Nebol si v pláne

Nebol si v pláne https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483890/bmid_nebol-si-v-plane-j1K-483890.jpg 4 34 9

Už ste počuli o láske na prvé počutie? Tea o tom vie svoje. Neznámy muž jej v mene mobilného operátora zavolá už po tretíkrát za šesť rokov, aby ju zlanáril ku konkurencii. Aj náhoda má svoje limity, nemyslíte? Vytrvalosť nie je trestná, no tento muž sa nehanbí sfúknuť ju ako neposlušnú pubertiačku, keď mu zakaždým oznámi, že si predĺžila zmluvu u konkurencie. Napriek tomu jeho príťažlivý a panovačný hlas prenikol do každej bunky jej tela už pri prvom telefonáte. Šialene túži priradiť si k nemu aj tvár, hoci morálny kompas namieta. Až dovtedy, keď sa z nej stane slobodná žena, ktorá si nikdy nemôže byť istá, kedy ten hlas počuje naposledy. Dochádza jej trpezlivosť a možno aj čas. Tak spraví to, po čom túžia mnohí z nás, ale málokto naberie guráž. Odpovie vnútornému hlasu na otázku – Čo ak? Ibaže kontakt na toho druhého má iba jeden z nich. Vyzvali by ste niekoho, aby vás zavolal na rande a zložili? Práve tam sa začína rozbúrená cesta plná vzrušenia, nedorozumení a dobrodružstva. A čo ak ani len netušia, že aj osud má svoju ponuku paušálov a nie všetky sa dajú predĺžiť? Dokážu napriek záväzkom zmeniť svojho operátora?... celý text

TerkinKnižnySve
07.11.2023 4 z 5

Michaela Zamari - Nebol si v pláne

K tejto knihe som sa dostala vďaka online vyzve v čítaní a na úvod musím povedať, že štýl Romantika/Erotika nie je môj žáner a už som sa smiala sama nad sebou lebo som stále očakávala nejakú zradu, boj , akciu , nadprirodzeno.

Takže idem hodnotiť knihu, určite keby som tento záner čítala tak by som bola nad mieru spokojná a keby tento príbeh mal kúsok nádych magickosti tak strielam do výšin.

Kniha bola pre mňa príjemná oddychovka , hlavne postavy boli príjemne a vedeli pobaviť , dej bol tiež príjemný a autorka nás zobrala na Tenerife a plus teda opísala veľmi veľa krásny miest, vidieť, že sa vyzná :)

Jednu hviezdičku však strhávam lebo na mňa tam bolo málo erotiky :)

Ale pre milovníkov Romantiky vrelo odporúčam :)

0197
29.04.2023 4 z 5

Ta nádherná obálka mě hned zaujala, ale do knihy jsem se pustila až v době, kdy se mi stalo něco podobného jako Tee. Taky mě uchvátil hlas muže, se kterým jsem po telefonu řešila jednu věc v práci. Rovněž jsem mu to musela říci, vlastně napsat, jak má příjemný hlas :-). Ale žádná love story se nekonala, tedy zatím :-).

Styl psaní byl perfektní a měla jsem pocit, jako bych v tom resortu byla i já. Což je úžasný, když se to na vás přenese. Nechyběli usměvavé situace a četlo se to samo.

Jejich esemesky, ke kterým se vracíme byly rozkošné. Říkala jsem si, co se tak asi stalo, že si ho Tea zablokovala. Když to vyšlo najevo nedivila jsem se ji, že se chtěla jen kamarádit. Ale mohla si to s ním vyjasnit dříve než to tamto, no mlčím :-).

Tim byl pořádný sympaťák. Jak se hezky staral o neteř. Strýček, jak se patří. Vyvíjelo se to mezi nimi celkem postupně, i když vlastně se jednalo o krátkou dovolenou, ale i tak to na mě působilo nenásilně, přirozeně a mile. Když je fungující chemie a jiskra, není co řešit :-).

