KAREL6725 KAREL6725 komentáře u knih

Ofenziva v Pacifiku Ofenziva v Pacifiku Miloš Hubáček

Přepadli jste Pearl Harbor , tak tady máte přes držku. Další kniha o bojích v Pacifiku od pana Hubáčka. Jen slova chvály a nadšení . Plný počet hvězd .

16.02.2018 5 z 5

Vesmír Vesmír Martin Rees

Pěkně a zajímavě zpracovaná encyklopedie o vesmíru . Souhlasím s předchozím komentářem opravdu kniha pro laickou veřejnost , tak že a ji pro mě zkoušel jsem číst Hawkinga a skoro jsem nevěděl co čtu . Tady se z orientuje každý , spousta informaci spousta fotek, obrázku . Vše pěkně , přehledně , navíc doplněno o souhvězdí , tak že není potřeba shánět další literaturu. Spokojenost a proto plný počet hvězd.

14.02.2018 5 z 5

Vlci - nový pohled na plachého lovce Vlci - nový pohled na plachého lovce Mira Meyer

Na to , že se jedná o atlas , tak nádherně zpracovaná kniha , plná informaci , navíc doplněná krásnými fotografiemi . Plný počet hvězd je samozřejmost. Kolosální čtení o vlcích , jen by bylo z toho smutno , že člověk může být takový hovado .

12.02.2018 5 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Tož dobré to bylo, čteno na doporučení , netušil jsem co mám čekat , mě se to líbilo , tak že určitě budu pokračovat dalším dílem. Zajímavý svět , zajímavé postavy , tohle je moje první kniha od autora nemám teda možnost blíže posoudit jeho další knihy.

11.02.2018 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Tři příběhy ze Sedmi království, než se to celé podělalo. Příběhy nejsou špatné , ale tahle kniha je důkazem Martinovy , neschopnosti dopsat sérii Písně ledu a ohně. Proto je lepší napsat tohle nebo se věnovat Divokým kartám. Vichry zimy v nedohlednu , pan Martin mě sere asi jako většinu fanoušku na celém světě.

01.02.2018 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Tanec s draky je vynikající , děj knihy nabral na obrátkách , ale co je to platný když to není schopen dopsat. Vichry zimy jsou v nedohlednu. Snad se toho ještě dožiju a snad to někdy vyjde. Kniha jinačí , scénář seriálu jinačí no prostě kočkopes .

01.02.2018 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Pokračování skoro o ničem, série má sestupnou tendenci.

01.02.2018 3 z 5

Střepy z Apokalypsy Střepy z Apokalypsy Vladimír Šlechta

Postapo mám rád a knihy pana Šlechty taky, tak že pro mě výborná kombinace. Doporučuji všem co ještě nečetli. Autorovy knihy patří k těm lepším, za mě plný počet hvězd.

30.01.2018 5 z 5

Orlové Napoleonovy armády: Lesk a bída napoleonských válek Orlové Napoleonovy armády: Lesk a bída napoleonských válek Jiří Kovařík

Moje první setkání s autorem, od té doby jsem zpětně posháněl a přečetl co se dalo. Autorův styl psaní mě vyhovuje , knihy jsou skvělé i poučné. Díky autorovým knihám jsem si doplnil vzdělání . Nezbývá než chválit a vřele doporučit všem co to ještě nečetli. Plný počet hvězd.

Císařův stín Císařův stín Johannes K. Soyener

Paměti lékaře Larreye, který se zúčastnil Napoleonových tažení . Tahle kniha je knižní skvost popisující Napoleonova tažení z pohledu lékaře. Doporučuji všem , kdo se zajímají o Napoleona nebo jeho dobu. Plný počet hvězd.

