kanitsuj kanitsuj komentáře u knih

Ještě jsme se nepotkali Ještě jsme se nepotkali Sophie Cousens

Tomuto románu musím rozhodně zvednout hodnocení. Pěkně se mi četl a ačkoli se jednalo o romantický žánr s předvídatelnou zápletkou, děj nebyl banální a místy jsem se i dobře bavila (například situace na trhu:-)) Kdyby autorka v závěru netlačila tolik na pilu a upustila od potřeby vypointovat vše do nejmenších detailů, dala bych příběhu klidně i plný počet hvězdiček. Jako nenáročná četba bez problému obstojí.

06.09.2023 4 z 5

Dcery panství Foxcote Dcery panství Foxcote Eve Chase

Osudy dvou rodin, které se s odstupem času protnou a spojí se v jednu. Příběh měl svoji atmosféru, na závadu nebylo ani střídání časových rovin, přesto bych ocenila trochu hlubší propracování a méně "sluníčkový" závěr. Na můj vkus vše až příliš zapadalo do sebe.
Závěrečný zvrat týkající se vyšetřování dávné střelby ovšem překvapil a kladně hodnotím i obálku knížky.

25.08.2023 3 z 5

Fifty Fifty Petr Zelenka

Čtivá divadelní hra, zprvu jsem se velmi bavila a na konci mne mrazilo v zádech. Námětem mi připomínala hru Linda Vista uváděnou v Činoherním klubu. Je to příběh ze života pro všechny, kteří se nacházejí ve středním věku a pořádně neví, jak se s tímto zjištěním poprat.

16.02.2023 5 z 5

Přízraky Brynn Wilderové Přízraky Brynn Wilderové Wendy Webb

Rozhodně zklamání oproti autorčině předchozímu románu. Kdyby nebylo dojemného závěru, hvězdičku bych možná ještě ubrala. Postavy mi nebyly příliš sympatické, atmosféra hotýlku, v němž straší mne v tomto případě minula, a to by se u mysteriózního románu stát nemělo. Oceňuji, že autorka se snažila dvojící postav navázat na příběh Dcery jezera, a také, že pointa byla v intencích tohoto žánru celkem solidní.

14.10.2022 3 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Knížku jsem si přečetla na základě zdejšího doporučení čtenářek "Tajemství pramenů". Příběh se také točí okolo několika ženských hrdinek, jejichž osud ovlivňuje jezero a tajemství, které se skrývá v jeho hlubinách. Nemůžu říci, že bych se nudila, zápletka je originální, román velmi čtivý a kapitoly věnované pohledu do minulosti mne úplně pohltily svou perfektně popsanou atmosférou. Tajemství pramenů se mi však líbilo jednoznačně víc, měly pro mne zvláštní kouzlo ačkoli si ponechaly více nedořečených souvislostí. Dcery jezera obsahují také mysteriózní prvky, ale pracují s nimi jiným způsobem, a ten pro mne příběh bohužel trochu devalvuje.

20.06.2022 4 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Musím trošku zvednout hodnocení této knížky - ačkoli nejsem cílovou skupinou, bavila jsem se od začátku až do konce, a i když se závěr nesl ve vážnějším tónu, překvapil mne a potěšil. Příběhu trošku ubírá na atraktivitě, že kapitoly nejsou chronologicky seřazené. Zřejmě proto má čtenář velmi dlouho dojem, že se děj nevyvíjí, ale když toto autorovi odpustí, pobaví se podobně jako u legendárních Deníků Adriana Molea:-)

11.04.2022 4 z 5

Noční návštěva Noční návštěva Carol Goodman

Knížka mi byla darována, sama bych si ji zřejmě nevybrala. Příběh se odehrává v krátkém časovém úseku (to nejpodstatnější v průběhu dvou dnů), dobře se čte a na rozdíl od jiných knih podobného typu neztrácí ve druhé polovině dech ba právě naopak, přesto hodnotím pouze třemi hvězdičkami. Absolutně mi nesedlo prostředí, do kterého je děj zasazený (téma týraných žen a ženských útulků mi není nijak blízké stejně jako hvězdné války, které tu jsou v souvislosti s motivacemi postav hojně citovány). Také prvky nadpřirozena mi v tomto případě přišly nesmyslné a rušivé a v neposlední řadě - s každým oslovením "Človíčku" jsem měla chuť vyletět z kůže!

