Karin94 Karin94 komentáře u knih

Nasleduj ma Nasleduj ma Michaela Zamari (p)

“Nič si nepremeškal,” chvatne som ho opravila a pohladila po tvári, “nech si myslíme, že môžeme čas, akokoľvek ohýbať, na niektoré medzníky sme malí páni. Keby sme sa stretli skôr alebo neskôr, mohli by sme sa minúť. V názoroch, v cieľoch, v prioritách. Ja by som nebola tou, ktorá sa ti páči, ty by si nebol tým, ktorého milujem.”

Na túto knihu som sa obzvlášť tešila. Nielen pre jej nádhernú obálku a samotný príbeh, ale aj preto, že som čakala, že to bude hlavne o romantike dvoch mladých zamilovaných ľudí, ktorí precestujú skoro polku sveta. Avšak kniha nie je “obyčajná” romantika, ktorú možno veľa z vás očakáva rovnako ako to bolo aj u mňa. Romantické to bude, ale určite neočakávajte od deja nejaké zvraty alebo príbeh plný erotiky. Táto kniha je hlavne plná nádherných a inšpiratívnych myšlienok a dôležitých tém. Autorky sa v nej venujú kyberšikane a šikane, poruchám príjmu potravy, zrade, násiliu a iným oblastiam života.

Pri knihe som sa vôbec nenudila. Mala pútavý a taktiež dobrý a ľahký štýl písania, nič nebolo silené ani prehnané. Kapitoly boli písané z pohľadu obidvoch hlavných postáv, čo sa mne osobne veľmi páčilo. Mohli sme vidieť, čo sa odohráva v hlave jednému aj druhému. Navyše by ste nepovedali, že to písali Slovenky a taktiež som nevedela rozoznať, ktorá autorka písala ktorú časť.

Spolu s hlavnými hrdinami sa vydáme na výlet do Dubaja, Thajska, Vietnamu či na Srí Lanku, ale aj do iných kútov sveta, kde sa dozvieme kopu zaujímavých informácii o týchto miestach, ale aj o samotných hlavných hrdinoch a ich pomaly začínajúcej láske. Hlavné postavy Lucka a Jason boli za mňa perfektní. Baja a Miška do nich vložili celé svoje srdce. Také starostlivé, dôverné, dobré a silné osobnosti nevidieť v každom románe.

Kniha Nasleduj ma vám povie príbeh o tom, čo sa stane, keď sa tieto dve srdcia nečakane spoja. ️

Napriek väčšine plusom mohla mať knižka o čosi menej strán a trochu rýchlejšie tempo. Inak nemám čo vytknúť.

27.05.2022 4 z 5

Zamilovaná Zamilovaná Miroslava Varáčková

“Ak by som mala magickú moc, zaplnila by som svet svetlom. Celou jeho farebnou škálou. Preniklo by do všetkých škár, vytesnilo tmu a vylialo sa na všetko živé.”

Bože, ako ja zbožňujem od Mirky tieto jej teenegerske knihy, pri ktorých sa sama cítim opäť ako 15 ročná. Od nej si už ani neviem iný žáner ako tento predstaviť, ona je v tomto proste queen. Ale…

Pri čítaní knihy mi sadli, ale aj nesadli určité veci.
Sadla mi lebo, je pre teenegerov a aj keď som sama stará korčuľa, jednoducho stále zbožňujem takéto knihy. Boli tam mladí ľudia, láska, priateľstvo. Bola tam LGBT téma, o ktorej zvyčajne nečítam rada, ale v tomto prípade mi to neprekážalo. Práveže tam bolo ukázané, ako sa reálne ľudia chovajú k takýmto ľuďom, a vôbec to nie je pekné. Síce tam bola aj nenávisť, šikana a tragédia, ale viac tam bolo toho pozitívneho. V príbehu boli spomenuté knihy aj od iných spisovateľov. V neposlednom rade sa mi páčilo, ako autorka zakomponovala do deja bookstagramy a komentáre reálnych knihomoliek. (Super nápad, Mirka).
K veciam, ktoré mi nesadli, bol nedostatok lásky resp. zamilovaných scén. Lásky tam bolo naozaj veľmi málo, a bola prirýchlá. Okrem toho som z hlavných postáv necítila motýliky v bruchu, ktoré sú u mňa zvykom pri takýchto knihách.

Hlavná hrdinka Val nebola zlá, ale za mňa bola až príliš detinská a miestami som až prevracala očami, že naozaj je toto dievča v druhom ročníku na strednej? Naopak ale vzťah s Lukášom jej najlepším kamarátom bol skvelý ako aj s ostatnými postavami. Vôbec mi v tomto prípade nevadila jeho “inakosť” práveže mi ho bolo skôr ľúto.
Úplne úžasní boli Valini rodičia. Konečne po dlhej dobe vidím v knihe oboch rodičov, ktorí sa chovali tak, ako sa dvaja rodičia majú chovať. Žiadny tyrani, žiadny nevernicí, ale dvaja suproví a sympatickí ľudia. Škoda len, že tam neboli spomenutí viac.
Vinco a jeho psík Legenda to bola opäť skvelá dvojka. Síce nepatril k mužským postavám z ktorých sa vám podlamujú kolená, ale za to bol veľmi sympatický a hlavne dobrý.

Knihu určite odporúčam v akomkoľvek veku. Netreba sa za nič hanbiť. Milá a pekná oddychovka práve v takýto čas, ktorú zhltnete za 1-2 dni.

