Kate18 Kate18 komentáře u knih

Při výkonu služby Při výkonu služby Greg Rucka

Jednoduše skvělé. Krásná kresba i barvy, příběh se propojuje, s každou další stránkou do sebe věci zapadají víc a víc. O akci také není nouze.

Policisté jdou prověřit stopu, ale narazí na někoho úplně jiného než doufali. Překvapí je Mister Freeze, který jednoho z nich zabije. Oddělení se pouští do vyšetřování, které chtějí stihnou než bude noc, protože to chtějí vyřešit bez Temného rytíře. Není to však jejich jediný případ. Mezitím jsou na stopě i u dalšího případu. Prokousávají se důkazy, když vyjde najevo, že je jejich kolegyně Renee lesba. Navíc po ni jde jeden zločinec, který záhadně vyvázl od soudu. Věci se ještě víc zkomplikují, když se do dění Zaplete Harvey Dent, Two-Face...

28.06.2020 5 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Velmi dobré, výpravná kresba a skoro žádný text. I tak z toho slušně zamrazilo. Jaký vliv na nás mají rodiče a to co nám od mala vtloukají do hlavy a jak to dokáže ovlivnit životy...

28.06.2020 5 z 5

Joker Joker Brian Azzarello

Tenhle noir příběh o Jokerovi z pohledu jeho řidiče Jonnyho Jonnyho Frosta se mi líbil. Je to ve správném stylu.

Jokera propustí z Arkhamu a nikdo neví proč. Nějak se mu povedlo přesvědčit doktory, že není blázen. Vyzvedne ho právě Jonny Frost, který se na tu práci přihlásil. Joker se snaží sehnat své bohatství a území zpátky. Kontaktuje staré známé a Jonny s ním tyto schůzky objíždí a vyřizuje...

27.06.2020 4 z 5

Kdo je Oracle? Kdo je Oracle? Julie Benson

Batgirl musí vypátrat, kdo je Oracle. Požádá o pomoc svou bývalou parťačku Black Canary. Ta se rozhodne jí pomoci a vydávají se po stopě. Ta je dovede až k italské mafii, ale když vyslýchají podezřelého, který by je k Oraclovi mohl dovést střetnou se s tajemnou Huntress. Nakonec ji přemluví, aby se k nim také přidala a pomohla jim v pátrání, protože mají stejný cíl.
Hezký příběh, ve kterém je spousta hadů a ptáčků!

27.06.2020 4 z 5

Nejhorší klient Nejhorší klient Masaši Kišimoto

Lepší než první díl, nadupané akcí a také informacemi o světě a různých vesnicích, ve kterých jsou ninjové a o jejich technikách.

Naruto, Sasuke a Sakura musí splnit tu nejtěžší zkoušku... Musí pracovat jako tým, aby mohli začít plnit první mise. Mají doprovodit jednoho starce zpět domů a po cestě ho bránit před lupiči. Doprovází je i jejich mistr Kakaši. Jsou napadeni neznámými muži, kteří se je snaží zabít. Starý muž, kterého měli chránit jim neřekl vše...

26.06.2020 5 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Kevin Eastman

Chutné menu! Tříska vypráví Leonardovi, Michelangelovi, Donatellovi a Rafaelovi o tom, co se stalo kdysi dávno v Japonsku, jak se dostal do New Yorku a jak potkal malé želváky, ještě předtím než se vůbec naučili mluvit a jíst pizzu. Objeví se také Trhač a jeho minulost. V druhé části se jeden vědec se svou asistentkou snaží o používání svých robotických myšilovů, to nezní pro Třísku úplně nejlíp. A poslední příběh je věnován jen a jen Rafaelovi.

25.06.2020 5 z 5

Třetí zákon 3 a 4 Třetí zákon 3 a 4 Xavier Dorison

Cesta za hledáním tajemství pokračuje. Musíme vyluštit poslední hádanku, abychom se dostali k Třetímu zákonu. S luštěním pomůže jeden mnich, který je v dalekém klášteru. Jenže kdo je skutečný přítel a kdo nepřítel? V této sérii není nic úplně takové, jaké se na první pohled zdálo.

