Skotská romance

Skotská romance https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35329/bmid_skotska-romance-3mG-35329.jpeg 4 55 55

Jenny Porterová, povoláním "virtuální asistentka", odjíždí navzdory protestům svého přítele Henryho do Skotska, aby pro jednoho ze svých klientů diskrétně prošetřila problémy krachující továrny na zpracování vlny. Nejenže se už cestou nechá v pojízdném občerstvení umluvit těhotnou mladou ženou, že jí pomůže s provozem prodejny, ale zakrátko po příjezdu navíc zjistí, že je pevně odhodlaná továrnu zachránit, ať si to její klient bude přát, nebo ne. A posléze, když se její zprvu náhodná známost s neomaleným, ale podivně přitažlivým Rossem Grantem vyvine v něco složitějšího - a to v době, kdy si pro ni do Skotska přijede Henry -, musí nutně učinit zásadní rozhodnutí. Má se vrátit s Henrym do Londýna, nebo je její skotská romance něčím víc?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Olympia

Highland Fling , 2002

evineckY
08.04.2024 5 z 5

Od autorky je toto moje první kniha, ale určitě ne poslední.
Píše příjemně a čtivě.
V románu nic nechybí - je tam vtip, popisy přírody a okolí, rodinné problémy,
starosti a i když je konec afektovaný a zidealizovaný, moc se mi čtení líbilo.
Doporučuji.

SSTknihy
14.09.2023 3 z 5

Kterak krachující továrna ke štěstí díky šikovné asistentce přišla... Stejně jako vlákna vlny si vás pomalu, ale jistě omotají zákeřné úklady, vzájemná nevraživost a nepochopení, ale také přátelství, porozumění a v neposlední řadě hřejivá láska. Jak jinak by to také v knize Katie Ffordeové mohlo skončit. Je to sice předvídatelné, ale ruku na srdce, copak člověk u takových příběhů čeká něco jiného?

Marghe24
22.01.2020 4 z 5

Skvělý příběh!!

yonda
31.12.2019 2 z 5

Tato kniha nebyla od autorky moje první,takže přinesla to,co jsem mohla očekávat.Chování postav se mi zdálo trochu přitažené za vlasy,ale budiž....Hlavní hrdinka byla na mě až moc dokonalá.

kata.krizova
26.08.2019 5 z 5

Další oddechovka od skvělé autorky. Knihy K. Fforde mě vždy pobaví a tato nebyla výjimkou. Prostě další skvělý příběh :)

luciefeix
25.09.2016 4 z 5

klasická Ffordová , čtivá a zajímavý příběh

tess.de.veles
12.09.2016 4 z 5

Dobrá oddechovka...která z nás by to nechtěla prožít? :)

DK197
05.09.2015 3 z 5

- Okrajová milostná linka, která je ale sakra dobře popsaná a na posledních stránkách má konečně zasloužený prostor.
- Dobře vykreslené charaktery postav a jejich vlastní problémy naplňující stránky knihy.
- To vše dobré zabalené ovšem do stylistiky textu, která mi neseděla, stejně jako téma záchrany přádelen.
Nelze hodnotit více jak třemi hvězdičkami, přestože se mi kniha líbila.

Aracely
17.03.2015 5 z 5

Ráda bych aktualizovala Můj komentář :-) Po Dlouhé době jsem tuto knihu přečetla zas. A pořád mě bavila stejně.
Toho Henryho bych zabila. Lezl mi hrozně na nervy. Lady D.taky :-D Naopak před Jenny klobouk dolů co všechno dokázala a zvládla. Taky mám tendence pomáhat lidem , Jenny jsem rozuměla . Noo a pak pan Ross, sympatický chlapík. 100x více než Henry...
Velká škoda, že už Katie Fforde nepíše nové knihy . Všechny už jsem od ní četla. A filmy nejsou ono ...
Opět dávám 5* :-) A doporučuji.

trdlo1
10.01.2015 5 z 5

Další romantické počteníčko. Tak už jsem od této autorky přečetla asi vše :-)

Aracely
11.12.2013 5 z 5

Mám ráda Katie F.četla jsem od ní vše a Skotskou romanci doporučuju. Moc se mi líbí :-) Příběh i je mi sympatická hl.
hrdinka. Chystám se jí číst už po několikáté, nikdy mě nezklame. Ano závěr se dá předvídat,ale u které knihy se nedá aspoň
trochu? Jiným závěrem bysme byly myslím zklamané. Proč si nepřečíst o šťastných koncích aspoň v knihách, když
V životě to tak lehké a předvídatelné není ... Za mě plný počet hvězdiček :-)

LenaDonan
28.07.2012 4 z 5

Názov knihy je zavádzajúci /to ten preklad!!/. Človek by čakal neviem akú, všadeprítomnú romantiku, samé ťuťu-muťu, ale nie je to tak. Romantická línia je jednou z mnohých. Predovšetkým ide v knihe o vzťahy medzi postavami, o zdanlivo slabú hlavnú hrdinku, v ktorej sa ukrýva omnoho viac ako si ľudia spočiatku mysleli.
Oceňujem jazyk knihy, vtipný a nie celkom ošúchaný, a tiež vykresanie zaujímavých postáv. Plus, škótske prostredie.
PS: Nesúďte knihu podľa obalu, nemuselo by sa vyplatiť :)

kroftik
10.07.2011 2 z 5

Po pár stránkách mi bylo jasné, že jsem vzala do ruky něco, co se tak trochu podobá dílu z pera Rosamunde Pilcher. Za mě - romantické příběhy "odsaď podsaď". Nesoudím, nekritizuji nikoho, kdo má výše uvedenou autorku rád, každého věc. Jen na mě je to moc. Každopádně jsem knihu dočetla do konce. A to byl možná právě ten problém. Netvrdím, že se četla zas tak špatně, ale od začátku si myslíte, že stoprocentně víte, jak to dopadne. Chyba! Závěr byl s prominutím ještě debilnější, než jsem čekala, čímž to veškerý můj, občas lehce pozitivní, dojem z knížky zadupalo hluboko pod zemský povrch.

Soptinka
11.03.2011 5 z 5

Krásné oddechové počteníčko:-)

láska humor pro ženy zfilmováno Skotsko romantika

Katie Fforde
anglická, 1952