Karin94 Karin94 komentáře u knih

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

„Pootevřel rty a hlas se mu zlomil. „Jak je možný, že jsi to se mnou nikdy nevzdala?
Pokrčila jsem rameny. „Protože o některý věci, o ty nejlepší, vždycky stojí za to bojovat.

Autorka ide z jednej emočnej bomby do druhej, a tu to platí dvojnásobne. Hlboko emocionálny, silný príbeh, pri ktorom budete cítiť hnev, úsmev, ale aj smútok.

V tomto príbehu stretávame dve hlavné postavy Aly a Lo, ktorí sa spriatelia a spoločne si hovoria AlyLo. Táto dvojica bude navzájom veľmi odlišná, ale aj napriek všetkému sa z nich stanú najlepší priatelia. Postupom času si uvedomia, že k sebe cítia viac než by mali. Spoločne boli zlomení, a predsa boli ako jeden celok. Neboli si súdení, a predsa chceli byť spolu. Boli ako dve hviezdy žiariace na nočnej oblohe hľadajúce lepšie zajtrajšky... Až do dňa, kedy ho stratila. Zahodil ich vzťah jedným unáhleným rozhodnutím, ktoré navždy všetko zmenilo.

Byl jednou jeden kluk, kterého jsem milovala.

A na pár nádechů, pár šepotů, pár okamžiků jsem si myslela, že on mě taky miloval.

Pri väčšom počte prečítaných kníh od tejto autorky zisťujem, že čitateľa nie len psychicky vyždíma, ale ako spisovateľka mi celkom sadla. Vždy po dočítaní ďalšej knihy z tejto série sa teším na jej ďalšiu srdcervúcu jazdu. Tu sa venuje dosť ťažkým témam, ktoré sa reálne dejú a o to viac je to čítanie bolestivejšie. Tu bolo tých bolestivých tém neúrekom a mne doslova pukalo srdce niekoľkokrát.

Opäť nemôžem dať plný počet hviezd a ja neviem prečo. Niečo mi tu chýbalo. Možno za to mohlo chovanie niektorých postáv, netuším. Každopádne táto časť bola oveľa lepšia ako jednotka.
Cítila som medzi postavami naozaj oheň, takže za mňa názov určite nie je zbytočný.
Vrelé odporúčanie.

4,5/5*

26.04.2024 4 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Nádherný príbeh, pri ktorom je ukázané, ako dve zlomené duše môžu vytvoriť jednu úplnú. No kniha nie je len o utrpení a bolesti zo straty milovaných, ale aj o druhej šanci milovať a byť milovaný. Tentoraz nejde o žiadnu presladenú knihu, ale o emočnú deprimujúcu bombu, pri ktorej budete potrebovať hŕbu vreckoviek.

Ale aj tak mi nedá nenapísať, že aj napriek krásnemu príbehu, ktorému vlastne nemám až tak čo vytknúť, mi prídu tieto typy kníh už strašne tuctové. Viem, kde je pointa týchto príbehov, ale proste všetky sú ako z jedného cesta: dvaja hlavní hrdinovia so strašnými osudmi, kde mužskú postavu máme zo začiatku chuť prizabiť a potom ho samozrejme milujeme. No a samozrejme to nemôže skončiť inak než happy-endom, ktorý vyústi do utešenej rodinky s minimálne 3 deťmi. Tento scenár sa opakuje snáď v každej takejto obdobnej knihe. Ale samozrejme, ako je to konkrétne v tejto, nebudem prezrádzať. Každopádne, aj napriek tomu takéto príbehy výhľadávam a milujem ich.

Mínusmi tejto knihy boli niektoré dialógy, ktoré viedli hlavné postavy. To snáď nikto takto v skutočnosti ani nerozpráva, či? Potom sa mi nepáčila jedna časť príbehu, niečo, na čom sa hlavní hrdinovia dohodli (nebudem spoilerovať). Tak toto mi prišlo nie len pritiahnuté za vlasy, ale až úchylné by som povedala.

Inak sa mi to ako celok veľmi páčilo, ku koncu môžeme vidieť rôzne prekvapivé zápletky a nechýbala ani napätá atmosféra, ktorá ma potešila, pretože to dodalo knihe pestrosť.
Odporúčam.

