Kanimůra2 Kanimůra2 komentáře u knih

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Kdo má rád knížky pana Vondrušky, nemůže být zklamaný. Je to prostě záruka pohodového čtení.

14.09.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

byla jsem zklamaná. Hodnocení je za čtivost, ale podle mě politika do detektivky nepatří. Pokud bych o situaci ve Francii četla v jiném žánru, ano, to by mě zajímalo. Ale tady ne. Škoda

11.07.2022 3 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

o druhé dílu jsem napsala - byl o malinko lepší, než první. O druhém můžu napsat úplně stejně. Zase se mi líbil o malinko víc. :) Pěkná série.

06.07.2022 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Je to velký dar, tak krásně psát. Přečteno na dva zátahy. Taky jsem se vrátila do svého mládí. Bude druhý díl stejně dobrý?

22.06.2022 5 z 5

Na hraně zákona Na hraně zákona Nora Roberts

Už jsem četla několik romantických příběhů z Austrálie, ale z dob zlaté horečky na Divokém Západě ne. Pokud se vám líbí tenhle žánr, tak rozhodně splní všechna vaše očekávání. Škoda, že závěr je tak useknutý.

16.05.2022 5 z 5

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

Já jsem dala 5*. Mě politika nevadila jako taková, ale Irena mě štvala svou angažovaností a Franz svojí nebeskou trpělivostí. To už hraničí hloupostí.Ale čte se to pěkně, styl psaní mi vyhovoval.

07.05.2022 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

krásná kniha. Těžká a smutná, ale krásná. Přečtu si všechno, to paní autorka napsala. Doporučuju

24.12.2021 5 z 5

Katharinina šifra Katharinina šifra Jørn Lier Horst

První kniha od autora. Krásně napsané, určitě budu v sérii pokračovat. I přesto, že bylo asi od poloviny jasné, kdo je vrah (ne že bych byla tak chytrá, prostě po něm policie šla) kniha neztratila vůbec nic na přitažlivost a napětí. Doporučuju i pro poklidný průběh. Žádné drastické popisy mučení oběti. Někdy se spisovatelé snaží zaujmout krutostí. A ejhle, dá se napsat zajímavý příběh i bez toho.

18.12.2021 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Druhý díl série se mi zdál ještě malinko lepší. Těším se na další díly.

08.10.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Ke konci knihy jsem se do čtení trochu nutila. Je čtivá, krátké kapitoly mi vyhovovaly. Ale námět trochu otřepaný. Josie má velkou smůlu, jak se do někoho zamiluju už jsou s ním potíže. A že si uprostřed spletitého případu jen tak zajede na hrob bývalého manžela a tam si hodlá meditovat, no to už mě dostalo úplně. S Josie Quinnovou jsem skončila. Je spousta knih, které stojí za přečtení..

02.09.2021 2 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Kniha už mě nezasáhla tolik jako Ostrov žen moře, ale líbila se mi. (Ostrov nadchnul).
Pro mě nesmírně zajímavé. Všichni víme, že si čínské ženy podvazovaly chodidla. Ale nikdy jsem se nezajímala, jak se to provádělo. Jak malým holčičkám. A jak drasticky. Ideální velikost 7 cm?! Na tom by nemohlo chodit 10leté dítě natož žena. Jako matka a babička si vůbec neumím představit, dívat se na utrpení svých holčiček.
Já se vlastně tuhle knížku nedívám z hlediska přátelství mezi ženami, ale z hlediska jejich utrpení. Co to bylo za život trávit většinu svého života v ženském pokoji neschopná delší chůze bez bolesti. Jak se mohla taková zrůdná myšlenka uchytit? No, jako všechny zrůdný myšlenky.
Děkuju, že jsem se narodila v době, kdy jsem se narodila

25.07.2021 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

protože můj komentář bude nad david9690, není co dodat. Můžu jen souhlasit a potvrdit. Prostě Mňam.

11.04.2021 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Obdivuju, jak se někdo umí krásně vyjadřovat. Já ani správně neumím popsat okouzlení nad přečtenými řádky. Lehce napsaný, doporučuju. Bohužel musím dát 4, ale za to může moje netrpělivost. Nerada čtu knihy obsažné knihy. Vřele doporučuju.

20.03.2021 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Těžké téma, smutné téma, krásně zpracováno. Ale musím srazit jednu hvězdičku za Grahama. Takový chlap je jeden z mnoha z mnoha, opravdu z mnoha. Jak psal někdo přede mnou " té sladkosti tam bylo na mě už trochu moc"

10.03.2021 4 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

aaach, první kniha od autorky a trefa!! za mě krásný a čtivý. Příběh měl podle mě všechno co má mít. Těším se na další knihy

24.01.2021 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

nechápu, proč se někomu nelíbila. Krásná a doporučuju. Já jsem jí přečetla jedním dechem. Pořád jsem se obávala nějaké tragédie a byla jsem příjemně překvapena.
Mírně smutná, mírně vážná a mírně zamilovaná. Prostě krásná

06.05.2024 5 z 5

Vyděšená k smrti Vyděšená k smrti Rachel Amphlett

Začala jsem s autorkou pěkně od prvního dílu, abych něco nepropásla.
Trochu jsem se lekla, když se poměrně brzy odhalil vrah. To nemám co ráda. Ale pak se to zamotalo, pak ještě jednou... takže dobrý.
Kniha se mi četla dobře, krátký kapitoly, žádný hluchý místo, zdlouhavý popisy.
Prima, tak jdu na další díl

15.04.2024 4 z 5

Pro oči nevidím Pro oči nevidím Marie Horová

Mě se to vlastně docela líbilo. Ale nemělo to tu jiskru, která by dosáhla na pátou *
nevím, co tomu přesně vytknout. No zkusím, ještě jeden díl a uvidíme

02.04.2024 4 z 5

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Kdo má rád pana Vondrušku, nebude zklamán. V tomto dílu, jak již řečeno, mnoho postav a mnoho mrtvol. Trochu jsem se ztrácela. Konec za mě překombinovaný, ale nezanevřu na tyto příběhy. Stále mě to baví a budu se těšit na další

11.03.2024 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Já jsem knihu přečetla rychle a byla jsem spokojená. Čtivá.
I přesto si myslím, že 5 manželů by stačilo. Ale konec mi přišel originální, překvapivý. Zkusím i další knihy

22.02.2024 4 z 5