22.05.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Opäť další skvelý “susedský” thriller, ktorý sa mne osobne veľmi páčil ako ho autorka napísala. Možno to nebol úplný strop, pretože kniha Za zavřenými dveřmi bola od nej oveľa lepšia, ale nebola zlá. Celkovo si tak uvedomujem, že zbožňujem tieto triller knihy typu “susedské prípady”, kde nájdeme aj prvky z detektívky a dosť veľa napätia za čo som veľmi vďačná.

Páči sa mi ako mal dej v knihe prekombinovanú zápletku až do samého konca. Úprimne ja som z konca naozaj prekvapená, pretože takto som to nečakala. Podozrivý tam je naozaj každý. Snáď od začiatku som mala vytipovaného jedného človeka, a na pár posledných stranách ma teda autorka riadne ošalila, ale na druhej strane to bolo naozaj výborne spracované a ja nemám čo vytknúť.

Ďakujem za možnosť prečítania a už teraz sa teším na další autorkin výtvor. Dúfam, že bude čoskoro.

19.05.2022 4 z 5

Snúbenec mojej sestry Snúbenec mojej sestry Eva Dedinská

Autorku a ani jej tvorbu som doteraz nepoznala. Knihu som si kúpila z druhej ruky úplne za lacno a až teraz som mala možnosť pustiť sa do nej. Úprimne, ani neviem povedať, aké veľké očakávania som od tejto knihy mala, pretože som na ňu čítala veľa zlých recenzií. Ale som naozaj milo prekvapená ako dobre, rýchlo a hlavne pútavo písaná kniha je. Po prečítaní asi prvých 50, mimochodom zaujímavých strán som sa už nebála, že by ma mohla nejakým spôsobom sklamať. Knihu síce nezaraďujem medzi moje TOP, ale za prečítanie určite stojí.

Hlavné hrdinky Ema a Klaudia boli sestry, z ktorých každá mala úplne odlišnú povahu. Ema nebola zlá, ale bola dosť tvrdohlavá, ustráchaná, zaslepená, miestami paranoidná a utiahnutá šedá myš, ale noapak ak mala nejaké nezhody so sestrou, nebála sa povedať svoj názor. Neznášala nespravodlivosť a falošných ľudí.
Klaudia bola presný opak svojej sestry. Bože, tá baba bola čistý diabol v ľudskom tele. Ak som mala chuť niekoho v knihe poriadne prefackať, tak to bola práve ona. Mala snáď všetky zlé vlastnosti, aké ľudská bytosť môže mať. Popravde, ona jediná kazila celú, inak dobrú knihu, a iba kvôli nej sa mi ju nechcelo čítať, lebo takú otrasnú babu som jakživ nevidela! No na druhej strane, ak by tam ona nebola, tak kniha by asi nebola taká dobrá. Navyše, autorka napísala príbeh natoľko dobre, že som túto neznesiteľnú knižnú postavu bola ochotná tolerovať.
Dominik nebol zlý, ale chýbal mi u ňho taký ten wow efekt, pri ktorom sa čitateľke roztápa srdce z hlavného hrdinu.
Najlepšie a najsympatickejšie postavy boli za mňa určite Lukáš a Tánička. Lúkaš, ten mal veľmi láskavé srdce a všade videl iba to dobré. Tánička bola dcéra Klaudie, bola zlatá a nevinná a bolo mi jej aj veľmi ľúto.

Záver knihy aj bol podľa mojich očakávaní, ale chýbalo mi tam pokračovanie alebo resp. koniec z dvoch postáv a z toho som úprimne sklamaná.

29.04.2022 3 z 5

Nebol si v pláne Nebol si v pláne Michaela Zamari (p)

Od Mišky je toto moja prvá kniha, ale určite nie posledná. Veľmi dobre prevedenie knihy, výborný a pútavý štýl písania, rýchlo
čitateľná a veľmi veľa som sa nasmiala. Stále si stojím za tým a meniť názor určite nebudem, že vtipné scénky v podaní slovenských autorov sú na profesionálnej úrovni. Nie je to ani silené ani trápne a človek sa od srdca zasmeje.

Bála som sa, že celá kniha sa bude točiť okolo telefonovania a ponúkania paušálu. Opak je pravdou, kniha je o niečom inom. Je pravda, že mi v knihe chýbalo viac zapletiek. Takto to bola za mňa klasická letná romantická oddychovka, čo Miške nezazlievam, o to jej samozrejme aj išlo a sa jej to aj podarilo, pretože kniha bola na druhej strane naozaj pekná. Vôbec som sa nenudila, každá kapitola bola o niečom inom, autorka žiadnu časť príbehu nenaťahovala tak ako to niektorí autori majú vo zvyku. Miška sa všetkému venovala primerane, v pár kapitolách, a potom sa v príbehu posunula ďalej.

Aj keď je kniha predvídateľná, dúfala som v iný koniec.

Ďakujem Miške za možnosť prečítať si ju a určite to nebola od nej posledná kniha.

22.04.2022 4 z 5

Mapa, ktorá vedie k tebe Mapa, ktorá vedie k tebe J.P. Monninger

Kniha ma veľmi peknú obálku, aj zaujímavú anotáciu. Pri čítaní som bola milo prekvapená, aký dobrý a ľahký štýl písania kniha má. Čo sa týka príbehu a celkového deja, to už bolo niečo iné.