18.04.2024 4 z 5

(Ne)skrývaná pravda (Ne)skrývaná pravda Lindsay Cameron

Čítame o hlavnej hrdinke Cassie, ktorej sa sľubná kariéra advokátky zosypala ako domček z karát. Prežiť v New yorku dokáže len tak, že si zoženie dočasnú, zle platenú a nevďačnú prácu na úplnom dne právnickej profesie. Musí sa každý deň venovať revízii dokumentov, pre veľký prípad korporátneho podvodu.
Každý deň v práci a dokumenty k revízii. Lenže jeden z emailov sa nápadne vyníma. A tak v spoločnosti lacného vína a liekov proti bolesti začína stalkovať emailovú komunikáciu Foresta a jeho ženy Annabelle. Medzitým Cassie spriada plán, ako sa stať samotnou Annabelle.

Kniha opäť zbytočne zdĺhavá. Ak privriem oči, odmyslím si tú zdĺhavú polovicu knihy a budem sa sústrediť čisto len na podstatný dej, tak celkom ok. Aj keď nebola úplne najhoršia, ale čítala som už aj lepšie knihy, s väčším napätím a väčším wow efektom na konci.

Ale zato boli aj plusy, ktoré ma v knihe celkom potešili. Jedným z nich bol ten, že niektoré kapitoly boli ukončené tak, že ma to poháňalo pokračovať. A ďalší, a za toto som bola fakt rada, pretože to v knihách obľubujem, ale málokedy na také čosi natrafím, že tam bol jeden konkrétny zvrat, ktorý som naozaj nečakala. Tým akoby autorka v knihe načínala ďalší, úplne iný príbeh na vyšetrovanie, ktorý nebol ani naznákom spomenutý v anotácii.

Za mňa kniha nenadchne ani úplne nesklame. Či si to prečítate, je už len na vás.

12.04.2024 3 z 5

Otvorené nebo Otvorené nebo Michala Ries

„Verím, že Božia láska je nekonečná a že nebo je otvorené pre všetkých. A som presvedčený, že pre ľudí ako ty má Boh v nebi špeciálne miesto.

Miškine knihy sú pre mňa ako stávka na istotu. Nikdy ma zatiaľ nesklamala. A čo sa týka tejto knihy by som v živote nepovedala, že 400 stranovú knihu dám za jeden a pol dňa! Dala! A za to vďačím @michalareis a jej príbehu, ktorý je tak veľmi bolestivý, smutný, šokujúci, emocionálny, drastický, ale aj úžasný a zároveň bohužiaľ aj reálny.

Baška, ktorá prežila peklo. Vie veľmi dobre, aké je to byť o hlade, v zime a v strachu. Stala sa z nej úžasná, odvážna a silná žena, ktorá miluje svojich súrodencov a urobila by čokoľvek, aby ich ochránila. Nikdy sa nebála strašidiel pod posteľou, pretože vedela, že skutočné príšery sa ukrývajú v ľuďoch. Riadi sa teóriou prežitia z ríše zvierat – prežijú len tí najsilnejší.
Matej vyrástol v milujúcej rodine. Nikdy nebol hladný. Nikdy mu nič nechýbalo. Jeho život je plný svetlých bodov.
Ich svety budú veľmi odlišné, ale aj napriek tomu zahoria zakázanými citmi. Hovorí sa, že v láske a vo vojne je dovolené všetko. Nikto ju však nevaroval, ako ľahko sa môže láska zmeniť na vojnu.

Kniha je rozdelená na dve časti. V prvej vidíme Baškine detstvo, kedy to mala najťažšie. Musí sa starať o svojich bratov, pretože jej matka je alkoholička, ktorá myslí len na seba a stojí za veľké hovno. Neskôr sa presunieme do Baškinej puberty, kedy sa to trocha zlepší do bodu, kým sa zase niečo hrozné neudeje.
V druhej časti vidíme Baškinu dospelosť, a dozvedáme sa, čo všetko sa udialo pred 15 rokmi.

„To, akých máš rodičov, neurčuje to, kým si, a ani to, kým sa staneš.

P.S. Bonus ku knihe, ktorý mňa totálne potešil boli hlavné postavy Adam s Júliou z knihy Na úteku, a Nina s Dominikom zase z 24 dní do Vianoc.
P.S. Za epilóg dávam Miške o hviezdičku viac.
A ďakujem takisto za dodatočne poslaný list cez email, ktorý napísala Baška Milanovi.

