Vesmír

Další kniha z řady výpravných obrazových encyklopedií. Renomovaný astrofyzik a úspěšný popularizátor svého oboru v ní poodhaluje tajemství a neuchopitelnou krásu vesmíru. Vydáte se na cestu z nitra sluneční soustavy až po nejzazší hranice známého vesmíru. Dočtete se o silách a procesech, které ovládají vesmír. Naleznete zde teorie o tom, kdy a jak vznikl vesmír, seznámíte se s fascinujícím propojením prostoru a času a s úvahami o budoucnosti světa. Kniha obsahuje také velmi kvalitní a nápadité hvězdné mapky, na kterých jsou přehledné odkazy na planety, hvězdy a jiná nebeská tělesa viditelná ze Země. Tyto mapky vám umožní nalézt objekty a prohlédnout si viditelný vesmír měsíc po měsíci. Jsou doplněny vyčerpávajícím průvodcem po souhvězdích s mnoha užitečnými informacemi. Kniha, kterou máte před sebou, je kompletním a bohatě ilustrovaným rodinným průvodcem krásami a tajemstvími vesmíru – od kvazarů po komety, od supernov po strunovou teorii....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/18755/vesmir-BiL-18755.jpg 4.835
Vesmír, Encyklopedie, Přírodní vědy
Vydáno:, Knižní klub

Universe

Kniha Vesmír

Felsenberg
01.04.2018

Nádherná kniha! Až tady jsem pochopil, jak je Vesmír obrovský, komplikovaný, náročný na pochopení, pestrý, barevný a nádherný!

KAREL6725
14.02.2018

Pěkně a zajímavě zpracovaná encyklopedie o vesmíru . Souhlasím s předchozím komentářem opravdu kniha pro laickou veřejnost , tak že a ji pro mě zkoušel jsem číst Hawkinga a skoro jsem nevěděl co čtu . Tady se z orientuje každý , spousta informaci spousta fotek, obrázku . Vše pěkně , přehledně , navíc doplněno o souhvězdí , tak že není potřeba shánět další literaturu. Spokojenost a proto plný počet hvězd.

DuncanIdaho
25.09.2016

Zajímavá kniha, která poučí běžnou laickou veřejnost. Nic nevysvětluje zbytečně složitě ani odborně. Dobré je na ní i to, že ze začátku vysvětluje i vědu potřebnou k získávání a určování různých zákonitostí, vlastností a vztahů ve vesmíru.
Oceňuji také její poslední část, kde se probírá hvězdná obloha měsíc po měsíci, a to jak na severní tak i na jižní polokouli. Takto stačí si přes den pročíst a prohlédnout příslušné stránky a večer můžeme sledovat oblohu a hledat souhvězdí. Ideální pro zamilvané :).
Jediná nevýhoda této knihy jsou její rozměry a hmotnost. Nedá se vzít s sebou na cestu do práce. Při cestě do práce a z práce přečtu velkou část knih.

pfa
23.03.2014

Velmi zajímavá, poutavá kniha, pravda s několika řekněme odpustitelnými chybkami, koncipována v klasickou encyklopedii. Ovšem největší problém (nejen) této publikace je její jaksi "googlovský" překlad. Pánové překladatelé si s fundovaným a gramaticky správným překladem a úpravou moc práce nedali - nebo že by chybka redigace...? Pro celkový přehled však užitečná publikace.

[8/10] Naučná literatura; Přírodní vědy, Vesmír, resp. Naučná literatura; Encyklopedie