Bran Mak Morn

Spisovatele Roberta E. Howarda od mládí fascinoval svět vymřelých ras. Zajímaly ho osudy kmenů a národů, jež putovaly Evropou, zvláště pak tajemstvím zahalená rasa Piktů. Nijak proto nepřekvapuje, že jedním z jeho hrdinů je právě piktský král Bran Mak Morn. Statečný válečník, jenž se snaží sjednotit svůj národ a postavit se proti obrovské římské přesile. Tato kniha poprvé přináší kompletní soubor povídek s tímto hrdinou, včetně nedokončeného fragmentu, a povídek, jež se k tomuto tématu vztahují. Jako vždy v díle R. E. Howarda se jedná o příběhy velkých bojovníků, kteří odhodlaně přemáhají zlo, a nad vším se vznáší neopakovatelná atmosféra tajemna, již dokáže vykouzlit právě jen tento autor....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28090/bran-mak-morn-28090.jpg 4.333
Série:

Bran Mak Morn

Žánr:
Povídky, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
špulo
04. června

Poviedky tejto knihy nie sú na rovnakej úrovni. Už to tu chlapi rozobrali. Lenže, ja mám Howarda proste rád. Takže 100%...

KAREL6725
12.11.2017

Howarda mám komplet celého, proto nesmí chybět tahle sbírka povídek. Jako vždy kvalita. Jeho povídky nikdo nepřekonal , svět meče a magie. Pro mně odpočinková četba , která nezklame.

frantisek8863
02.09.2017

Z mého pohledu slabší příběhy, ale neurazí. Když už jsem investoval tolik času a peněz do Howardových knih jsem rád, že ji mám.

Eigis
18.04.2015

Kniha nabízí sedm povídek, které by měla spojovat postava Brana Mak Morna. Bran, ale nevystupuje zdaleka ve všech jako hlavní postava např. povídka Lidé stínů je o římském vojákovi, který se probíjí z nepřátelského území, není špatná, ale je dost krátká a postrádá charismatického hrdinu. Ve dvojici povídek Temný muž a Bohové Bal-Sagothu, je vůdce Piktů už dávno mrtev a yvstupuje zde jako jako jakýsi bůh, úlohu hlavního bijce zde má Turlogh O'Brien a musím říct, že obě dvě stojí rozhodně za to. stačilo by jen změnit jméno a byl by tu Conan jak vyšitý. Příběh Králové noci je ,,schůzka" třech autorových hrdinů. Kromě Brana je tu ještě Kull a Cormac Mac Art, jehož očima je příběh o bitvě římanů s Pikty ja jejich spojenci vyprávěn , pro mě osobně je nejlepší z celé knihy. Píseň jednoho národa není ani tak povídka, ale píseň jak už naznačuje její název, za moc ale nestojí. Poslední povídka o které se zmíním je Pomsta ze země, je to asi nejprůměrnější věc z celé sbírky, námět není špatný, ale zasloužil by víc rozvinout.


Štítky

Weird Tales

Autor a jeho další knihy

Robert Ervin Howard

Robert Ervin Howard
americká, 1906 - 1936

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených49x
v Doporučených4x
v Knihotéce29x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit3x