08.04.2024 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Partia kamarátov ma po skúškach a čaká ich skvelá budúcnosť. Lenže potom sa niečo stane a spôsobia smrteľnú nehodu. Sen o prestížnych univerzitách sa okamžite zmení na nočnú moru. Osemnásťročná Megan sa rozhodne vziať vinu na seba pod podmienkou, že keď ju zavrú a po rokoch znova pustia na slobodu, partia kamarátov jej za to musí splniť akékoľvek želanie aké si zaumieni. O dvadsať rokov neskôr je Megan na slobode a nastáva čas zúčtovania

Príbeh je písaní v 3. osobe a my tak máme možnosť sledovať dianie okolo ďalších hlavných postáv a vnímať napätie, ktoré sa okolo nich tvorí. Už od začiatku autorka všetky postavy opisuje bravúrne a takto môžme vidieť ako sa vyvíja celý príbeh. Brutálne dobre prepracovaný psychothriller, ktorý ide hlboko až do vašej mysle. Nechýbali ani prekvapivé zvraty a dusivá atmosféra. Štýl písania bol skvelý, dej bol čtivý, svižný. Koniec bol na mňa prirýchly, čo je škoda, ale inak nemám čo vytknúť.

Neviem z určitosťou povedať, či som od autorky niečo čítala, ale ak aj nie, toto môžem zaradiť medzi top psychothrillery, aké som kedy čítala.
A kľudne by to mohli aj sfilmovať, nesťažovala by som sa.

4,5*

02.04.2024 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Kniha rozpráva príbeh dvoch sestier, ktoré mali spolu letieť na dovolenku, ale odletí iba jedna a tej sa to stane osudným. Lietadlo sa zrúti a po všetkých akoby sa zľahla zem. Druhá sestra, Erin, si stále kladie otázky a ničomu nechápe. Náhla zmena v prípade príde až o dva roky neskôr, kedy Erin znova spustí do pohybu vyšetrovanie ohľadne zmiznutého lietadla.

Dala som sem taký menší obsah knihy, keďže z anotácie je to také nijaké.

Kniha bola čtivá, dobre písaná. Kapitoly, resp. striedanie pohľadov sestier, kde jedna rozpráva prítomnosť a druhá minulosť, bolo skvelo vymyslené a my sa vďaka tomu dozvedáme, čo presne sa na ostrove stalo. Nechýbala tu ani napätá atmosféra, pri ktorej sa mi chlpy dupkom stavali. Ja som vcelku spokojná, obzvlášť keď to bola moja prvá kniha od autorky. Škoda len, že autorka ten koniec nepoňala nejak inak, takto bol ten záver na mňa akýsi nezáživný keď si pomyslím, že ako celok to bolo dobré.

Knihu určite odporúčam, a čo sa týka lietania lietadlom, po tejto knihe sa ho bojím ešte viac.

4,5 *

28.03.2024 4 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Keď som natrafila na túto knižku či už na Facebooku alebo v iných skupinách, tak bola neuveriteľne odporúčaná a z opisu recenzentov som cítila, akoby čítali ten najlepší thriller za poslednú dobu, aj napriek teda veľmi slabému hodnoteniu čo som našla na internete. Ale povedala som si, prečo ju nevyskúšať.

Určite neočakávajte thriller, ale detektívku. Po celú dobu sa tam len vyšetruje, nie je tam ani len náznak thrilleru.

Dej a námet super, čtivosť a štýl písania taktiež, ale niektoré veci boli strašne pritiahnuté za vlasy a iné zas totálne absurdné až nereálne. Ale dobre, nebudem až taká kritická, keďže sa jedná o fikciu. Ale v reálnom živote by to takto pravdepodobne nemohlo byť.

Začiatok skvelý, v polovici to bola dokola tá istá detektívna linka, kde sa omielalo stále to isté. A koniec? Akože nečakala som práve toto, ale nebolo to niečo, s čím by som sa v knihách už nestretla.

Knihu odporúčam, za mňa to bol taký slabší nadpriemer. 3/5*

26.03.2024 3 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

„Ty jsi tam měl, že ,láska je jen dětská hra pro hlupáky a snílky. A na to jsem navázala: ,Chceš po mne celou skládačku a nedáš mi dílky.

Vždy keď mám chuť na nejaký YA žáner, je jasnou voľbou buď Kasie West, Miroslava Varáčková alebo od našich susedov Petra Martišková. Toto sú pre mňa naozaj vynikajúce spisovateľky tohto žánru.

Kniha Dokonalé léto nie je moja prvá, už mám od Kasie prečítaných niekoľko a žiaľ musím povedať, že táto bola zatiaľ najslabšia.

V podstate ani neviem čo mi vadilo, pretože rozumové zmýšľanie a konanie hlavných postáv bolo zodpovedajúce ich veku. Ale chýbalo mi tam niečo, čo neviem presne definovať. Celé to bolo stále o tom istom a vlastne o ničom. Hlavná postava Avery ide s rodičmi a sestrou na dva mesiace do kempu, aby zistila čo v živote chce a kým sa chce stať.