Třetí zákon 1 a 2 Třetí zákon 1 a 2 Xavier Dorison

To byla jízda! Na začátku sledujeme soud s nyní už bývalým Inkvizitorem, který přestal být církvi pohodlný. Chtějí ho upálit, ale díky pár spojencům se mu podaří uprchnout. Později jsou v jednom františkánském chrámu nalezeny tajné svitky, které se snaží prozkoumat několik bratrů. Někdo je napadne a chrám i s jeho tajemstvím podpálí. Co to bylo za dokumenty, že kvůli nim někdo spáchal takový čin? Pátrá po nich Elisabeth z Elsenoru se svým tajemným doprovodem. Procestují snad celý svět, když se vydávají po indiciích, které nadchází po cestě. Vydají se hledat i starodávnou tajnou knihovnu, ale nepřátelé jim jsou stále v patách... Ještě že mám hned po ruce pokračování!

Velká hra Velká hra Steven Moffat

Sherlock se hrozně nudí, ale není sám, kdo se nudí. Mycroft ho požádá o pomoc s řešením jednoho případu, ale Sherlock se netváří zrovna nadšeně. John nakonec Mycroftovi slíbí pomoc a dá se do řešení. Mezitím Sherlockovi volá neznámý a prosí ho o pomoc, musí vyřešit hádanku dřív než bude pozdě. Kdyby to nestihl, neznámý zemře, protože má k sobě přidělanou bombu. Sherlock se vydá vstříc dobrodružství a vzrušení při řešení hádanek, které mu zadává tajemný cizinec...

Slepý bankéř Slepý bankéř Steven Moffat

Sherlock Holmes pomáhá řešit záhadu bývalého spolužáka, který pracuje v bance. V jedné kanceláři se přes noc objevily záhadné symboly. Zvláštní je, že i přes velké zabezpečení banky není záznam o tom, že by se do kanceláře někdo dostal. Navíc se objeví mrtvola, ze které má Sherlock radost, má zase co zkoumat. Watson si mezitím hledá práci, aby si trochu přivydělal. Potká tam fajn dívku, kterou pozve na rande. Co by se tak mohlo pokazit..

16.06.2020 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 5 a 6 Ekhö: Zrcadlový svět 5 a 6 Christophe Arleston

Miluji svět Ekhö, plný Prikónů a takového prehistorického steampunku! Kresba je přímo úchvatná.

Tajemství Prikónů
Mravena a Jurij se vydávají do Říma, kde chtějí získat odpovědi na své otázky. Cestuje s nimi i Sigisbert, který chce navštívit Jeho Excelenci Glontodarga ve Vatikónu. Tam zjistí, že došlo ke vzpouře, setká se s Mravenou a Jurijem a společně vzpouru řeší.

Hluboko na Jihu
Mravena se vydává se svojí klientkou, zpěvačkou Soledad na turné, kde chce nahrát první živou nahrávku koncertu ve světě Ekhö. Do cesty se jim připletou náboženští fanatici z Texasu a tak na pomoc zavolá své známé. Opět se pokusí rozluštit, proč Soledad tolik leží fanatikům v žaludku.

15.06.2020 5 z 5

Belzebubové Belzebubové JP Ahonen

Sløth, Lucyfera, Lilith a Leviatan a jejich příhody ze života antikristů. Některé stripy byly zábavnější, jiné méně a některé byly vážně výborné. Černý humor okořeněný ještě černějším metalem a Satanismem. Co víc dodat.

14.06.2020 4 z 5

Naruto Uzumaki Naruto Uzumaki Masaši Kišimoto

Naruto mě bavil. Jsem zvědavá na další díly.

Naruto se chce stát Ninjou a musí spolu se spolužáky složit zkoušky. Jeden z mistrů mu poradí, jak by mohl zazářit. Jeho rada není tak skvělá a nezištná, jak by se od mistra mohlo očekávat. Narutova minulost skrývá strašné tajemství. Tajemství spojené se čtvrtým Hokage.

13.06.2020 4 z 5

Mera: Proti proudu Mera: Proti proudu Danielle Paige

Krásný příběh z podmořského světa, taková hezká romanťárna. Aquamana mám ráda, takže jsem si knížku vážně užila. Kresby jsou krásné a sjednocené v jednom tónu. Příjemná oddechovka.

Mera je dcerou krále, princezna, která by nejraději princeznou nebyla. Stále se bouří proti otci až se jednoho dne rozhodne jít na souš a splnit úkol, který byl určený někomu jinému. Nedaří se jí to tak, jak si to plánovala a nakonec se všechno ještě pěkně zamotá. Nechybí ani trocha akce.

