Vesmír

Další kniha z řady výpravných obrazových encyklopedií. Renomovaný astrofyzik a úspěšný popularizátor svého oboru v ní poodhaluje tajemství a neuchopitelnou krásu vesmíru. Vydáte se na cestu z nitra sluneční soustavy až po nejzazší hranice známého vesmíru. Dočtete se o silách a procesech, které ovládají vesmír. Naleznete zde teorie o tom, kdy a jak vznikl vesmír, seznámíte se s fascinujícím propojením prostoru a času a s úvahami o budoucnosti světa. Kniha obsahuje také velmi kvalitní a nápadité hvězdné mapky, na kterých jsou přehledné odkazy na planety, hvězdy a jiná nebeská tělesa viditelná ze Země. Tyto mapky vám umožní nalézt objekty a prohlédnout si viditelný vesmír měsíc po měsíci. Jsou doplněny vyčerpávajícím průvodcem po souhvězdích s mnoha užitečnými informacemi. Kniha, kterou máte před sebou, je kompletním a bohatě ilustrovaným rodinným průvodcem krásami a tajemstvími vesmíru – od kvazarů po komety, od supernov po strunovou teorii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18755/big_vesmir-BiL-18755.jpg 4.846
Vesmír, Encyklopedie, Přírodní vědy

Vydáno: , Knižní klub

Universe

Kniha Vesmír

lamar3000

Vždycky mě zajímal vesmír kniha je supeeeeer.

staneknihy
14.11.2020

krásná kniha,stejně jako ostatních 5 z této řady!j.Staněk

DavidGreňa
13.01.2020

Krásna kniha, ktorá podáva len základné informácie o vesmíre, ale obsahuje obrovské množstvo nádherných fotografií. Patrí medzi moje obľúbené aj keď informácie som načerpal z kníh od Hawkinga.

lelandlittle
01.08.2019

Je snad ve vesmíru ještě někdo? Na to nám sice tahle knížka rozhodně neodpoví, ale díky ní se o těchto věcech sní mnohem líp. tajemný a děsivý vesmír, https://fivenightsat-freddys.com který nás k sobě svou magickou silou přivolává. Nebo jsem snad jediná, kdo když se dívá na ty hvězdné fotky, se touží stát kosmonautem? A i kdybych byla skutečně jedinou, nikdo mi nezabrání o těchto kouzelných neprobádaných světech snít. Hvězdné mlhoviny, hvězdní obři, přece to stojí za prozkoumání.

Felsenberg
01.04.2018

Nádherná kniha! Až tady jsem pochopil, jak je Vesmír obrovský, komplikovaný, náročný na pochopení, pestrý, barevný a nádherný!

KAREL6725
14.02.2018

Pěkně a zajímavě zpracovaná encyklopedie o vesmíru . Souhlasím s předchozím komentářem opravdu kniha pro laickou veřejnost , tak že a ji pro mě zkoušel jsem číst Hawkinga a skoro jsem nevěděl co čtu . Tady se z orientuje každý , spousta informaci spousta fotek, obrázku . Vše pěkně , přehledně , navíc doplněno o souhvězdí , tak že není potřeba shánět další literaturu. Spokojenost a proto plný počet hvězd.

DuncanIdaho
25.09.2016

Zajímavá kniha, která poučí běžnou laickou veřejnost. Nic nevysvětluje zbytečně složitě ani odborně. Dobré je na ní i to, že ze začátku vysvětluje i vědu potřebnou k získávání a určování různých zákonitostí, vlastností a vztahů ve vesmíru.
Oceňuji také její poslední část, kde se probírá hvězdná obloha měsíc po měsíci, a to jak na severní tak i na jižní polokouli. Takto stačí si přes den pročíst a prohlédnout příslušné stránky a večer můžeme sledovat oblohu a hledat souhvězdí. Ideální pro zamilvané :).
Jediná nevýhoda této knihy jsou její rozměry a hmotnost. Nedá se vzít s sebou na cestu do práce. Při cestě do práce a z práce přečtu velkou část knih.

pfa
23.03.2014

Velmi zajímavá, poutavá kniha, pravda s několika řekněme odpustitelnými chybkami, koncipována v klasickou encyklopedii. Ovšem největší problém (nejen) této publikace je její jaksi "googlovský" překlad. Pánové překladatelé si s fundovaným a gramaticky správným překladem a úpravou moc práce nedali - nebo že by chybka redigace...? Pro celkový přehled však užitečná publikace.

[8/10] Naučná literatura; Přírodní vědy, Vesmír, resp. Naučná literatura; Encyklopedie