Bolo to také nejaké nezáživné, ale ako letná oddychovka niekde pri mori, prečo nie?

21.03.2024 3 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

„Buďte střízliví! Buďte bdělí! Váš protivník, ďábel, obchází jako lev řvoucí a hledá, koho by pohltil.

Kristy pracuje ako zamestnankyňa texaskej väznice, a je dennodenne v kontakte s ľuďmi, ktorí spáchali tie najhoršie zverstvá a sú odsúdení na popravu. Práve tu sa spoznáva a zároveň sa spriatelí s Cliftonom, väzňom čakajúcim na popravu za zabitie svojich dvoch detí. Kristy sa mu po čase zdôverí so všetkým ohľadne svojho manžela Lancea, ktorým je týraná nie len fyzicky, ale aj psychicky. Lenže Clifton za stenami väznice zmôže len veľmi málo. Už je iba na nej samotnej ako si s tým poradí a koľko toho ešte unesie.

Bravúrne napísaný psychologický thriller, pri ktorom sa strany knihy budú len tak strácať.
Škoda toho nudného začiatku a neskôr aj počas čítania - opisy deja sú miestami nudné a naťahujúce sa. Preto tomu žiaľ nedám plný počet hviezdičiek, ale inak nemám príbehu čo vytknúť.

V knihe sa strieda toľko emócii a vy budete naraz trpieť, plakať, ale hlavne sa udivovať nad povahou niektorých ľudí.
V tomto prípade myslím postavu Lancea, ktorý sa stane manželom hlavnej hrdinky Kristy.
Navonok je to milujúci manžel, ktorý rešpektuje ostatných aj príbuzných svojej manželky, ale za stenami domu, keď sú sami dvaja, prežíva Kristy hotové peklo. A to myslím doslovne. Nie je nič horšie, ako keď vás vlastný manžel psychicky a fyzicky týra, a iní ľudia o tom nemajú ani šajnu.

Aj kapitoly s Cliftonom ma neskutočne bavili, ale hlavne boli veľmi dojímavo napísané a veľmi som dúfala v jeho nevinu.

Ja musím len a len odporučiť, nie je to len taký hocijaký príbeh. Ba dokonca nie je ani predvídateľný. Síce som sa nedozvedela odkiaľ autorka čerpala informácie z prostredia väznice, lebo to tam nespomínala, takže neviem či je všetko vymyslené alebo si robila nejaký prieskum, ale každopádne je veľmi nadaná. Mimochodom, tí, ktorí nezvyknú čítať poďakovanie, tak u tejto knihy ho nevynechajte. Dozviete sa niečo dosť zaujímavé. Odporúčam!

09.03.2024 4 z 5

Vzorná chůva Vzorná chůva Sheryl Browne

Manželia Mark a Melissa nájdu pestúnku, z ktorej sú obaja nadšení, pretože to s deťmi naozaj vie. Keďže jej zhorel dom na popol, tak sa obaja rozhodnú, že ju u seba nie len zamestnajú, ale aj ubytujú. Mark pracuje ako policajt, a Melissa sa snaží rozbehnúť svoje podnikanie, takže sú na nej doslova závislí. Po čase sa v ich dome začnú diať fakt divné veci, a keď si pestúnku nakoniec preklepnú, nestačia sa diviť. Navyše sa s Markom údajne už raz stretla a nikto netuší, čo po ňom môže chcieť.

Ja ani neviem. Úplne priemerný thriller, ak sa to teda thrillerom dá vôbec nazvať, ktorý nielenže stojí maximálne za jedno prečítanie, ale ak by si knihu človek neprečítal, tak o nič nepríde.

Celé to bolo na mňa pridlhé, prekombinované, nudné a dosť predvídateľné. Autorka sa ani len nesnažila o nejakú napätú atmosféru, alebo aspoň to napísať nejak tak, aby to nebolo až také okaté. Možno ak by bol príbeh kratší, tak by to bolo pravdepodobne lepšie.

Musím ale uznať, že postava, ktorá za tým všetkým bola, bola naozaj riadne psycho. To, čo robila a ako mala všetko do detailov premyslené, mi hlava nebrala.

Kto chce nech vyskúša, ja osobne som sklamaná.

05.03.2024 3 z 5

Mamina lož Mamina lož Viktória Dominová Drgoncová

„Neboj sa, mamička je pri tebe.”