Autor sa snažil písať vtipne, no na môj vkus to bolo silené, miestami mi to prišlo až trápne. Potom sú v knihe spomenuté rôzne štáty, ktoré navštívili hlavní hrdinovia v Európe. Očakávala som, že spisovateľ opíše niečo aj z týchto miest a niečo málo sa dozviem. Lenže príbeh bol o všetkom možnom, len nie o miestach, ktoré hlavní hrdinovia navštívili. Chýbal mi tam väčší opis tých miest, ako to tam postavy pôjdu celé popozerať, aby sa aj čitateľ čo to dozvedel. Autor tam namiesto toho opisoval niekedy až nepodstatné hlúposti, ktoré by som zo samotnej knihy kľudne vyčiarkla.

Postavy boli za mňa príliš detinské, vôbec som nemala pocit, že čítam o dvadsaťdva ročnej žene a dvadsaťsedem ročnom mužovi. Čítala som veľa kníh o teenegeroch, ktorí sa chovali oveľa dospelejšie. Okrem toho, ich dialógy nestáli za veľa. Jeden sa pýtal toho druhého nejakú otázku, a druhý odpovedal úplne odveci. Čo sa týka kapitol, tak neexistovala taká, kde by nepili alkohol a neboli všetci opití (aj s ostatnými postavami) pod obraz boží. ‍️

Koniec ma tiež nejak extra nenadchol. Bol príliš urýchlený a nejasný. Ale celkovo som od knihy neočakávala nič veľké, takže vlastne niesom sklamaná. Keby mala kniha iný príbeh alebo by sa aspoň hlavné postavy chovali trochu inak, tak by to bolo možno lepšie.
Kniha stojí naozaj za jedno prečítanie, ak teda vôbec, a ja osobne ju neodporúčam.

18.04.2022 2 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Do knihy som sa pustila úplne náhodne, pretože som si ju kúpila už veľmi dávno a čakala ma v čítačke. Každopádne som mala po dlhšej dobe chuť na niečo, čo je pre mládež. Začiatok ma ani tak nenadchol, obávala som sa, či som neni už na takéto knihy veľmi stará. Lenže pri čítaní knihy som si všimla, že knihu niekto zaradil do žánru pre “deti a mládež” a od začiatku som čítala o samých vibrátoroch a sexshope. Potom som si povedala, že asi úplne pre deti to nebude, skôr by som to prirovnala k young adult žánru, alebo majú urobiť jednoducho dve kategórie, pre “deti” a pre “mládež”. Predstavte si, že by to kupovala nejaká mama 10 ročnému dievčaťu s tým, akú krásnu obálku a pútavú anotáciu to má, ktorá by zodpovedala predovšetkým jej veku. No a dieťa by to začalo čítať a príde za mamou s týmito otázkami. Ja byť na jej mieste asi by som bola neskutočne zhrozená.

Čo sa inak knihy týka tak vôbec mi tentokrát nesadol štýl písania akým bol písaní. Nesadla mi ani téma knihy o hviezdach, teleskopoch a pod, a kým som sa dostala do romantickej linky, tak ma kniha popravde nudila. Veľká škoda inak, že tej romantiky tam nebolo viac, pretože mňa romantické knihy veľmi bavia, nech ich čítam v akomkoľvek veku. Okrem toho v knihe nájdete aj dosť ťažké témy a autorka sa snažila písať niekedy pasáže vtipne, ktoré sa jej podarili a nejedenkrát som sa pousmiala.

Postavy Reagan a Bretta boli totálne nesympatické a rozumovo až príliš detinské. Obyčajní bláznivi pubertiaci, ktorí si išli vyraziť a robia samé kraviny. Zorie nebola zlá, ale tiež nevedela čo chce a tiež bola miestami ako decko. Najviac mi sadla postava Lennona. Ten mi prišiel najrozumnejší a pekne, múdro sa choval na jeho vek. A tie jeho sarkastické odpovede som doslova žrala.

Celkovo by som zaradila knihu do takej priemernej milej romanticko bláznivej oddychovky. Nebola zlá, ale ani ma veľmi nenadchla ako všetkých ostatných. Knihu odporúčam od 15+ minimálne.

13.04.2022 3 z 5

Kľúč Kľúč Kathryn Hughes

Od autorky som doteraz čítala zatiaľ iba knihu List, a keďže tá sa mi veľmi páčila, chcela som od nej vyskúšať opäť niečo nové. Už teraz môžem povedať, že autorku vďaka týmto historickým knihám zaraďujem medzi svojich obľúbených spisovateľov, pretože ona vie ako na čitateľa. Jej príbehy vás vedia úplne vcucnúť do deja, vedia vás chytiť za srdce a zlámať ho na malé kúsky, sú romantické, tragické, poučné a zároveň smutné, až sa vám slza vykotúľa z oka. Dokonca tie príbehy vie napísať tak pútavo a napínavo, že to nemusí byť ani triller, aby ste mali zimomriavky úplne všade. Okrem toho Kathryn dokáže v jednej knihe opisovať niekoľko príbehov naraz, ktoré sú ale súčasťou jedného deja, a to je ďalšia vec, ktorá sa mi u nej páči. A o štýle písania ani nehovorím. Je úžasný.

Inak celkový príbeh mi veľmi pripomínal knihu Čo Clara zanechala. Nie úplne vo všetkom, ale vo väčšine určite áno. Kto čítal obe knihy, musí so mnou súhlasiť.