10.06.2020 5 z 5

Star Wars omnibus: Letopisy rytířů Jedi. Kniha první Star Wars omnibus: Letopisy rytířů Jedi. Kniha první Kevin J. Anderson

Ocitáme se 5000 let před bitvou u Yanvinu, předtím než se Skywalker stal legendou útokem na Hvězdu smrti. Ještě předtím než bylo vůbec možné pohodlně cestovat hyperprostorem. V samotném začátku mezigalaktického cestování doprovázíme Jori a Gava, kteří hledají nové hyperprostorové cesty na místa, kde by se mohlo dařit obchodu. Zcela náhodou se dostanou do Sithského Impéria a ovlivní tím život v celé galaxii. Nevědomky přispějí k válce mezi Sithským Impériem a Republikou. Pak sledujeme příběh mladého Jedi Ulica Quel-Dromy, který se svými přáteli dostane úkol od svého mistra. Odletí spolu na vzdálenou planetu, kde není nic takové jako se na první pohled zdá. Navíc je zde přítomná Temná síla. Nakonec se seznámíme s Nomi Sunrider, která se má stát Jedi, ale ještě o tom neví a není zcela přesvědčená, že by Jedi být měla. Dojde ale k událostem, které změní její pohled.

Je zajímavé podívat se zpátky do minulosti na to, jak v minulosti žili a bojovali rytíři Jedi.

10.06.2020 4 z 5

Hledaný Hledaný Chip Zdarsky

Spíďa je opět v akci, musí přijít na kloub záhadným telefonům a tomu, co má Tinkerer v plánu. K tomu všemu je téměř u všeho přítomný starý známý novinář. Po jeho kamarádce jdou tajní agenti a i on se dostává do jejich hledáčku. Naštěstí není sám a tak se mu snad podaří se vším vypořádat. Navíc na konci je minipříběh, který je vážně zábavný.

07.06.2020 4 z 5

Do soumraku Do soumraku Chip Zdarsky

Váš přátelský soused je zpět v New Yorku. Řeší problém, se kterým mu může pomoct Ironheart. Ale není to tak snadné, Ironheart mu nic nedaruje. Navíc má Spidey starost o svou kamarádku, která se zapletla do tajných věcí. Ke všemu do toho zapojí Human Torche, se kterým se vydá za Kingpinem, aby zjistili, v čem všem může mít prsty. Sejde se i s J. Jonah Jamesonem na přátelský rozhovor a objeví se i Vulture...

02.06.2020 4 z 5

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Strážci kvůli Keenovu zákonu padnou v nemilost veřejnosti a do ilegality. Postupně je navíc někdo vraždí. O co jde musí vyřešit Ti, kteří ještě zůstali... A nebude to lehký úkol.

Kresba a barvy jsou dobré, ale s knihou jsem se “trápila” snad dva měsíce, ale to přičítám spíš “Koronakrizi”. I když při čtení Z pekla (A.Moore) tak jsem měla stejný problém, možná tak na mě působí rozsah knihy :)

31.05.2020 4 z 5

Bokovky Bokovky Gerry Duggan

Další hláškami nadupaný kousek, za mě paráda.

Spidey a Deadpool jsou v Hollywoodu, tak to asi všichni víme, ale nevíme, k čemu ještě může dojít. Spidey je sice prodejný, ale Deadpoolovi vždycky pomůže. Pak se podíváme zpátky do minulosti s flashbackem, kdy jsou v 60. letech volby a jak to vlastně bylo s ovlivňováním... V dalším dobrodružství potkáme Penna & Tellera, slavné Las Vegaské čárifuky. Scénář napsal sám Penn Jillette a je vážně dobrý! Dál oslavíme Vánoce na Manhattanu a připomeneme si i původní svátky a nakonec zaútočí monstra. Naštěstí mají naši oblíbenci k ruce partičku dívek, které překvapí.

16.04.2020 5 z 5

Láska a smrt Láska a smrt Alan Moore

Druhý díl je kolorovaný, což ubralo na atmosféře, ale i tak se mi líbil. Nahlédneme do pekla, které je inspirováno Danteho Infernem, a jak se zdá Gaiman v Sandmanovi má téměř stejný koncept. Gaiman napsal i úvod, kde lecos vysvětluje. Pog popisuje mimozemskou rasu se zvláštním a zábavným jazykem, která se vydává hledat svou paní a dostane se na zemi. Opuštěné domy nás vrací do hororové atmosféry prvního dílu. Setkáme se s pro někoho starými známými Abelem a Kainem. (Opět připomínka Sandmana) A nakonec Svěcení jara, které je takovým odlehčeným vyvrcholením a zakončením.

11.04.2020 4 z 5