V druhé části tu máme i pohled Tima. Jedině dobře. Pohled chlapa je vždy vítaný :-). Jednu hvězdičku musím ubrat, protože mi v knize něco chybělo. Navíc jsem po týdnu těžko vzpomínala na jména hlavních hrdinů, což se mi nestává. Ale špatné to nebylo. Vůbec. Mělo to pohodový dovolenkový vibe, ale k vrytí se hlouběji do paměti to ještě něco chtělo.

petusska01
16.07.2022 2 z 5

Slovenské knihy nečítam veru,ale zhodou náhod a náladou som sa dostala k tomuto. Je pravda, že na začiatku a potom niekde v polovici som mala prestávku lebo príbeh ma až tak nevtiahol do deja. A vlastne ani postavy neboli až také zaujímavé. Jedna zápletka sa vyriešila hneď na začiatku viac menej a tá ďalšia bola takpovediac premlčaná a vyriešená okolnosťami a Timovým rozhodnutím. Čo sa mi páčilo bola dovolenka a príbehy z nej, prepínanie medzi prítomnosťou a minulosťou (písaním medzi nimi). Čo sa mi nepáčilo bolo, že akonáhle sa dali dokopy, akoby sa o ich vzťahu prestalo písať a bolo tam viac roboty. Celkom však hodnotím knihu pozitívne.

Karin94
22.04.2022 4 z 5

Od Mišky je toto moja prvá kniha, ale určite nie posledná. Veľmi dobre prevedenie knihy, výborný a pútavý štýl písania, rýchlo
čitateľná a veľmi veľa som sa nasmiala. Stále si stojím za tým a meniť názor určite nebudem, že vtipné scénky v podaní slovenských autorov sú na profesionálnej úrovni. Nie je to ani silené ani trápne a človek sa od srdca zasmeje.

Bála som sa, že celá kniha sa bude točiť okolo telefonovania a ponúkania paušálu. Opak je pravdou, kniha je o niečom inom. Je pravda, že mi v knihe chýbalo viac zapletiek. Takto to bola za mňa klasická letná romantická oddychovka, čo Miške nezazlievam, o to jej samozrejme aj išlo a sa jej to aj podarilo, pretože kniha bola na druhej strane naozaj pekná. Vôbec som sa nenudila, každá kapitola bola o niečom inom, autorka žiadnu časť príbehu nenaťahovala tak ako to niektorí autori majú vo zvyku. Miška sa všetkému venovala primerane, v pár kapitolách, a potom sa v príbehu posunula ďalej.

Aj keď je kniha predvídateľná, dúfala som v iný koniec.

Ďakujem Miške za možnosť prečítať si ju a určite to nebola od nej posledná kniha.

Majka1979
19.03.2022 5 z 5

Kniha od Mišky Zamari nesklamala. Príbeh, ktorý zaujal od začiatku až do konca.

Dvaja mladí ľudia sa zoznámia náhodou? Alebo to nie je tak? Je tá náhoda nakoniec plán?
A čo ak ich stretnutie im prezradí o tom druhom ešte trochu viac?
Život je krásny, spoznávanie nových ľudí tiež a cestovanie to urobí ešte krajším.
Ak je to to, čo v knihách hľadáte, tak táto kniha je jednoznačne to pravé orechové ;)

Ralemo
12.01.2022 5 z 5

Miluju knížky od této autorky a opět velmi povedený příběh. :) Čekala jsem tedy větší zápletku, ale i tak knížka stála za to. Pěkné prostředí u moře, krásně napsané, pohledy od obou hlavních hrdinů. Přečteno na jeden zátah.

MonaR0se
30.12.2021 5 z 5

Táto letná romantická jednohubka je popretkávaná krásnymi myšlienkami a veľmi príjemným štýlom písania. Má dynamický dej, prirodzený a nenútený humor, perfektnú romantiku, šteklivé scény ale aj kúsoček drámy, ktorá v knihách od Michaely Zamari nemôže chýbať.

Autorka sa s postavami trafila do čierneho. Obe hlavné postavy (a nielen oni, no aj doslova všetky vedľajšie postavy) boli extrémne sympatické, charizmatické a hlavne realistické a bavilo ma sledovať ich spoločnú cestu za šťastím. Navyše celý príbeh dokonale spestrila postava malej Oli, vďaka ktorej nabral príbeh úplne špeci grády :).

Veľmi sa mi páčilo, že okrem pohľadu hlavnej hrdinky Tei, som mohla nazrieť aj do hlavy jej vyvoleného, Tima. Do toho chlapa som sa tuším aj trošku zamilovala. Bol to taký fešný sympaťák s dobrým srdcom, neskutočne dokonalý strýko (Oli to vychytala :D) a navyše mal vraj extrémne sexi hlas. Dokonalá kombinácia :).

