KAREL6725 KAREL6725 komentáře u knih

Příběhy ze světa prachmistrů Příběhy ze světa prachmistrů Brian McClellan

Z původní série jsem byl nadšený. Tohle je opravdu slabší , příliš krátké povídky a novely celkově takové neuspořádané.

23.01.2018 4 z 5

Magické pouto Magické pouto Larry Correia

Parádní čtení , parádní jízda. Tohle se čte samo , chytne a nepustí dokud nedočtete. Plný počet hvězd. Stejně výborné jak LM.

23.01.2018 5 z 5

Temný měsíc Temný měsíc David Gemmell

Tvorba pana Gemmella rozhodně patří k těm lepším, jeho knihy mě nikdy nezklamaly. Jinak to není u téhle knihy , která je zajímavější o hlavního hrdiny, který má rozdvojenou osobnost, Tarantio a Jasek. Vyšel Temný měsíc a na svět se vrátily krvežízniví Darotové. Příběh Tarantia , Keris, a Duvodase, tří hrdinů , kteří můžou vše zastavit. Jedna z nejlepších knih autora , plný počet hvězd. Tohle opravdu stojí za přečtení.

20.11.2017 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Co si víc přát u téhle knihy . Příběhy Thora, Lokiho, Odina a dalších severských bohu, v jedné knize. Kdo má rád Vikingy a jejich svět , tak tomu se to bude líbit. Navíc od mého oblíbeného autora N. Gaimana. Doplnil jsem si mezery ve vzdělání. EDDA je moc složité čtení, tohle stačí. Spokojenost, kniha nezklamala.

19.11.2017 4 z 5

Conan: Muž s mečem Conan: Muž s mečem Egon Čierny

Torza povídek , které Howard nestihl dopsat. Dopsáno de Campem, Nybergem a Carterem, Jedna z mála knížek o Conanovy které vyšli po jeho smrti a stojí za přečtení.

18.11.2017 4 z 5

Zpátky do temnoty Zpátky do temnoty Robert Ervin Howard

Takže já žádné předsudky nemám a patřím k Howardovým fanouškům , pro mě parádní četba. Nepřekonatelné povídky.

Puritán Puritán Robert Ervin Howard

Povídková sbírka o Solomonovi Kane, z pera mistra Howarda. Tohle se čte dobře, nezbývá než doporučit. Komu se líbil Conan , Kull, nebo strašidelné povídky , tak se mu bude líbit i Solomon. Autorovy povídky a příběhy patří rozhodně mezi to lepší co tady vyšlo.

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Po strašně dlouhé době dobrá kniha od pana Žambocha. Postapo mohu , tohle se mi líbilo moc. Snad se blýská na lepší časy, mělo by to mít údajně pokračování. Tak uvidíme, povedený svět povedená kniha.

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Tak, že autorovy knihy mám moc rád. Zatím čteno co vyšlo. Hvězdný prach pohádka pro desetileté děti určitě ne. Nádherná kniha , nádherný příběh skvěle napsáno jako ostatní knihy autora. Kniha čtena třikrát, film jsem viděl pětkrát. Podle mě kdyby to Gaiman tak dobře nenapsal nebude dobrý ani film, ale to je věc názoru. Že by autora proslavila tvorba pro děti, určitě ne, viz. Kniha AMERIČTÍ BOHOVÉ, jeho nejslavnější kniha, která ho proslavila po celém světě. Ted už je i seriál. Pokud se někomu nelíbila kniha NIKDYKDE což je srdcovka lze třeba doporučit knihu Neználek na měsíci vynikající fantasy. Hvězdný prach plný počet hvězd.

16.11.2017 5 z 5

Sharpův Trafalgar Sharpův Trafalgar Bernard Cornwell

Pro mě, zatím nejslabší díl v sérii pořád dobré, ale předcházející díl byl lepší. Jako vždy, dobrý popis bitvy. Ale rozhodně stojí za přečtení . Uvidíme co přinese nový díl.