Čo sa inak príbehu týka, tak v ňom sa opäť prelína minulosť so súčasnosťou, ale viac kapitol tam je z minulosti. Obsah anotácie zodpovedá skôr kapitolám o minulosti. Každopádne čítame o rôznych ženách a ich životoch, o ich veľakrát smutnom osude, a celé je to veľmi zaujímavé.
Zo súčastnosti tam je príbeh o Sarah, ktorá sa rozhodne urobiť prieskum v bývalej psychiatrickej liečebni a tam natrafí na jeden kufor, za ktorým je oveľa viac tajomstiev, ako si myslíte.

Ako hovorím, príbeh bol nádherný, ale predsa nemôžem dať plný počet bodov, lebo mi strašne vadilo, ako pri tejto knihe Kathryn to písanie miestami doslova odflákla a čitateľovi veľakrát nie je úplne jasné, ako sa vlastne veci majú.
Ako som písala vyššie, toto je od autorky moja druhá kniha, tak keď tak nad tým rozmýšľam, List bol pre mňa o trochu lepší. Ale určite od autorky vyskúšam aj ďalšie knihy, pretože ich zbožňujem.

07.04.2022 4 z 5

Layla Layla Colleen Hoover

Pri tejto knihe mám veľmi zmiešané pocity. Do strany 60 bola pre mňa kniha jedna veľká nuda. Potom to začalo byť zaujímavejšie, a hneď na to ste už aj vedeli, kde je pointa celej knihy. No ale poviem vám, že potom mi nebolo všetko jedno. Husiu kožu som mala snáď všade, a aj spať som chodila s dosť nepríjemným pocitom. Ale ako to už u Colleen býva, aspoň z koncom vie Colleen riadne zatočiť hlavne so samotným čitateľom u každej jej knihy, čo je v tomto veľké pozitívum. Takisto ako zbožňujem aj jej štýl písania, a celková fantázia na takéto knihy, kde začala skúšať aj iné žánre okrem romantických, a ide jej to teda bravúrne. Fakt klobúk dole pred takýmito knihami.

Lenže táto kniha aj keď nebola zlá, tak som zistila, že túto tému s nadprirodzenými vecami a pod., nie je až taká moja šálka kávy, a vôbec mi nesadla. Ale chápem autorku, chcela niečo nové vyskúšať, tak vyskúšala a ja jej to vobec neberiem. Skôr by som povedala, že ľudia, ktorí sa určitým spôsobom tejto téme zaoberajú, poprípade tomu veria, tak ich to baviť určite bude. Aj keď ja osobne týmto veciam neverím, a neviem ako autorka, či to bola iba jej fantázia, alebo si o tom niečo pred písaním knihy naštudovala, alebo aj keby to bolo celé iba výmysel (to už musí posúdiť každý zvlášť), tak aj tak mám pocit, že veľa z vás z knihy dostane veľmi zaujímavé informácie.

Čo sa týka hlavnej postavy Leedsa, tak jeho som mala chuť miestami zavraždiť. Na takého manipulatívneho klamára som už dlho nenatrafila v knihe.
Layla bola super postava, lenže po prestrelke do hlavy od bývalej priateľky Leedsa sa totálne zmení na nepoznanie (uvidíte sami), tak mi jej neskôr bolo naozaj úprimne ľúto.

Škoda, že už viac nemôžem ku knihe napísať, lebo stačilo by iba písmenkom, a veľa by som pri tejto knihe prezradila. Ďakujem za možnosť prečítať si niečo aj z takéhoto súdka a knihu určite ďalej odporúčam.

02.04.2022 3 z 5

Stratená apatekárka Stratená apatekárka Sarah Penner

Úprimne som mala veľké obavy z tejto knihy, pretože anotácia ma vôbec nezaujala, ale už začiatok knihy je veľmi ľahko a hlavne pútavo písaný, a hlcete stránku za stránkou, až vám je ľúto, že príbeh končí. Opäť ďalšia nová autorka a autorkina prvotina, na ktorú som natrafila, kde ukázala, ako ma poriadna kniha vyzerať. Zaujímavo krásny príbeh, kde sa prelína prítomnosť z minulosťou, a okrem toho bol príbeh aj veľmi poučný, kde sa podozvedáme o rôznych jedoch, ktoré apatekárka používala v minulosti. V knihe teda naozaj nechýbalo absolútne nič, neboli tam žiadne hluché ani nudné miesta. Kniha bola naozaj exceletne napísaná a ja len dúfam, že autorka hodlá ešte niečo napísať, lebo mi veľmi sadla.

Kniha je o troch ženách. Dve, ktoré žili v roku 1790 a Caroline, ktorá žije v súčastnosti. Kapitoly z minulosti mňa osobne bavili viac, pretože tu sa dozvedáme životy o Nelle (apatekárke) a o malej dvanásťročnej Elize, z ktorých sa neskôr stanú priateľky a kapitoly sú veľmi pútavo písané vo všetkom. Prečo apatekárka zabíjala iba mužov? Aké jedy apatekárka vyrábala, a načo? Kvôli čomu s ňou chcela Eliza stále tráviť čas, a pomáhať jej ako pomocníčka? A vôbec, ako na koniec dopadli? Aj tieto otázky sa dozviete v knihe, a poviem vám, že je to veľmi zaujímavé.
Caroline zo súčastnosti ma začala baviť až dokým nenašla fľašku, ktorá bude súvisieť s minulosťou, a vďaka tomu začne pátrať po stratenej apatekárke a jej minulosti. Keď sa už pomaly budú odkrývať tie najväčšie tajomstvá, tak vám zaručujem, že knihu len tak nepustíte z rúk.

