Vesmír

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další kniha z řady výpravných obrazových encyklopedií. Renomovaný astrofyzik a úspěšný popularizátor svého oboru v ní poodhaluje tajemství a neuchopitelnou krásu vesmíru. Vydáte se na cestu z nitra sluneční soustavy až po nejzazší hranice známého vesmíru. Dočtete se o silách a procesech, které ovládají vesmír. Naleznete zde teorie o tom, kdy a jak vznikl vesmír, seznámíte se s fascinujícím propojením prostoru a času a s úvahami o budoucnosti světa. Kniha obsahuje také velmi kvalitní a nápadité hvězdné mapky, na kterých jsou přehledné odkazy na planety, hvězdy a jiná nebeská tělesa viditelná ze Země. Tyto mapky vám umožní nalézt objekty a prohlédnout si viditelný vesmír měsíc po měsíci. Jsou doplněny vyčerpávajícím průvodcem po souhvězdích s mnoha užitečnými informacemi. Kniha, kterou máte před sebou, je kompletním a bohatě ilustrovaným rodinným průvodcem krásami a tajemstvími vesmíru – od kvazarů po komety, od supernov po strunovou teorii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18755/big_vesmir-BiL-18755.jpg 4.854
Žánr:
Vesmír, Encyklopedie, Přírodní vědy

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Universe,


více info...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Vesmír

gregoryberm
23.12.2022

Úžasná kniha, která poskytuje pouze základní podrobnosti o světě, ale je plná nádherných obrázků https://bobtherobber.co Navzdory skutečnosti, že jsem se o něm dozvěděl prostřednictvím Hawkingových spisů, zůstává jedním z mých oblíbených.

puml
20.11.2021

Asi nejkomplexnější populárně naučná kniha a zároveň průvodce Vesmírem. I když časem bude množství informací zastarávat, tak především ta obrazová část plná fotek, nákresů a grafů činí z knihy opravdu krásného průvodce Vesmírem. Velká výhoda je, že tuhle knihu může vzít do rukou i úplný laik. Doporučuji.


lamar3000
10.03.2021

Vždycky mě zajímal vesmír kniha je supeeeeer.

staneknihy
14.11.2020

krásná kniha,stejně jako ostatních 5 z této řady!j.Staněk

DavidGreňa
13.01.2020

Krásna kniha, ktorá podáva len základné informácie o vesmíre, ale obsahuje obrovské množstvo nádherných fotografií. Patrí medzi moje obľúbené aj keď informácie som načerpal z kníh od Hawkinga.

lelandlittle
01.08.2019

Je snad ve vesmíru ještě někdo? Na to nám sice tahle knížka rozhodně neodpoví, ale díky ní se o těchto věcech sní mnohem líp. tajemný a děsivý vesmír, https://fivenightsat-freddys.com který nás k sobě svou magickou silou přivolává. Nebo jsem snad jediná, kdo když se dívá na ty hvězdné fotky, se touží stát kosmonautem? A i kdybych byla skutečně jedinou, nikdo mi nezabrání o těchto kouzelných neprobádaných světech snít. Hvězdné mlhoviny, hvězdní obři, přece to stojí za prozkoumání.

Felsenberg
01.04.2018

Nádherná kniha! Až tady jsem pochopil, jak je Vesmír obrovský, komplikovaný, náročný na pochopení, pestrý, barevný a nádherný!

KAREL6725
14.02.2018

Pěkně a zajímavě zpracovaná encyklopedie o vesmíru . Souhlasím s předchozím komentářem opravdu kniha pro laickou veřejnost , tak že a ji pro mě zkoušel jsem číst Hawkinga a skoro jsem nevěděl co čtu . Tady se z orientuje každý , spousta informaci spousta fotek, obrázku . Vše pěkně , přehledně , navíc doplněno o souhvězdí , tak že není potřeba shánět další literaturu. Spokojenost a proto plný počet hvězd.

1