31.01.2022 3 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Strašidelná klasika od Darcy Coates, kterou čtenář očekává a kterou dostane, ale v tomto případě jsem postrádala trochu akce a možná i romantiky. Hlavní hrdinové mne absolutně neoslovili a jejich vztahu jsem nerozuměla. Nezávislá Mara, hodný, ale naprosto tupý Neil a Ti vymítači...na filmovém plátně by to byla možná zábava, především co se vizuální stránky týká, ale na stránkách knihy mne přelévání energií příliš nebralo. Darcy Coates má rozhodně lepší tituly!

10.01.2022 3 z 5

Ferenc Futurista: drastický komik Ferenc Futurista: drastický komik Jaromír Farník

Dostačující biografie k základnímu seznámení s dnes již pozapomenutým komikem začátku 20. století.
Minusem knížky je přeskakování v čase (uvítala bych důslednější chronologii) a naopak plusem dostatek unikátního obrazového materiálu.

26.10.2021 4 z 5

Nové pohádky pro unavené rodiče Nové pohádky pro unavené rodiče Michal Viewegh

Knížku jsem si půjčila v knihovně pro zajímavost, protože jsem o ní slyšela a neuměla jsem si moc představit, co je jejím obsahem. Přečteno jsem měla za dvě hodiny a pocity jsou rozporuplné. Je to takový neveselý příběh z dnešní doby vyprávěný rezignovaným autorem. Obsahuje značnou dávku cynismu i autobiografických prvků, jak je u Michala Viewegha obvyklé. Není to žádná pohádka, je to docela realistický obraz dnešní doby, která nutí zoufalé lidi dělat zoufalé věci.

30.07.2021 2 z 5

Werich, Cortés a Vlachovci Werich, Cortés a Vlachovci Ondřej Suchý

Jako studijní doplňkový materiál k osobě Rudolfa Cortése je knížka zcela dostačující. Potěší osobní vzpomínky paní Dáši i zařazení do širšího dobového kontextu.

28.04.2021 3 z 5

Rudolf Cortés, milovaný i zatracovaný Rudolf Cortés, milovaný i zatracovaný Ondřej Suchý

Knížka se mi dostala do rukou především z pracovních důvodů. Zaujme investigativním úvodem, v němž autor vyvrací lži ohledně Cortésovy politické minulosti a pěkná je také obrazová příloha. Celkem jde ale o takové základní seznámení s dnes již bohužel nepříliš známým zpěvákem poskládané ze vzpomínek jeho přátel. Také se čas od času opakuje to, co již bylo řečené. Nejzajímavější pro mne byly pasáže, ve kterých na svého otce vzpomíná dcera Dáša. Její srdečné vyprávění zahrnuje i vzpomínky na dětství strávené v blízkosti předních českých kulturních osobností minulého století.

11.03.2021 3 z 5

Sedm lží Sedm lží Elizabeth Kay

Kniha mne zaujala tématem toxického přátelství dvou žen. Četla se dobře, zprvu mne bavila, ale postrádala jsem více napětí a nějaká šokující odhalení v průběhu děje. Bohužel i pointa pro mne vyzněla jaksi do ztracena a myslím, že za pár měsíců už nebudu vědět, o čem celý příběh byl. Knížka výrazně nenadchne, ale na druhou stranu to není žádný propadák. Doporučila bych ji ženám, které mají v thrillerech rády psychologii více než napětí a nevadí jim nějaká ta stránka navíc.

