Karola050716 Karola050716 komentáře u knih

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Zajímavý pohled z klučičí strany, ale jinak mě to nebavilo tolik jako jiné knížky této série.

11.10.2017 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Za mě nejslabší díl série. Bylo vidět, jak se autor snaží být vtipný, ale mně to prostě nějak k smíchu nepřišlo. Pobavila jen postava tetičky a taky v závěru upozadění pana hraběte, ten už mi nevýslovně lezl na nervy. Jestli bude pokračování, tak zkusím, snad se sestupná tendence zvrátí.

19.09.2017 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zajímavá knížka, která se skládá z milionu příběhů a dvou verzí toho samého, ale to je tak všechno, co je na ní zajímavé. Osobně mi víc seděla verze Jáchyma, ale i ta postupem času začala upadat. Ještě bych překousla, že je ta kniha psaná jako když vyprávíte kámoškám v kavárně, co kdo kde udělal a co se pak s ním stalo. Tady se postava sice jen mihne okolo, ale my musíme vědět, že skončila tak a tak...budiž. Ale hlavní problém knížky je podle mě v tom, že tam autor chce nacpat spoustu témat a dělá to vyloženě na sílu. Postupem času to vypadá jako slohovka na téma "co by tak ještě mladej kluk/holka mohli zažít ala telenovela"...nejasná otcovství, smrt, trojky...a je toho prostě moc.

13.06.2017 2 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Kniha je plná lásky a protivenství přesně v takové míře, jakou od romantické knihy čekáte. Obě časové roviny mají svou váhu a náplň, takže nemáte pocit, že je tam jedna jen aby to bylo zajímavější schéma. Jako u všech knih takto řešených mě trochu štvalo, když se přeskočí do té druhé časové linie a příběhu v situaci, kdy jediné, co chcete vědět je, jak dopadl ten druhý příběh, ale to k tomu patří. Myslím, že autorka i stylem psaní přesně vystihla jednotlivé postavy i dobu. Současný příběh Ellie byl realistický a zoufalý přesně tak, jak v dané situaci být měl. Druhá linie osudové lásky ze šedesátých let ke konci malinko připomínala telenovelu (už chyběla jen výměna dětí u porodu :), ale stejně člověk chtěl vědět, jak to dopadlo. Takže pro romantické nadšence správná volba.

27.05.2017 3 z 5

Nanejvýš čtyři hodiny spánku Nanejvýš čtyři hodiny spánku Marlene Schiappa

Pomalejší rozjezd, ale potom fajn. Příběh Morgan a Emílie určitě více ocení ženy, především ty, které si prošly těhotenstvím a péčí o dítě. Některé postřehy jsou opravdu přesné - buzerující doktorka, těhotenské vůně, dokonalé matky v okolí atd.

27.05.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Upřímně nechápu tu pověst dobré knihy. Bábovky jsou celkem čtivé, ale dost depresivní. Celou dobu jsem doufala v nějakou pozitivní událost, která nepřišla. Po dočtení některých částí jsem měla chuť knížku rovnou zahodit. Postavy až na výjimky (Miluška, paní Dobrovolná) nesympatické, po většinu doby jsem je všechny chtěla postavit do řady a zfackovat, aby přestaly dělat kraviny. Ta realita a všednost z toho dýchá, to je pravda, ale i v reálu se občas stane něco dobrého a to tady zoufale chybělo. A když už tam někdo nebyl vyloženě na zabití, tak se mu stala nějaká hrozná věc. Propojení postav dávalo smysl asi do poloviny, pak už mi to přišlo dost na sílu... a ten (žádný) konec, děláte si srandu?!

14.05.2017 2 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Rainbow mě uchvátila knihou Eleanor a Park, takže další knížka od ní byla jen otázka času. Eleanor a Park se mi líbilo víc, ale Fangirl jsem stejně přečetla za dva dny :) Líbily se mi vlastně všechny postavy a hlavně to, že se autorka neuchyluje k přeslazenosti, a náhlým zvratům. Všechno tak nějak nenápadně plyne a naráz je konec... Trochu mě štvaly fanfiction pasáže s Bazem a Simonem, ale knihu jen o nich si stejně dám na seznam ;)

22.04.2017 4 z 5

První láska První láska James Patterson

Jako víkendová oddychovka parádní, nic víc jsem nečekala a jsem spokojená.

01.04.2017 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příjemná oddychovka a pro mě po dlouhé době český autor. Několikrát jsem se nahlas zasmála, ale ocenění "nejvtipnější kniha roku" mi přijde trochu nadsazené. Při čtení větších celků se mi styl trochu zajídal, ale příběh je fajn a druhý díl určitě zkusím.

30.03.2017 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha je plná technických údajů, postupů a názvů, což moje hlava především na začátku úplně nezvládala. Příběh je ale parádně napsaný, i když pro mě bez velkých překvapení, protože jsem hlavní obrysy znala z filmu.

22.03.2017 3 z 5

První polovina geniální, ale postupem času je to všechno už trochu přehnané a hnané do absurdit, jak se autor snaží být vtipný za každou cenu. Na mateřské asi každému trochu hrábne, mě nevyjímaje, ale tohle už je moc a stálo mě dost přemlouvání knížku vůbec dočíst.

28.02.2017 2 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Pro mě zbytečná kniha, která jen využívá popularitu série. Nepřináší nic zajímavého, je to spíš jako fan fiction.

26.02.2017 1 z 5

Docela čtivé, ale nedotažené. Hra na alternativní vesmíry byla zajímavá, ale nebylo to ono..i když bylo fajn se do kouzelného světa na chvilku vrátit a potkat znovu tu nejlepší postavu série.

15.02.2017 2 z 5