Ken Wood a meč krále D’Sala

Ken Wood a meč krále D’Sala https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17757/bmid_ken-wood-a-mec-krale-d-sala-8Wp-17757.jpg 4 41 9

Ken Wood série

Ken Wood, známý jako Šílenec z Kentucky, holywoodský kaskadér, je zavlečen na neznámou planetu. Zjistí, že ho unesla čarodějnice Xylla – zástupkyně zla. Ken má pomoci zlu ovládnout vesmír. Chce ale pomoci dobru, které zastupuje král D'Sal a přitom se zamiluje do princezny Sooles. Černá magie, draci, umělé bytosti provázejí napínavý a výborně čtivý román.... celý text

JidášRimmer
12.01.2023 5 z 5

V roce vydání naprosto neotřelé a neztratí se ani teď v záplavě Marvelu a dalších scifi hrdinů.

MichaelNewchop
06.01.2023 5 z 5

Představte si rok 1991. Je těsně po sametové revoluci a Češi a Slováci již naplno pociťují, jaké to je myslet a žít ve svobodné zemi. Příběh Kena Wooda tehdy vyšel v dobovém časopise "Rodokaps" a jistým nezvratným způsobem ovlivnil jednoho šestnáctiletého chlapce. Tím chlapcem jsem byl já.
Ken Wood byl zlom.
Výbuch.
Portál do jiné dimenze, která otevřela dveře do té doby nevídaným kulervoucím příběhům a neomezeným možnostem.
Ten Rodokaps mám stále v knihovně. A tam také zůstane - na čestném místě!

Luigi1
23.03.2022 3 z 5

Docela slušně napsané.

Meda77
20.01.2022 4 z 5

Vcelku povedená sešitovka 90 let. Dnes již nic originálního, ale na domácí scénu tehdejší doby dost slušné. Příběh docela frčí, není nijak složitý ani zamotaný. V dané beletrii prima dobový kousek.

KAREL6725
19.11.2017 5 z 5

Když jsem byl velký tak tohle vyšlo, kdysi v 90. letech jsem začínal číst takové knihy , zrovna kvůli KEN WOODOVY. Teprve po něm přišli příběhy s Conanem. Tenkrát pro mě šílená jízda , šíleny hrdina, no prostě pecka. Pan Procházka mě díky této knize přivedl do světa fantasy. Knihy s Ken Woodem mám dodnes. Pro ty mladší co si to nepamatují , tak takové knihy se tady dřív nevydávaly. Dokud nebyla v Brně Černá planeta nebylo nic. Tahle kniha základ mojí knihovny.

Martin_Eli
14.04.2017 3 z 5

Když jsem byl malej a tohle vyšlo jako rodokaps, šíleně jsem ten celý příběh miloval. Mělo to prostě všechno, macho hrdinu, velké množství nepřátel a spoře oděné sexy ženy.
Jako dospělý jsem tento příběh (který jsem jako dítě přečetl snad milionkrát!) opět vyhledal a... je to šílená slátanina, která se nedá číst:). Zajímavé, jak se člověk mění:). Tři hvězdy dávám jen z nostalgie!:)

Rawen616
14.06.2013 3 z 5

Je to hrozná hovadina ale díky tomu, že hlavní hrdina je super macho man a skoro pořád se tam porcujou tuny nepřátel a krev a jiné tekutiny tečou proudem, tak se člověk zkrátka nenudí.
O postavách se vlastně skoro nic moc nedozvíme a když už tak jsou prostě černobílé až běda - hodný, zlý - tím začíná i končí jakákoliv propracovanost charakterů. Dialogy tu jsou jen aby hrdina pronesl nějakou nepříliš vtipnou hlášku a občas někdo něco důležitého sdělil. Jinak tu na nějaké hovory není místo ani čas.

Možná to vypadá, že knihu haním ale není to tak. V rámci žánru tomu vlastně nic nechybí. A nutno přiznat, že několik částí knihy je docela napínavých a má hodně slušnou atmosféru. A i když je nám jasné, že hrdinovi se nic nestane i kdyby já nevim co. Vždy je tu nějaká záchrana na poslední chvíli :-) Je to prostě scifi / fantasy/ komedie/ akční béčko jak vyšité.

Mimochodem, bitvy tu jsou tak epické, že bych je docela rád viděl na velkém plátně, snad jediné k čemu se to dá z filmové tvorby přirovnat je film Avatar, který několika detaily skoro jako by Kena vykrádal :-)

N10Tikky
24.04.2012 2 z 5

Když jsem četl v patnácti tenhle rodokaps, tak jsem byl nadšený. Opravdová pecka.

Když v roce 2008 vyšlo knižní zpracování, tak jsem si ho ihned běžel koupit. Předpokládal jsem, že autor na příběhu a dialozích zapracuje a kniha bude opět výborná i pro dospělého čtenáře. Nehledě na to, že se nám tu od roku 1991 vyrojilo několik vynikajících domácích autorů a je kde čerpat inspirace...

Bohužel, to co bylo vydáno knižně je totální slátanina. Pitomý dialogy, nelogičnosti hloupé akční momenty...

Zklamání, velké zklamání. 40% dávám jen z nostalgie... :(

pajonek
18.02.2011 5 z 5

Ken Wood - legenda české fantasy !!! doplnme, že ke dvojici knih zde v databázi patří do série, také novela "Ken Wood a válečné zvony Rhótů", který samostatně nevyšel. Vyšel v antologii Legendy české fantasy, kterou vydalo nakladatelství Triton v roce 2006. JWP napsal ještě další pokračování a to Ken Wood a prsten chána El-Abíla, který doposud nebyl publikován.

Kniha Ken Wood a meč krále D’Sala je v