04.03.2021 3 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Po vleklém a ne úplně čtivém začátku mne příběh začal bavit. Dobře se četl, zprvu byly některé scény s duchy jako blesk z čistého nebe a opravdu jsem se lekla stejně jako hlavní hrdinka, ale postupem času duchařiny ubývalo a v závěru jí bylo až přespříliš. Zklamala mne vztahová linka mezi advokátem a guvernantkou, vůbec jsem nepochopila, proč autor advokáta oženil, proč otec hrdinky nenašel posmrtného klidu, a také mi nebyla vůbec jasná úloha Isabelly v samotném závěru. Knížka je v mých očích lepším průměrem, jistě se najdou horší, ale výraznou stopu po sobě nezanechá.

13.01.2021 3 z 5

Jedno obyčejný léto Jedno obyčejný léto Mariko Tamaki

Měla jsem pocit, jako bych se vrátila do dětství a užila si "jedno léto" svého dospívání, ale ne vždy jsem s postavami souzněla a pointa mne bohužel spíše zklamala, ačkoli poslední tři stránky to na poslední chvíli ještě trochu zvedly:-))

28.12.2020 3 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Nejsem cílová skupina, a proto mi asi jednání postav přišlo příliš dětinské. Nebavila mne vlastně ani zápletka, ačkoli knížka byla jinak čtivě napsaná. Mrzí mne to, ale myslím, že na podobné téma jsou lepší knížky pro náctileté.

05.10.2020 3 z 5

Kuriózní lenoška a jiné příběhy Kuriózní lenoška a jiné příběhy Edward Gorey

Naprosto skvělé, zbožňuji dílo tohoto podivného autora čím dál tím víc. Už první věta mne rozesmála a vytvořila náladu, ve které se odvíjel zbytek příběhu. Společně s Octárnou je to pro mne nejlepší autorova kniha, která se dá číst pořád dokola a stále je co objevovat, nad čím se zamýšlet nebo čemu se smát:-) Netvrdím, že jsem všechno pochopila, ale v tom se právě skrývá ono nadšení pro věc. Navíc erotická povídka mne překvapila a nadchla prostorem pro domyšlení situací i samotné pointy:-))) Autor nádherně naznačil cestu, kudy by se mohla ubírat pornografie nezávadná pro oči dětského čtenáře:-)

14.05.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Četla jsem předešlé dvě autorčiny knihy a tato se mi zdála asi nejpropracovanější, co se zápletky týká, i když konec mne velmi zklamal, stejně jako odbytý přebal knihy. Je to taková hororová pohádka, (které by kvůli akčnosti lépe slušelo filmové zpracování), ve které se to opět hemží lovci duchů a zákeřnou zombie. Bohužel na můj vkus až v příliš nebývalém množství a díky tomu se vytratilo napětí a mrazivá hrůza, kterou čtenář u podobné literatury očekává a kvůli níž ji vyhledává. Připomínalo mi to rčení, že opakovaný vtip přestává být vtipem. Darcy Coates je dobrá autorka, ale do Kingových románů má na míle daleko.

14.05.2020 3 z 5

Nejšťastnější generace Nejšťastnější generace Jan Cempírek

Oceňuji originální nápad autora kombinovat fotografie s dobovými písničkami a útržky vzpomínek obou aktérů. Knížka na mne ale působila nevyváženým dojmem, jako by uprostřed ztratila na zajímavosti a ke konci se děj opět rozběhl. Závěr jsem rozhodně nečekala, pointa mne trochu zklamala a jako by vyzněla do ztracena, ale na druhou stranu byl závěr nepředvídatelný a odpovídal skutečnosti v tom smyslu, že "člověk míní a život mění".

27.02.2020 3 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Příjemná romantická oddechová knížka přesně podle mého gusta:-) Osudová láska, která dojde naplnění až s odstupem několika let. Knížka se dobře četla a rozhodně v tomto žánru nepatří mezi úplný brak. Je to jako sledovat Lásku nebeskou, ze které je tam mimo jiné také citováno. Jedinou výhradu mám k závěru, se kterým byla autorka oproti předchozímu vyprávění velmi rychle hotova. Také nereálný konec ve znamení srdíčkového kýče u mne ztrácí několik bodů, ale na druhou stranu je možné ho autorce odpustit, protože u love story podobného formátu se takový konec vlastně očekává:-)

31.01.2020 5 z 5