Likario

Likario zažívá obrovský rozvoj, vlastně se teprve teď stává městem. Lidé, skřeti i všemožní míšenci zde nacházejí dobré místo k životu. Ve starém podzemí se však někdo skrývá. Potají získává spojence, zastrašuje, korumpuje. Plánuje, že jedné temné noci vyjde na povrch a stane se místním vládcem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71795/big_likario-eIP-71795.jpeg 4.473

Kniha Likario

tlllk
28. listopadu

Štýl sa nemení, mýšlienka je trochu vykrádačka, ale zas celkom originálny pohľad na úpíriu doktrínu. Začínam sa trochu orientovať v prostredí aj hlavné postavy mi postupne celkom prirastaju k srdci, ale obávam sa že to bude vzťah na jednu noc...

KillHurt
07.04.2020

Šlechtova představa o Draculovi byla skvostná. Opět se nezalekl šedi. Svět přece není černobílý, tak proč by měl být hlavní záporák zloun, který chce zničit svět a na klíně má bílou kočku. Takový Wolferin rozhodně není. Wolferin je posedlý mocí, má řadu "zlých" aspektů, které - světe div se - se mnohdy dají pochopit. Wolferin dělá chyby a je trošičku posedlý, ale rozhodně to nemyslí úplně špatně. Moc se mi líbí, jak autor dokáže nepotřebnou vedlejší postavu uklidit stranou a ještě to vyzní jako skvělý vývoj charakteru. Kniha si dělá sama ze sebe legraci a podtrhuje věčné deus ex machina z předcházejícího dílu - dědeček vždycky zachrání situaci. Příběh je poměrně jednoduchý, ale velice zábavný. Jak akcí, tak humorem. Thompson nemá moc prostor na své antihrdinovské výstřelky, protože je na domácí půdě a moc dobře si uvědomuje, komu může šlápnout na palec. Přesto je to stále "hrdina", který se nebojí tasit meč a propíchnou někoho, kdo se mu zrovna nelíbí. Arrieta se skvěle zapracovala do skupiny a dokázala si urvat své místečko a to i přes přetlak silných hrdinek s elfí krví. Opět kvituji malé náznaky pro další díly a pokračování.

Petr Dudek
11.07.2019

Pro Krvavém pohraničí a Šíleném lese sešup dolů. Jakoby tohle byla autorova první kniha a potřeboval se ještě vypsat. Všechny věci, které máte na Pohraničí tak rádi, tu jsou, jen to není tak dobře napsané. Nejvíc mi vadilo, jak autor vkládal vysvětlující pasáže do úst postavám. Kniha se tak hemží výroky typu: "Vidíš tamhle ten kmen? Z pod něj vystupuje postava.." tři hvězdičky jsou možná trochu moc málo, ale mě to na rozdíl od dalších knih z Pohraničí fakt nebavilo číst.

Leximort
03.05.2018

Autor si zvolil ohraný námět plný klišé (spící zlo, upíří šlechtic), ale popasoval se s ním celkem originálně, zábavně a místy i s humorem. Město Likario patří k nejpozoruhodnějším místům, které vytvořil. Za to tři hvězdy.

Zápletka je poměrně předvídatelná, snad krom dějových zvratů vycházejících z náhod. Upíří klasice se také úplně nevyhneme. A pokud by nad ostatními díly pana Šlechty Sigmund Frued zaplesal, tak tady se na vás usmívá za každým třetím slovem. Za to vše dvě hvězdy dolů.

Celkově dobré oddechové čtení. Pokud vám nelezou krkem upíři a sex, tak doporučuju ke čtení.

KAREL6725
23.01.2018

Thompson a jeho parta ve volném pokračování Nejlepšího dne. Opět skvělá kniha, autorovy knihy řadím k těm lepším z české fantasy. Neskutečně jsem se u toho bavil, svět orku, goblinů a elfu , ve kterém to pěkně vře. Doporučuji všem kdo to nečetl. Plný počet hvězd. Pan Šlechta zase jednou dokázal , že patří mezi přední autory české fantasy a těch dobrých je opravdu málo. Hurá na další díl.

Svářeč
02.01.2018

Podle mě jedna z nejlepších Šlechtových knih vůbec. Není to zas tak dobrodružné, spíš taková městská detektivka. V prvních dvou třetinách hrdinové jen chodí od domu k domu, hodně se mluví... což je celkem fajn, protože Thompson je skvělá postava, co se týče dialogů. Šlechta píše čtivě, takže i přes pozvolný děj se to čte dobře, bez nejmenšího zadrhnutí. Poslední třetina, to je jiné kafe, akce se pořádně rozjede, o mrtvoly není nouze. Pokud je Šlechta výborný v "klidových" pasážích, v akčních je naprosto excelentní! Velké plus je taky za prostředí - Likario. Rozestavěné město uprostřed divočiny... má to takový nespoutaný, romantický nádech, vzpomněl jsem si třeba na Bílého tesáka a obecně romány z prostředí zlatých horeček na Aljašce a Yukonu. Jo jo, Šlechta se zase vytáhl...

Plague
18.12.2016

Velmi povedené pokračování Nejlepšího dne, ten se mi sice líbil o trochu víc, ale i Likario se moc dobře četlo. Ucelený děj byl na rozdíl od povídek za začátku nezvyk, ale jen na chvilku. Celá knížka má dobré tempo, opět oceňuji, že se zde nenachází hluché pasáže. Šlechta ukazuje netradiční pohled do světa elfů, orků, goblinů který pěkně kombinuje s upírem, vlkodlakem a doktorem Frankesteinem. Baví mě jeho představivost o soužití všech možných ras - jak mladá goblinka uhání půlelfa a jak se tvoří společenské vrstvy ve městě, kterému nevládnou lidé. Nejvíce jsem se bavil při rozhovorech "Thopsone, ty bejku". Takže za mě, vřele doporučuji.

whiolet
29.11.2016

Výborně napsaný strhující příběh, kde o sympatické postavy není nouze!!