kata.krizova kata.krizova komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvěle napsaná kniha. Skvělý příběh. V podstatě jsem se už od samého začátku nemohla odtrhnout.

13.10.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha přečtená během pár hodin. Z tohoto příběhu mi leze mráz po zádech... hlavně z představy (nebo uvědomění?), že se toto opravdu v některých rodinách děje.
Další skvělá kniha od Petry Dvořákové.

18.10.2023 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Tahle knížka se čte skoro sama. Pro mě určitě pěkný, zajímavý příběh. Přidávám do seznamu četby k maturitě :)

12.09.2019 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Úžasný humor, skvělé počtení. Jednoduše parádní knížka. Myslím, že dobrá volba pro zařazení do seznamu knih k maturitě.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Přestože nerada čtu dramata (mam radši klasické zpracování s myšlenkami postav apod.), tak musím říct, že toto dílo je opravdu zajímavé, nadčasové. Jasná volba pro zařazení do seznamu knih k maturitě!

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Všechny povídky byly moc hezké. U některých i ukápla slza. Takže za mě určitě skvělé čtení.

12.09.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

I přes to, že mám s porozuměním poezii problém, jsem Máj chápala bez problémů. K maturitě, myslím, parádní čtení.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Podle mého názoru, velmi čtivá knížka (až na prvnich pár stran). Samozřejmě skvělý příběh. Knížka se mi četla moc hezky a určitě bych ji doporučila :)

02.10.2019 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

První knížka, kterou jsem od Karla Čapka četla. Musím říct, že jsem moc nevěřila že mě bude bavit a zpočátku mě opravdu moc nezaujala. Později jsem se však dostala do děje a druhou polovinu knihy jsem přečetla "jedním dechem". Nakonec musím říct, že ten příběh je opravdu geniální.

27.08.2019 5 z 5

Skotská romance Skotská romance Katie Fforde

Další oddechovka od skvělé autorky. Knihy K. Fforde mě vždy pobaví a tato nebyla výjimkou. Prostě další skvělý příběh :)

26.08.2019 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Pro mě byla knížka velmi "čtivá". Musí se ocenit zvláštní námět. Chvílemi jsem nevěděla jestli neviditelného litovat nebo nenávidět :) Za mě určitě dobrá knížka. Určitě ji přidám do svého seznamu četby k maturitě.

02.09.2019 4 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Skvělé, zábavné, poučné. Co víc bych si k maturitní četbě přála..

27.08.2019 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Jedním slovem oddechovka. Dlouho jsem si chtěla tuto knížku přečíst a doslova jsem ji přečetla "na jeden zátah". Určitě se k Bridget ještě vrátím.

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Bohužel je tohle jedna z mála knih, které se mi opravdu hnusí. Přečetla jsem ji i přes svuj odpor až do konce. Ale už nikdy víc. Chápu, že je to zajímavé téma, to nepochybně. Ale není to ani zdaleka, jak se říká, "můj šálek kávy". Přesto musím uznat že autorův styl psaní je skvělý.

27.08.2019 1 z 5

Trochu pomalejší začátek, ale jinak silný příběh.

26.08.2019 5 z 5