Knihu určite odporúčam hlavne pre tých, ktorí zbožňujú knihy, kde sa prelína minulosť zo súčasnosťou, ale naopak sa chcú niečo dozvedieť o živote apatekárky a jej jedoch.

29.03.2022 5 z 5

On On Clare Empson

Táto kniha bola jedna veľká KATASTROFA! Už veľmi dlho som nečítala niečo tak nudné s dlhočiznými, zbytočnými opismi. Šancu som jej dala iba preto, lebo som sa naozaj tešila na rozuzlenie celej knihy a rôznych záhad, ktoré mali vyplávať na povrch, pretože vďaka zápletke v knihe ste to chceli čítať dalej, ale zápletka teda nič moc a navyše bola až príliš dlhá. Autorka tam opisuje fakt zbytočnosti, ktoré vás vôbec nezaujímajú. A celé rozuzlenie knihy, nestojí za to, aby ju niekto začal čítať. Naopak som chcela dať po dlhej dobe šancu knihe, ktorá ma ani trochu nebavila no po tejto knihe som si už nadobro istá, že sa už viac týrať takýmito knihami nebudem.

Okrem toho postavy boli všetky nesympatické. Ani jedna mi vôbec nesadla, alebo neprirástla k srdcu.
Catherine, ktorá prestane vďaka svojej minulosti rozprávať a neustále sa vďaka tomu ľutuje.
Lucian, ktorý sám robí chyby, ale vidí ich iba na ostatných. Taktiež sú úplne rovnakí aj ostatní. Jednoducho postavy v tejto knihe mi prišli ako jedna veľká telenovela a to myslím doslova.

Jedine úplný koniec bol pre mňa fakt prekvapivý, ktorý som vôbec nečakala, a myslela som si, že to skončí inak.

Takže za mňa aspoň kvôli tým zbytočne dlhým opisom, túto knihu neodporúčam. A ak má byť toto vrchol autorkinho "psychologického thrilleru", tak si od nej už nikdy nič iné neprečítam.

25.03.2022 1 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Keď som začala čítať knihu, mala som oveľa väčšie očakávania než od Kariky, pretože všade po recenziach, ale aj v samotnej knihe, kde to mimochodom autorka aj hneď na začiatku, a potom skoro v každej kapitole zdôrazňovala, čo hrôzostrašné sa tej parte preboha stane a aký obrovský omyl bol ísť na výlet do lesa. No povedzme si pravdu, tiež by ste boli veľmi zvedaví čo vás čaká v knihe, no nie? A hlavne som sa trochu tešila aj na to, že konečne niečo, čo je fikcia a nie je to prerozpravané zo sfetovanej hlavy. Ale už od začiatku tejto knihy mám pocit, že Trhlina bola o dosť lepšia či sa to týka obšírnosti alebo prepracovanosti.

Začiatok knihy mi prišiel najprv fajn, hovorím si "super, kniha nemá vôbec veľa strán" lenže som sa potom zľakla či kniha opäť nebude na spôsob "zrýchleného vyplutia". Samozrejme, že bol. Niekomu to vyhovovať môže, ale mne tu jednoducho chýbalo opisovanie postáv, a pod. a nie začať rovno tým, ako sa parta baví o tom, kam pôjdu. Prišlo mi to také zbytočne unáhlené.
Našťastie sa potom autorka trocha spomalila a naberalo to tie správne grady. Napätie cítite až niekde v krku. Autorka sa s čitateľom dokáže neskutočne dobre hrať.

Každopádne nebudem klamať, aj táto kniha aj Trhlina od Kariky sú veľmi podobné. Rozdiel je v tom, že aj keď som príbeh Trhliny brala za totálne nereálný a neuveriteľný, tak po prečítaní tejto knihy je tomu opak. Aj keď by som porovnávať nemala, keďže jedno je fikcia a druhé "vraj" skutočnosť, ale ide o princíp.
Každopádne táto kniha nebola zlá a ja môžem odporučiť, ale od konca som čakala ozaj niečo iné. Keď si uvedomím z akým zatajeným dychom som to čítala, a potom som to dočítala, tak sa mi chce doslovat smiať. Malinko som z konca sklamaná, ale ostatní padnú na zadok. Som si istá.

15.03.2022 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Kniha možno vyzerá ako nejaká detektívka poprípade obyčajný napínavý triller, ale ako som to začala čítať, obávala som sa, či za tým nebude niečo iné, niečo, čo asi nie je pre čitateľov, ktorí sa boja hororov. Aj keď pri tejto knihe nie je napísané v žánri, že by to mal byť horor, aj keď to tam mali napísať (aspoň nejaké prvky hororu.) Ja sama sa takýmto knihám vyhýbam, ale keďže to nebol až taký extrém, tak som to dočítala. Ale poviem vám, bolo to pre mňa miestami dosť nepríjemné čítať.

Kniha je rozdelená na dve kapitoly z roku 1950, kde čítame vlastne o štyroch kamarátkach, ktoré sú v internátnej škole v Idlewilde, o ktorej sa hovorí, že tam straší. V týchto kapitolách sa dozvedáme o každom dievčati a ich živote zvlášť a celkovo ako to prežívajú v takej strašidelnej škole.
Ďalšia kapitola je zo súčastnosti z roku 2014, kde čítame o Fione novinárke, ktorá sa rozhodne napísať článok o rekonštrukcii celej školy Idlewild, pretože je celá záhadná, strašidelná a ľudia sa jej vyhýbajú ako len môžu. Lenže až pri týchto kapitolách sa podozvedáme rôzne tajomstvá, ktoré vyplávajú na povrch, akú súvislosť to bude mať z dievčatami a oveľa viac, než si myslíte...