Doposiaľ mám od Viktórie prečítané zatiaľ iba dve knihy, ktoré doslova zbožňujem, no keď som sa dopočula, že má vyjsť od nej aj mrazivý thriller, tak moja prvá reakcia bola, že ju čím skôr potrebujem! No ale keď vyšla a každý písal, ako sa strašne bál, som sa do nej už tak nehrnula. Milujem napätie v knihe, ale vedomie, že sa mám pustiť do niečoho, kvôli čomu by som sa bála ísť aj sama na záchod, mi popravde až tak nevonia.

Ľudia, ja som sa ale nebála vôbec, dokonca som z knihy nemala ani také tie nepríjemne pocity, pri ktorých sa mi zježia chlpy na tele. Každopádne skôr ako strach, vo mne príbeh vyvolal jedno obrovské znechutenie, smútok a hnev.

Psychiater odporučil hlavnej hrdinke Natálii, aby si zapisovala do denníka dni, kedy sa bude cítiť na dne. My sa vďaka tomu dozvedáme, prečo navštívila dom, v ktorom vyrastala.
Kniha je písaná z minulosti aj prítomnosti. Neskôr som sa už v určitých pasážach v knihe tak strácala, keďže nijako to nebolo porozďelované či označené, že som nevedela či sa práve nachádzam v prítomnosti, v minulosti alebo kde vlastné.
Nebudem klamať keď poviem, že príbeh bol zo začiatku dosť nudný. No neskôr pri čítaní a teda aj koniec a celé to rozuzlenie, akože čože? Nemyslela som, že autorka príde s niečim takýmto.

Rozhodla som sa ale knihu nehodnotiť, pretože dejovo mi to pripomínalo Laylu od CoHo (tí, ktorí ju čítali budú vedieť), no a zistila som, že tento typ kníh nebude moja šálka kávy. Určite to ale nedávam za vinu autorke, jednoducho 100 ľudí, 100 chutí.

Každopádne ďakujem Viktórii za možnosť prečítať si knihu a určite s tvojimi knihami nekončím.

29.02.2024

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Opäť ďalší príbeh z pera autorky. Dávam do pozoru, že táto spisovateľka je ťažko návyková a keď začnete, nebudete vedieť prestať.

Prečítať túto knihu mi trvalo presne dva dni! A znova nám Freida ukázala, že vie písať pútavé príbehy, ktoré sa čítajú doslova samé, ľahko a majú nečakaný koniec.

Žiaľ tejto knihe musím odoprieť jednu hviezdičku, pretože aj keď ma bavila (aj keď popravde neviem prečo, keďže celú knihu sa tam dokopy nič nedialo) mala svoje mínusy.

Strašne mi vadila hlavná postava a jej chovanie. Kto si knihu prečíta, tak zistí aj sám a ak vám vadiť nebude, tak potom som asi iba ja typ, ktorý sa ľahko rozčúli.
Popri čítaní natrafíte na rôzne vety, ktoré sa často opakujú. Buď sú napísané rovnako, alebo inými slovami, no ich podstata zostáva rovnaká. Nemalo by ma to až tak trápiť, ale mne to už po čase liezlo na nervy.

Inak knihe nemám vôbec čo vytknúť. Maximálne len toľko, že ten koniec mohol vyvŕbiť do lepšieho wow efektu, inak odporúčam.

22.02.2024 4 z 5

Moja duša zostala v Osvienčime Moja duša zostala v Osvienčime Ellie Midwood

„Je úžasné, čo všetko dokážu telo a duša vydržať, ak musia. Človek si zvykne takmer na všetko.

Kníh o druhej svetovej vojne je veľa a ja som zatiaľ čítala len tie, v ktorej zohrávajú hlavnú úlohu skutoční ľudia, ako napr. Anna Franková, Mengeleho dievča alebo táto.

Toto je tiež román podľa skutočného príbehu židovky Heleny Citrónovej a rakúskeho člena jednotky SS Franza Wunscha.

Helena vystúpila z dobytčieho vagóna na zamrznutú pôdu Osvienčimu. Zostáva jej dvadsaťštyri hodín života. Hneď zajtra ju plánujú zabiť, ani jej nevytetujú väzenské číslo.
Keď k Helene podíde dôstojník v sivej uniforme a odtiahne ju preč, obáva sa najhoršieho. Namiesto toho jej povie, že jeden z dozorcov má narodeniny, a prikáže jej, aby mu zaspievala. Nasleduje príbeh lásky, ktorá bola zakázaná a nemožná, a predsa zachránila obom, a mnohým ďalším, život.

Popravde som očakávala niečo, kde bude prekypovať viac romantiky a že to bude hlavne o ich silnej láske. Sčasti to tam síce bolo, ale čo je pre takýto typ kníh typické, nechýbala ani krutosť, bezmocnosť, smútok a krokodílie slzy pomaly na každej strane.

