vlasy, ale to myslím až tak moc u tohoto druhu literatury nevadí. Autorce držím palce, aby se s každou další knihou stále zlepšovala. A těším se na pokračování.

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Nemůžu říct, že bych byla vyloženě zklamaná, ale po přečtení Duhové ulice jsem byla nadšená a několik dní o příběhu přemýšlela. Takže jsem měla stejná nebo trošku větší očekávání, ale laťka byla asi tak vysoko, že se už pravděpodobně nedala překonat. Jinak příjemné čtení a těším se na pokračování série.

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Ze série mi zatím přišla nejslabší. Dlouho jsem se do ní nemohla začíst a na několik měsíců ji odložila, teď jsem se k ní v letadle vrátila a s velkou slávou ji dočetla. Tak nějak mi přišlo, že se Lola a Oliver příběhem jen pro$ukali.

26.10.2017 3 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Kniha mě pobavila, i když Viv mi občas lezla nervy tím jak byla nadržená a zaslepená.

30.06.2015 4 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Tenhle díl nebyl špatný, ale asi mě chytil o trošičku míň než ty dva předchozí. Je to příjemná oddychovka, kterou zmáknete za pár večerů. Romantika a erotika, zkrátka nenáročné čtení, které přijde občas vhod.

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Tenhle díl mě nadchnul, určitě povedenější než dvojka. Líbí se mi, že se v příběhu objevují i postavy z předchozích knih. Oba hrdinové mi byli sympatičtí a přála jsem jim šťastný konec. Už teď se těším na pokračování série.

16.05.2015 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

Trochu slabší než první díl, některé pasáže malinko zdlouhavé, ale i tak mě kniha bavila.

Návrat Pařížana Návrat Pařížana Julia Stagg

Zpočátku jsem si nebyla jistá, jestli jsem udělala dobře, když jsem po této knize sáhla. Bylo obtížné se prokousat prvními 2-3 kapitolami. Přišlo mi to jak vyprávění o spolku důchodců – nic proti starším lidem nemám, jednou mezi ně taky budu patřit, ale děj mi nepřišel vůbec záživný. Pak se v příběhu objevil Fabian, to bylo oživení. A vypadalo to, že jde o záporáka. Stalo se mu tolik nehod a nedorozumění, že mi ho začalo být líto. Mile mě překvapilo, že si autorka vybrala za hrdinu normálního chlapa (vysokého a hubeného, trochu nešiku a morouse, ale s dobrým srdcem). Líbilo se mi, že se hned nevzdal, když na něj Stephanie byla tak nepříjemná, ani když začala být přátelštější, ale odmítla ho. Ale ten konec knihy, kdy pomohl Chloé a její matce z nesnází a získal si Stephaniino srdce je prostě romantický.

15.11.2014 4 z 5

Nečekané setkání Nečekané setkání Gail McHugh

Na prvotinu to nebylo špatný. Když jsem na poslední stránce zjistila, že příběh bude mít nutně pokračování, tak mě to trochu rozladilo. Knihy tohoto žánru čtu docela ráda, protože si u nich odpočinu (a mám ráda pohádky), ale příběhy na pokračování mi připadají jako nikdy nekončící telenovely :-(

29.11.2015 4 z 5