Táto kniha je presne ten tip, pri ktorej vyslovene hlcete stránku za stránkou od začiatku až do konca, máte mráz na chrbte skoro stále, a o napätí ani nehovorím. Okrem toho výborný a ľahký štýl písania. Ak môžem prezradiť pre milovníkov histórie, tak v knihe je spomenutá aj 2. svetová vojna, kde u mňa autorka ešte viac zabodovala.

Už veľmi dlho mi nedala kniha to, čo mi dala táto, okrem toho v knihe sa rieši oveľa viac prípadov, ako by ste čakali, alebo ako je napísané v anotacii. A keď si myslíte, že to bude takto, tak si počkajte na tie správne zvraty v knihe, ktoré vás dostanú do kolien. Síce zo začiatku som sa síce nevedela vysomáriť z toho, kde sa vlastne nachádzam, lebo tam neboli ani medzere a autorka hlavnú hrdinku premiestnila na iné miesto v jednej vete, ale toto je nič. Každopádne milujem takéto knihy, a autorka ma veľmi milo prekvapila. Ale odporúčam všetkým čitateľom, milujúci takýto žáner - tým "posratejším" asi nie.

12.03.2022 5 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Som rada, že som mala možnosť vyskúšať niečo nové od autorky, ktorú som doteraz vôbec nepoznala a som veľmi milo prekvapená.

Teraz keď tak nad tým uvažujem, asi budem musieť úplne vyradiť knihy z prostredia mafie, lebo úplne mi to kazilo celú úžasnú knihu ako bola písaná. Začiatok knihy bol super. Veľmi dlho som sa takto nenasmiala na knihe. Polka knihy mi prišla dosť nudná a dosť často sa opakovali tie isté opisy, no keď som sa blížila ku koncu tak opäť prišli návaly rehotu a koniec, ten bol za mňa na infarkt.
Erotické scénky, dokonca aj nadávky boli podľa mňa úplne na tom správnom mieste kde aj mali byť. Štýl písania a vtipnosť sto bodov.

Nero a Elisa, bože jak ja som ich žrala! Oni boli tak "debilne rozkošní", ale proste nedá sa ich nemilovať! Autorka ich dialógy napísala excelentne a už len kvôli im dvom sa to oplatí prečítať. Ale varujem vás!, predtým než to začnete čítať, choďte sa prosím vyčúrať.

Úprimne som rozmýšľala, že dám menej tých hviezdičiek vďaka tej mafií a tej nudnej polke knihy, ale s koncom a všeobecne ako to bolo písané ma autorka dostala a jednoducho musím dať tých hviezdičiek štyri, inak by som sa cítila previnilo.
Len tak ďalej, Miška. Napíš veľa takýchto vtipných kníh, držím ti palce.

06.03.2022 4 z 5

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

"Náš život se skládá z mnoha okamžiků. Z těch, které nám vezmou dech. Z těch, které v nás probudí to nejdivočejší já. A z těch, které si budeme pamatovat až do konce života."

Opäť ďakujem za možnosť prečítania knihy, kde som aj tu podporila vznik vydania.

Tak tento príbeh bol pútavý už od samého začiatku až do konca. Ani neviem ako, a za hodinu som zhltla štyridsať strán.

Páčilo sa mi ako autorka napínala dej, až do samého konca, a v niektorých pasážach v knihe, som mala až zimomriavky na tele. Na to, že kniha bola tenučká, páčilo sa mi, ako ľahko a štýlovo bola písaná. Opäť kniha, kde postavy boli trochu "zabrzdené" a dôvody povedali až na samom konci. Ale úprimne, pri tejto knihe mi to vôbec nevadilo, naopak, poháňalo ma to čítať ďalej a aj preto som to prečítala behom dvoch dní.

Vaju a Maddena som si obľúbila hneď ako začala kniha. Vaju aj cez jej krutý a smutný život som sa vedela do nej vžiť a bolo mi jej úprimne ľúto. Madden bol veľký sympaťák a čo sa mi na ňom najviac páčilo bolo, že bol okrem toho aj láskavý a milujúci. Veľmi som im držala palce.

Škoda len, že to autorka trošku neponaťahovala na dlhšie a neopísala aj Vajinu a Maddeninho rodinu, za mňa tam bolo toho príliš málo.

Za mňa určite teda odporúčam, a budem rada, keď autorka opäť niečo nové napíše, rada si to prečítam.

28.02.2022 4 z 5

Nelituju Nelituju Lenka Sadílková

"Někteří lidé vstoupí do našeho života a zase odejdou. Někteří zůstanou jen chvíli a navždy změní náš život."

Na vznik tejto knihy som prispela aj ja, a dakujem, že som mala možnosť prečítať si ju.

Dej a samotný príbeh bol vymyslený fakt dobre, a veľmi sa mi páčilo, ako tam autorka zmiešala pocity so smútok, so šťastím, so strachom a pod. jednoducho som čakala niečo v zmysle, že to bude iba presladená romantická kniha, o dvoch mladých ľuďoch, čo síce aj je, ale nie je to len o tom, čo som našťastie veľmi milo prekvapená. Celkovo som neočakávala nič veľkolepé.