„Nôž sa nemôže uraziť, keď ho názvu ostrým, rovnako ako sa krutý človek nemôže uraziť, keď ho názvu krutým, inak by sa tak nemal správať. Jediný rozdiel je v tom, že nôž sa nemôže ovládať, zatiaľ čo človek si môže vybrať, ako sa bude správať.

Ako celok sa mi to páčilo. Opäť nechýbali ani poučné informácie. Jediné také malé mínus bol pre mňa koniec, kde som sa vlastne nedozvedela nič. Či boli nakoniec spolu, koľko im to vydržalo atď. Takto si čitateľ môže pomyslieť, že však židovka a nacista to nemôže byť predsa reálne. Preto si myslím, že s koncom vojny skončil aj ich vzťah.

18.02.2024 4 z 5

Z popela Z popela Aly Martinez

„Miloval jsem tě ještě předtím, než jsem si uvědomil, že tě miluju. Miloval jsem tě ještě předtím, než jsem tě měl milovat. A budu tě milovat každý den po zbytek života. Nemůžu ti ale slíbit, že život bude vždycky snadný.

Veríte, že by z popola mohlo vzniknúť aj niečo krásne?

Eason a Bree. Dve hlavné postavy, ktoré prídu o všetko. Zostanú po nich len deti.

Eason je hudobník, ktorý má s manželkou Jessicou dcéru. V hudobnej brandži by sa chcel dostať vyššie než aká je skutočnosť, lenže musí myslieť hlavne na svoju dcéru.
Bree je úplný opak. Peniaze jej v živote nerobia žiadny problém. Má dve malé deti, milujúceho manžela Roba a úspešnú firmu.

Všetky štyri postavy, ktorých spája dlhoročné kamarátstvo, jedného dňa zničí oheň. Eason zachráni iba Bree.

Kniha sa čítala naozaj dobre, autorka vedela vynikajúco opísať emócie a pocity obidvoch postáv. Nájdeme tu aj témy ako je depresia, vyrovnávanie sa s danou situáciou a samým sebou, atď.. Dokonca aj vzťah medzi deťmi a rodičmi bol opísaný krásne.

Ale rozhodne kniha nie je len o tomto. Ak mám byť úprimná, toto je typ knihy, v ktorej najdete všetko. Taktiež nechýbalo srdcervúce rozprávanie, ani erotika. Z čoho som ale bola mega prekvapená bola detektívna zápletka. Popravde v polovici knihy príbeh ukončila spisovateľka tak, že som vôbec nevedela o čom bude ďalšia polka, no ale teda toto som rozhodne nečakala, tak isto ako aj zápletky samotné. Bez nich by som to ale dokázala prežiť.

Odporúčam, kniha sa mi páčila.
Žiaľ, nedávam plný počet hviezdičiek, keďže tam toho potom bolo priveľa a bolo to celé nejaké prekombinové.

14.02.2024 4 z 5

Absence zázraků Absence zázraků Michael J. Malone

„Lidskýho ducha můžete soudit podle toho, kolik pravdy dokáže unést.

Osobne si myslím, keďže je knižka autorova prvotina, že za
1. veľká škoda, že o tejto knihe nie je počuť viac a za
2. z tých mála recenzii, ktoré som našla na internete je kniha dosť podhodnotená.

Príbeh je písaný formou detektívky, no prípad nevyšetrujú detektívi, ale hlavná postava John, ktorého mamu postihla mŕtvica. Aby jej mohol zabezpečiť starostlivosť, musí predať rodný dom. Pri upratovaní domu narazí v jednej krabici na dôkaz, že okrem mladšieho brata Chrisa, mal ešte jedného staršieho brata, Thomasa. Avšak rodičia im nikdy o ňom nepovedali, ako je to možné? John sa rozhodne vydať na cestu, aby poodhaľoval všetko čo sa dá a zároveň ho táto cesta navždy zmení...

Prvú štvrtinu knihy som doslova zhltla jedným dychom, lebo to bolo extrémne pútavé. V polovici som sa zasekla na jednej časti, ktorá bola vcelku nudná. Potom to pokračovalo celkom dobre vlastne až do konca, kde sme mohli vidieť rozuzlenie celého príbehu. Autor sa venoval viacerým témam a teda vôbec nie ľahkým. Tou najhlavnejšou témou ma potešil už len preto, že s takýmto niečím som sa v knihách ešte nestretla.

Príbeh bol miestami dosť chaotický a rozhodne to nie je typ knihy, pri ktorej vypnete. Mozgové závity budete musieť zapnúť nie len čo sa týka tém, z ktorých vám bude ťažko, ale aj kvôli forme, akou je kniha písaná.