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

Co napsat začátek knihy mi dal zabrat než jsem se z orientoval kdo je kdo . Ale, jinak mě kniha vtáhla do děje a už nepustila dokud jsem to nedočetl. Popravdě mě se to líbilo moc, proto plný počet hvězd. Snad mám výhodu , že jsem nečetl nic Ambercrombieho. Tak že hurá na druhý díl , snad bude tak dobrý jako tento. Na PRACHMISTRY to nemá ani náhodou , ale díky za tuhle sérii , dobré fantasy je opravdu málo.

Orcigard Orcigard Vladimír Šlechta

Příběh z Krvavého pohraničí, s jinou hlavní hrdinkou. Sylvia de Barro se mi líbila , přidaní nove postavy , sérii obohatilo . Pohraničí nikdy nezklame. Pěkné , čtivé , za mě plný počet hvězd. Spokojenost a doporučuji všem co nečetli.

25.01.2018 5 z 5

Hříšníci Hříšníci John Ringo

Četlo se to dobře , ale pro mě slabší než původní LM.

23.01.2018 4 z 5

V říši vlka – Tulák 2 V říši vlka – Tulák 2 David Gemmell

David Gemmell , jeho svět Drenaje a Tulák co víc napsat , že je to skvělé , že se to čte samo, že je to jedna z nejlepších hrdinských fantasy. Že příběh s Tulákem patří k mým nejoblíbenějším . Za ty roky co knihy mám čteno alespoň třikrát , nikdy nezklame a pobaví. Doporučuji všem co nečetli, plný počet hvězd.

23.01.2018 5 z 5

Likario Likario Vladimír Šlechta

Thompson a jeho parta ve volném pokračování Nejlepšího dne. Opět skvělá kniha, autorovy knihy řadím k těm lepším z české fantasy. Neskutečně jsem se u toho bavil, svět orku, goblinů a elfu , ve kterém to pěkně vře. Doporučuji všem kdo to nečetl. Plný počet hvězd. Pan Šlechta zase jednou dokázal , že patří mezi přední autory české fantasy a těch dobrých je opravdu málo. Hurá na další díl.

23.01.2018 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Jako vždy Bakly nezklame pro mě to nejlepší od autora.

20.11.2017 5 z 5

Ken Wood a meč krále D’Sala Ken Wood a meč krále D’Sala George P. Walker (p)

Když jsem byl velký tak tohle vyšlo, kdysi v 90. letech jsem začínal číst takové knihy , zrovna kvůli KEN WOODOVY. Teprve po něm přišli příběhy s Conanem. Tenkrát pro mě šílená jízda , šíleny hrdina, no prostě pecka. Pan Procházka mě díky této knize přivedl do světa fantasy. Knihy s Ken Woodem mám dodnes. Pro ty mladší co si to nepamatují , tak takové knihy se tady dřív nevydávaly. Dokud nebyla v Brně Černá planeta nebylo nic. Tahle kniha základ mojí knihovny.

19.11.2017 5 z 5

Sen Ockerwee Sen Ockerwee George R. R. Martin

Takže jen ve zkratce, Martin píše výborné knihy, tahle kniha není výjimkou . Nastoupil jsem na parník a nechal jsem se unášet tímhle upířím příběhem. Výborná kniha, perfektní děj, tohle se čte samo, doporučuji.

19.11.2017 4 z 5

Pán se stříbrným lukem Pán se stříbrným lukem David Gemmell

Tahle trilogie je vrcholem tvorby Davida Gemmella, první díl trilogie Troja , čtenáře zavede do světa antického Řecka. Kniha se čte velmi dobře, děj plyne rychle, autor napsal příběh ze světa , který je plný , intrik , touhy po moci , pomstě , nenávisti , ale taky lásky, touhy a naděje. Tohle opravdu stojí za přečtení, doporučuji . Plný počet hvězd.

18.11.2017 5 z 5

Krok ze tmy Krok ze tmy Robert Ervin Howard

První kniha hororových povídek od Howarda, jeho povídky nikdy nezklamou a pobaví. Doporučuji.

17.11.2017 4 z 5