Ale je tu jedna vec, ktorú musím napísať sem a nemôžem si to jednoducho odpustiť. Veľmi mi vadilo, aký vzťah medzi sebou mala Mia so Sebastianom. V jednej kapitole sa iba spoznali a doslova neznášali, a o ďalšie 3 kapitoly ďalej bez vysvetlenia sa začnú bozkávať?! A aj sexuálne scénky boli akési prirýchle. Prišlo mi to veľmi detinské ako aj samotné postavy.

Čo sa týka postáv, tak v určitých veciach sympatickí boli a dobre sa mi to čítalo, pretože ja zbožňujem takéto romantické knihy o mladých ľuďoch. Len skôr ma tu iritovalo niečo iné, a to ich povaha. Povahu mali skoro všetci ako teenegeri miestami ako také deti a vôbec som nemala pocit, že čítam vlastne o dospelých ľuďoch, ktorým je len tak mimochodom viac než dvadsať. Títo mi prišli na môj vkus príliš detinskí. Najviac mi vadila povaha Mie s jej "chlapským" zmýšľanim a aká bola tajnostkarská voči všetkým. Sebastiána mi bolo potom úprimne ľúto. Každopádne keď som čítala anotáciu som si myslela, že budem čítať o dvoch šestnásťročných teenegerov. (Neviem, kde som to nabrala. ‍️)

Ale hlavne škoda je to, že to autorka nenapísala na viac strán a hlavné postavy viac nepredstavila, a medzi nimi nebolo viac spoznávania a vyvíjanie ich lásky. Takto to bolo doslova vypluté v tenkej knihe a je mi to úprimne ľúto, pretože autorka naozaj talent má a je to aj vidieť, čo sa týka výmyslu deja alebo samotného štýlu písania.

25.02.2022 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Jediný dôvod prečo som čítala túto knihu pár dni bol, pretože som nechcela aby sa skončila. Colleen Hoover ako vždy nesklamala a zas mi zasiahla srdce na tom najcitlivejšom mieste. Táto kniha bola opäť a zas jedna obrovská emočno zničujúca DOKONALOSŤ!

Príbeh Fallon a Bena napísala autorka fakt úžasné a aj keď tieto príbehy sú až dokonalo nereálne, mňa si vedia takéto knihy totálne získať. Takisto aj ich postavy boli úžasné spracované ako aj všetkých ostatných, preto neviem nájsť ani jednu chybičku na tejto knihe.

Ak by som mala ale predsa povedať ku knihe také za mňa malé mínus, (čo v tomto prípade mi inak vôbec nevadí a vôbec by som kvôli týmto dôvodom neubrala hviezdičky knihe, lebo celá kniha si ma brutálne emočne získala.) Tak to, že kniha bola celá písaná romantickou formou že sa autorka ničomu inému nevenovala iba im dvom. Potom, že postavy Bena a Fallon boli na 18 rokov až príliš nereálne čo sa týka lásky alebo v chovaní v ich veku (ale to je na druhej strane to krásne, pretože takúto lásku nemožno vidieť v realite.) No a ďalšou vecou a myslím, že aj poslednou, a to že autorka nikoho z postáv poriadne nepredstavila kto má akú povahu a okolnosti okolo nich. Teraz narážam skôr na Fallon otca, mamu potom na Benových bratov a pod.

Takže toto neberte ako kritiku, toto je len taký bonus ostatným čitateľom, aby vedeli zhruba čo očakávať. Čo sa týka mňa, tak Collen znova ukázala, ako ma vyzerať jedna poriadna kniha!

Okrem toho to bolo ľahko a pútavo písané. Žiadne pasáže, kde by ste sa nudili, ale všetko rovno k veci, ako to už u autorky býva zvykom a toto na jej knihách milujem. A ešte ku koncu ako tam vopchala tú zápletku, bola jednoducho bomba. Myšlienky a citáty boli nádherné taktiež a ja som sa doslova roztápala. Každopádne za mňa bola celá kniha písaná tak smutne a tak ma emočne zničila, že sa moje srdce trhalo na malé kúsky skoro každú jednu stranu.

22.02.2022 5 z 5

Darček Darček Sebastian Fitzek

Od Fitzeka ako autora bola táto moja druhá kniha po Pacientovi a musím povedať, že táto bola o trochu lepšia ako Pacient. Viem, že každý ma svoj názor, a veľa ľudí nemusí so mnou súhlasiť, ale iba píšem to, ako to cítim ja.

Každopádne názor na autora som vôbec nezmenila. Stále z jeho kníh neodpadávam, ako polka národa, a stále je pre mňa dosť komplikovaný spisovateľ. Táto kniha bola o trochu menej písano komplikovanejšia ako bola Pacient, teda ak nerátam samotný koniec, kde som sa v tých postavách, a v celkovej knihe neskutočne strácala, ale aj tak by som ju nezaradila do top kníh. Za mňa taký priemer.