Keďže nič viac nechcem prezrádzať, napíšem iba toľko, že kniha je dosť zvrátená, čiže ju určite odporúčam hlavne tým, ktorí majú aspoň trochu silný žalúdok.

04.02.2024 4 z 5

Anatómia lži Anatómia lži Freida McFadden

„Dvaja ľudia môžu udržať tajomstvo len vtedy, ak je jeden z nich mŕtvy.

Wow a ešte raz wow! Som nadmieru spokojná! Nielen, že som po dlhej dobe natrafila na fenomenálny thriller, ktorý len tak odsýpal a bol miestami aj dosť nepríjemný, ale zároveň som aj našla autorku, ktorú z určitosťou môžem zaradiť medzi TOP!

Novomanželia Tricia a Ethan hľadajú svoj vysnívaný domov. Navštívia odľahlé sídlo, ktoré kedysi patrilo uznávanej psychiatričke Adrienne Haleovej, ktorá pred tromi rokmi zmizla. Počas obhliadky ich v dome uväzní silná zimná búrka. Nemajú šancu uniknúť, pokým sa snehová smršť neskončí. Pri hľadaní knihy, ktorá by ju zabavila, narazí Tricia na tajnú miestnosť. Nájde v nej zvukové záznamy všetkých pacientov, s ktorými kedy doktorka Haleová pracovala. Pri počúvaní kaziet sa dozvedá o desivom reťazci udalostí, ktoré viedli k záhadnému zmiznutiu doktorky Haleovej. Až na poslednú, ktorá odhalí celú desivú pravdu

Úžasne prepracovaný dej, dobre premyslená zápletka, nečakané zvraty, dusivá atmoška, napätie, a fantastické rozuzlenie celej knihy! Ešte k tomu aj krátke kapitoly, čo je pre mňa veľkým plusom. Čo sa týka thrillerov mám v poslednej dobe pocit, že ma už ničím nemôžu prekvapiť. To je aj dôvod, prečo som na ne trochu zanevrela. Ale toto bola bomba!

Ak vás bavila od autorky kniha Pomocníčka, tak toto zhltnete ešte rýchlejšie! Ja osobne si netrúfam povedať, ktorá z nich bola lepšia.

Inak mimochodom, už čoskoro vyjde druhý diel Pomocníčky s názvom - Tajomstvo pomocníčky. A takisto čoskoro aj jej nová kniha pod názvom Za zamčenými dveřmi. Ja sa už neviem dočkať

02.02.2024 5 z 5

Nevlastní dítě Nevlastní dítě Nicole Trope

Jedná sa vraj o psychologický thriller, aj keď neviem či je zaradenie tejto knihy správne. Každopádne ide o knihu, kde každá postava skrýva niečo, čo nemôže byť odhalené.

Kniha má kapitoly písané z pohľadu troch rôznych postáv:
- Leslie, skutočná mama malej nezvestnej Millie, ktorá mala údajne ísť iba do obchodu, ale niečo tají. Niečo, kvôli čomu príde domov oveľa neskôr než sľúbila
- Shelby, nevlastná dcéra Leslie, ktorá mala na pár hodin Millie postrážiť, kým sa Leslie vráti z obchodu
- a potom je tu postava Ruth, pri ktorej spočiatku budete mať zmiešané pocity a nebudete vedieť kam ju zaradiť. No všetko potom do seba krásne zapadne.

Kniha nie je absolútne predvídateľná. Budete mať rôzne otázky a myšlienky, ako to asi môže dopadnúť, ale nebudete mať tušenie ako to celé skončí. Každý je podozrivý. Každý má svoje tajomstvo. Autorka napína až do samého konca.

Kniha nie je nič svetoborné, takže nič wow určite neočakávajte, ale určite stojí za prečítanie. V príbehu nie sú žiadne nezodpovedané otázky, takisto mi sadol aj štýl písania, čiže ja som spokojná.

24.01.2024 4 z 5

Veselú samovraždu a šťastný nový rok! Veselú samovraždu a šťastný nový rok! Sophie de Villenoisy

„Áno, chcem zomrieť, áno, urobím to, lenže sa potrebujem o tom s niekým porozprávať. S Veronique nie, pretože moja túžba po samovražde by sa ľahko mohla zmeniť na túžbu po vražde.

Hlavná hrdinka sa chystá skoncovať so svojim životom na Vianoce. Vyhľadá psychoterapeuta, ktorý jej dá úlohy, ktoré môže, ale aj nemusí stihnúť do ňou stanoveného dátumu samovraždy.