Nebol si v pláne je veľmi dobrá kniha, úplne ideálna na odpočinok a relax. Horúca dovolenková atmosféra, ktorá sálala z každého riadku sa mi (až prekvapivo) dokonale hodila do tohto chladného počasia. Priala by som si tento príbeh prežiť ešte raz :).

Anna195
30.12.2021 5 z 5

Prečo si neprečítať letný príbeh aj v tom vianočnom období? A práve tento príbeh ma preniesol na prekrásny ostrov Tenerife, toto ľahké a oddychové čítanie som si užila, pretože presne niečo takéto som teraz potrebovala. Rozhodne už teraz môžem povedať, že sa nebránim ďalším oddychovkám od Mišky.

Tim a Tea mi sadli od prvej strany. Medzi obama bola silná chémia, ktorá bola cítiť z každej prečítanej strany a samozrejme nechýbala správna dávka iskrenia. Nemôžem zabudnúť na milé doberanie a úsmevné príhody medzi nimi, pretože práve toto na takýchto oddychovkách milujem. Mne osobne sa nápad chalana z call centra páčil. Aj, keď určité informácie mi na začiatku chýbali, aby som úplne pochopila správanie Tei voči Timovi, ale práve to ma poháňalo, aby som čítala ďalej, keďže som sa chcela dozvedieť, čo má Tea za problém. Za seba poviem, že som rada, že som nedostala všetky informácie hneď na začiatku, pretože tým, že mi autorka informácie dávkovala ma príbeh viac bavil. Samozrejme sa postupne v knihe veľa vecí vysvetlilo, ktoré sa javili úplne inak.

V príbehoch ma vždy baví striedanie minulosti a prítomnosti, a to som dostala aj v tomto príbehu, čo, ale musím ešte vyzdvihnúť je prihováranie sa čitateľom, pretože práve tu sa aj Tea párkrát čitateľom prihovára. Celý príbeh dotvárali vedľajšie postavy a všetky mi prirástli k srdcu, najmä Timova neterka Oli. A kto nemá rád chlapov, ktorí sa s radosťou starajú o deti? Pretože ja takýchto chlapov žeriem.

Tento oddychový príbeh vám môžem len odporučiť. A opäť musím pochváliť grafickú stránku knihy, pretože toto je jednoducho pastva pre oči. S radosťou by som si prečítala aj príbeh o sestre hlavnej hrdinky.

Vknihách
28.12.2021 4 z 5

Bleskovou rýchlosťou napísaný oddychový príbeh plný humoru, lásky a cestovania.
Mohlo by sa zdať po prečítaní prológu, že dej sa bude odohrávať cez hovory\ chat, ale (pre mňa) našťastie,to bolo celkom inak. Sama nerada porovnávam, no takto zaváňajúca séria tu už je (aj keď to samozrejme,mohla Miška poňať úplne odlišne). Takže! Hlavná hrdinka Tea pozve Šimona\Tima z call centra na rande. Z rande nič nie je a mňa doslova šlo poraziť ČO sa stalo? Veď SMS konverzácia bola fajn, iskrenie gradovalo a zrazu... nič?! Našťastie, zhodou náhod, sa obaja ocitli na letisku za zaslúženým oddychom svojich súrodencov ako doprovod. Je zvláštne, že aj keď si všimnem nezrovnalosť, nie je pre mňa podstatná. Zamari píše autenticky. Chémiu medzi postavami cítim, doslova prežívam s nimi :D Veľmi sa mi páčili aj vedľajšie postavy,no nekorunovanou princeznou príbehu bola jednoznačne Oli. Jej postava zahriala pri srdci a pripravila aj pár neočakávných chvíľ. Okrem samotnej "lávstori" vás kniha zaujme peknými myšlienkami, znamienkom Tey, ktoré má v príbehu krásne (mapovacie) poslanie, cestovateľským duchom autorky, vďaka ktorej "precestujem"aj kúty sveta,o ktorých existencii som ani netušila. Úprimne priznávam, nie je to príbeh s WAU efektom, nepadnete z neho na zadok a nečakajte ani dramatickú zápetku. Ale je to oddychovka, ktorú zlupnete (ak máte dosť času) aj na jedno posedenie. Štýl Zamari je osobitý a návykový, čo už fanúšikovia isto vedia. A vedia aj to, že obálky a predsádky sú vždy do detailov prepracované a potešia fajnšmekrov.
Keďže dávam knihám iba celé hviezdičkové hodnotenia, pre tentokrát to nebude plný počet. Určite však po knihe siahnite