15.11.2017 4 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Nechal jsem se nalákat na recenzi .Námět mi přišel jako super nápad, příběh o čarodějnici potulující se městem. Že by to bylo vyloženě špatné to ne, ale takové vleklé a roztáhlé . Škoda, že autor ten nápad nezpracoval jinak.

12.11.2017 3 z 5

Cormac Mac Art Cormac Mac Art Robert Ervin Howard

Výborná sbírka povídek , odpočinková četba. Howard nikdy nezklame.

12.11.2017 5 z 5

Bran Mak Morn Bran Mak Morn Robert Ervin Howard

Howarda mám komplet celého, proto nesmí chybět tahle sbírka povídek. Jako vždy kvalita. Jeho povídky nikdo nepřekonal , svět meče a magie. Pro mně odpočinková četba , která nezklame.

12.11.2017 4 z 5

Svitky z londýnského mostu Svitky z londýnského mostu Jana Šouflová

Nechal jsem se nalákat na obálku a nelituju toho. Mix historické detektivky a fantasy odehrávající se v Londýně. Čtyři svitky , čtyři příběhy mě se to líbilo moc. Navíc kniha je nádherně ilustrována samotnou autorkou Janou Šouflovou. Téhle knize je potřeba zatleskat , takových knih je málo. Doporučuji všem co to nečetli. Za mě plný počet hvězd. Bravo, tahle kniha zůstane dlouho ve vaši paměti .

12.11.2017 5 z 5

Prokletí přízračných hřebců Prokletí přízračných hřebců Jaroslav Mostecký

Shrnutí celé série , dobré lepší průměr. Podle mě to nejlepší co pan Mostecký dokázal napsat.

11.11.2017 3 z 5

Legie Legie Larry Correia

Psalo UPKM, že ve Vegas je nějaký .sraz LM. Že tam bude i pan účetní osobně. Přátele Owen se vrátil a sním spousta kámošů Samo sebou taky spousta potvor. U téhle série je největší problém ,že se čte skvěle a za chvíli je na konci. Jako vždy výborné komu se LM dostali pod kůži tak už nepustí. Přihlásil jsem na kurz účetního tak uvidíme.

Alfa Alfa Larry Correia

Psali s UPKM , že Owen si musí odpočinout , že toho má plný kecky. Jestli nevadí když zaskočí Earl Harbinger. Já nato , že uvidíme co bude. A že toho bylo trojka LM nezůstává pozadu za předchozími díly. Jiné hlavní obsazení , ale pořád je to jízda. Tohle neomrzí, prostě LM nezklamou.

Vendeta Vendeta Larry Correia

Tak my napsali s UPKM co jako říkám na ten druhý díl. No co by pan Correia se zase předvedl v tom nejlepším světle . Spousta akce , krve , zombíku, zbraní. Tak my proboha řekněte koho by to nebavilo. Tohle pobaví a nezklame. Plný počet hvězd.

11.11.2017 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Proč taková negativní hodnocení. Kniha o tom co bylo před Bratrstvem krve. Pohled na Gerhardovu minulost když ještě nebyl Gerhardem Určitě bych to četl před bratrstvem , pak to dává lepší smysl. Pro fanoušky Kotlety nezbytnost. Přirovnávat to k Štorchovi mě připadá přitažené za vlasy pokud si pamatuju tak se tam žádný lovec mamutu nevyskytuje . Pro mě dobré u Kotlety není slovo nuda.

11.11.2017 4 z 5

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

Nevím co k tomu napsat , škoda že jeto poslední díl. Uteklo to strašně rychle. Plný počet hvězd. Luxusní to je to pravé slovo. Bylo mi ctí číst něco tak výborného. Nezoufejte příští týden by měla vyjít kniha - Příběhy ze světa Prachmistrů, snad bude tak dobrá jako tohle.