V tejto knihe autor začal dosť nudne. Úprimne, na začiatku som chcela knihu odhodiť niekde do kúta a v živote sa k nej nevrátiť, ale akurát som skončila na kapitole, ktorá bola dosť pútavo ukončená, a pohaňalo ma to čítať. Lenže, všimla som si (týkalo sa to hlavne do strany cca 80), že autor chvíľu píše pútavo, že už to konečne vidíte nádejne a myslíte si, že to bude dobré. No potom príde taký zlom kapitol, keď sa tam doslova nič nedeje a vôbec vás to nebaví. Presne takto som sa cítila pri tejto knihe. Ale zas ma to výhody a to, že potom to už konečne začalo byť zaujímavé, nemyslím teraz tak, že by som bola totálne ohúrena tou knihou, ale skôr tak, že som ju nemala potom chuť odložiť, ale naopak dočítať, čo je podľa mňa celkom fajn. A ďalšou výhodou bolo, že sa to dosť rýchlo čítalo, začo som veľmi veľmi vďačná, pretože úprimne poviem, takto mám chuť si od neho niečo ešte prečítať, síce nie v blízkej budúcnosti, ale niekedy určite. Lebo povedzme si pravdu, Fitzek ma naozaj neskutočne zaujímavé anotácie.

Každopádne aj tak sa v poslednom čase cítim ako ten najväčší knižní kritik všetkých dôb, pretože aby ma Fitzek nenadchol, tak ako všetkých ostatných? Ale zas je pravda, že som čítala veľa recenzií práve na túto konkrétnu knihu a dozvedela som sa, že toto je od neho najslabšia kniha. A ďalšia vec, nie úplne každému sadne Fitzek ako spisovateľ. Jednoducho k nemu si treba nájsť cestu, pretože je to špecifický autor.

17.02.2022 3 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Čakala som niečo... A dostala som niečo úplne iné. Okrem toho, podľa názvu si budete myslieť, že čítate nejaký napínavý triller resp. krimi detektívku, ktorá by mala byť okolo zmiznutia malého dieťaťa, a nakoniec zistíte, že sa takmer celá kniha točí okolo rozvodu rodičov.

Ďalšou vecou, ktorú nechápem je, načo to autor napisal na 330 strán, keď prvých 170 strán sa tam nedeje absolútne nič (iba hľadanie Anny, čo sa podľa môjho názoru dalo napísať kľudne aj do 50 strán), a začne to byť zaujímavé za mňa až posledných cca 30 strán. Ale aj tak som z celkovej knihy dosť sklamaná. Autor tam dokázal opisovať niekedy take sprostosti, na ktoré ste naozaj neni zvedaví a ani štýl písania mi vôbec nesadol. Kniha nie je opísaná tak, ako asi očakávate od normálnej detektívnej knihy, ale skôr čo sa odohráva v myšlienkach hlavných postáv.

Takže zhrnula by som to tak, že ma kniha dosť sklamala a vedela som, že ju nemám dočítať, pretože ani koniec nebol pre mňa nijak zaujímavý lenže dočítať som to chcela z toho dôvodu, pretože na obálke knihy je napísané, že "peklo sa rozpúta až po jej návrate", a veľmi som chcela vedieť ako to dopadne, lenže keď si to uvedomujem až teraz vlastne, mala som dať prednosť radšej inej knihe, ktorá by stála aspoň za to. Ale to my čitatelia nemáme ako vedieť.

14.02.2022 2 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Presne trefný žáner do Dark romance, kde nechýbala temná romanca, ale ani vášeň.
Z knihy mám doteraz stále zmiešané pocity, pretože som očakávala trochu iný dej. Nebojte, niesom žiadna puritánka a sex a vulgarizmy mi vôbec nevadili, ale predsa by som z tejto knihy niečo odobrala a naopak zas niečo pridala.

Harry, ktorý žije dvojitý život. Cez deň pracuje v rodinnom vydavateľstve a cez noc sa mení na Habibiho, ktorý pracuje vo veľmi pochybnom nočnom klube.
Cassie, ktorá mi prišla v prvej polovici tiež sympatickejšia, keďže nepoznala Habibiho. Odkedy sa spoznali, obom sa zmenili riadne životy ale aj samotné povahy. Ona mi prišla po zoznámení s Habibim taká, že prišla aj o poslednú hrdosť a stále iba plakala, najprv som ju aj chápala, ale potom revala pre samé hlúposti, ktoré ma miestami už aj rozčuľovali.

Úprimne, bavila ma skôr prvá polovica knihy, ako druhá. V prvej polovici som sa ešte ako tak zoznamovala s postavami, a Harry mi prišiel sympatickejší a hlavne dávno som sa takto nenasmiala ako pri dialógu Harryho. Ďakujem, Baji. Za to druhá polovica sa otočila o 180 stupňov. Dozvedáme sa temnú minulosť Habibiho, a v tejto polovici, mi prišiel ako obyčajný chrapúň, pri ktorom som nevedela, kedy bude rozmýšľať hlavou a nie vtákom, a vyzná konečne Cassie city. Keď sa na to takto spätne pozerám, očividne nemám až tak veľmi rada knihy tohto typu. Asi sa prikláňam viac ku knihám, kde sa mužské hlavné postavy chovajú menej debilne a sú viac romantickejší. Stále ale neviem, kde zaradiť Habibiho. Jeho buď milujete alebo nenávidite, alebo ako ja, oboje. Každopádne Baja to napísala fakt excelentne a pútavo a stále som potrebovala vedieť ako to celé skončí a ako to teda bude s nimi dvoma.

Na záver sa chcem Baji poďakovať za možnosť prečítať si aj niečo nové, keďže som od nej čítala zatiaľ iba Placebo sériu a tá sa mi páčila o čosi viac, ale to neznamená, že si neprečítam ďalšie knihy, ktoré napíše, pretože píše fakt super a len tak ďalej. Ďakujem
P.S. Mimochodom, ananás na pizzu rozhodne nepatrí!

10.02.2022 3 z 5