Puritán

Puritán https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28092/bmid_puritan-Bgj-28092.jpg 4 35 5

Procházel tudy, byl oblečen do tmavého oděvu, z bledé tváře vás pozorovaly chladné oči, ve kterých občas zatančily divoké ohníčky. Ozbrojen byl dlouhým rapírem a za pasem měl vetknuty dvě pistole s dlouhou hlavní a dýku. Byl to puritán Solomon Kane. Je zbytečné čtenáři připomínat fyzické atributy Roberta E. Howarda. Člověka, který stvořil Conana, Kulla, řadu jiných a mezi nimi u nás ještě poněkud opomíjeného Solomona Kanea, dobrodruha, který se na svých cestách setkává s podivuhodnou magií, nachází ztracená města a vždy a za všech okolností brání právo proti násilí.... celý text

lilites
07.02.2024 3 z 5

Kniha obsahuje několik povídek o ,, Puritánovi,, Solomonu Kaneovi, člověku, který mstí každou nespravedlnost a krutost spachanou na nevinných lidech. Cestuje po celém světě a stíhá kdejaké zlo a nebojí se postavit neživým, duchům, démonům a samozřejmě i ,,jen,, zlým lidem, cestou se také stane pokrevním bratrem afrického čaroděje, a ze všeho se dokáže celkem obstojně dostat...

No z kecek mě to nevystřelilo, ale musím uznat, že přes počátečním nechuť mě to nakonec celkem bavilo a bylo to zajímavé nahlédnutí do tvorby R. E. Howarda.

klmonkaa
26.01.2023 5 z 5

Milujem tento žáner, a je mi strašne ľúto, že R.E. Howard nežil dlhšie... Mohol toho napísať ešte viac tak skvelého! :-(

adevr
25.05.2020 5 z 5

Vynikající povídky které Vás tentokrát nevezmou do země krále Kulla, nebo pradávných dob Conana, ale do mnohem bližších časů, mezi osadníky Nového světa, indiány a tajemnou magii jejich země.

KAREL6725
17.11.2017 4 z 5

Povídková sbírka o Solomonovi Kane, z pera mistra Howarda. Tohle se čte dobře, nezbývá než doporučit. Komu se líbil Conan , Kull, nebo strašidelné povídky , tak se mu bude líbit i Solomon. Autorovy povídky a příběhy patří rozhodně mezi to lepší co tady vyšlo.

Eigis
19.04.2015 4 z 5

Ačkoliv Howardovi sluší spíše hrdinové s pořádným mečem nebo sekerou, Solomon Kane je výjimka, která potvrzuje pravidlo. Kromě jeho výzbroje se odlišuje především svou povahou, je to zjizvený vlk jehož fanatické dodržování jeho morálního kodexu mu dává železnou vůli a výdrž. Ani jedna povídka v této knize není vyloženě špatná, dokonce ani průměrná. Jediná škoda byla, že povídky nesledovali nějakou silnější ústřední dějovou linii.