Ľudia, mňa osobne to bavilo. Polovica knihy bola napísaná fakt humorne a tá druhá zas dojímavo až emotívne. A jednoznačne som si z knihy niečo odniesla.

Netrúfam si tento typ knihy zaradiť medzi predvídateľne, lebo som vôbec nevedela odhadnúť ako príbeh skončí. Určite pár hodín tejto knihe venujte. Odporúčam.

14.01.2024 4 z 5

Vianočné želanie Vianočné želanie Melissa McClone

„Musíš pochopiť, že vždy existujú riziká, bez ohľadu na to, čo ľudia robia, či už ide o horolezectvo, alebo cestu autom do obchodu.

Kniha sa mi nečítala zle. Čakala som romantickú predvianočnú oddychovku, ktorú som aj dostala, ale mala pár negatív, ktoré musím spomenúť.

Celý príbeh od začiatku až do konca mi pripomínal také tie filmy, ktoré keď máte počas Vianoc chuť od všetkého vypnúť a len tak sa pri telke zrelaxovať, tak si zapnete kanál TV Doma. Nebolo to zlé a čítalo sa mi to celkom dobre, teda až na tie kapitoly z pohľadu hlavných postáv, kedy som nevedela o kom čítam. Ale teda ako film by mi to bohate stačilo.

Za ďalšie - príbeh je najmä o Carly, ktorá pred Vianocami príde o snúbenca a aj o najlepšieho priateľa, a tým prichádza o vianočnú náladu. Musí však začať odznova. Hovorím si dobre, idem do toho. Bude to síce smutné, ale uvidíme, čo nám kniha môže ponúknuť. Prosím vás, okrem veľa iných vecí neexistovala kapitola, kde by sa tí dvaja zosnulí nespomínali a to skoro stále. Či už v dialógoch alebo mimo nich, a to podotýkam, že boli po smrti už 6 rokov. Čo je veľa to je moc a strašne mi to dosralo celé čítanie.

Vlastne keď som už spomenula hlavnú hrdinku Carly, tak mám z nej zmiešané pocity. Nebola zlá, ale miestami bola ako dieťa a nevedela čo chce. Na jednej strane sa chcela opäť zamilovať a keď tam už bol nejaký náznak niečoho, tak radšej cúvla a potom vyplakávala. A opäť to isté furt dookola.

12.01.2024 3 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Penelope Douglas

„To, čo cítiš k nemu alebo ku komukoľvek inému, nie je to, čo potrebuješ. Toto, čo práve teraz cítiš, je to najlepšie, čo sa ti môže stať, pretože keď sa všetky kúsky tvojho srdca začnú opäť spájať, a to sa stane, budú silnejšie. Bude oveľa ťažšie, aby ho niekto prebodol.

Kniha o vzťahu dvoch ľudí s dosť veľkým vekovým rozdielom, kde to bolo na pohľad síce viditeľné, ale našťastie nie citeľné.

Pike je tridsaťosemročný osamelý muž s dobrým srdcom, ktorý nemá šťastie v láske. Sršala z neho nielen obrovská charizma, ale bol aj veľmi sympatický. Okrem bývania a stálej práce má 19 ročného syna Colea.

Cole je frajerom 19 ročnej Jordan, ktorý mi zo začiatku nebol absolútne po chuti. Myslel iba na seba, na svoje priority a bez okolkov sa dokázal vykašľať na ostatných.

Jordan bola jeho obrovským protikladom. Na to, že mala tiež 19 rokov, bola na svoj vek vyspelá, uvažovala a jednala s rozumom, vedela čo chce a bojovala za to.

Kniha ma veľmi bavila, rozjazd príbehu bol pozvoľný, čo mi samozrejme sadlo. Ku koncu tam už bolo dosť sexuálnych scén, no zároveň to bolo aj dojímavé čítanie a trochu neskôr nechýbal ani humor. Ale čo sa mi páčilo najviac bolo, ako dobre autorka vykreslila postavy - teraz mám na mysli hlavne Pikea - keby mal aj sedemdesiat rokov, absolútne by vás ten ich vekový rozdiel nezaskočil. No a vďaka Jordaninej rozumnej povahe mi to vôbec nepripadalo tak, že je medzi nimi devätnásť ročný rozdiel.

Koniec koncov v dnešnej dobe to nie je nič nezvyčajné, práveže tie vekové rozdiely bývajú oveľa väčšie. A pokiaľ sa majú dvaja aj napriek tomu radi, netreba ich odsudozvať, stačí sa len pekne usmiať a ísť ďalej.

30.12.2023 5 z 5