Kami33 Kami33 komentáře u knih

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Vzhledem k tomu, že mám přečteny všechny díly série s Lincolnem, a je to můj oblíbenec, nemohu hodnotit jinak než za pět. Víte, co čekat, a to se vám také dostane. Napětí, trocha poučení, něco humoru a postupné odkrývání zápletky. Mě to stačí.

07.09.2023 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Děj rychle ubíhá a než se nadějete je konec. Možná se dá číst i bez znalosti předchozích dílů, ale určitě je lepší číst tuto sérii s Martinem Servazem postupně.

05.09.2023 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Po zdánlivě klidnějším předchozím díle přichází velmi napínavé rozuzlení mocenského boje v Sureté. Inspektor Gamache bojuje ze všech sil a nakonec...

24.08.2023 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Poklidné tempo, ale vyšetřování dává tušit, že se blíží těžké časy (jak pro Armanda Gamache, tak pro inspektora Beauvoira).

24.08.2023 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Moc se mi líbí to kouzlo, díky kterému se člověk přenese až do Kanady a traví čas se svými starými známými z Three Pines.

18.08.2023 5 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Ano, je to čtivá knížka. Ale to je bohužel málo. Děj je překombinovaný, odkrývání minulosti odhaluje spoustu časových i faktických nesrovnalostí. Příběh připomíná pohádku Jak pejsek a kočička vařili dort: "... a když tam dáš takových věcí sto, tak bude stokrát dobrý..." Ne ne, takhle to nefunguje. Ani když dáte dohromady vraha na útěku, drogy, prostituci, tajné dítě, mafiána, zabijáka, FBI, vraždy, tajemství, velkou love story a na závěr hollywoodský kýč. Alespoň za mě ne.

18.08.2023 3 z 5

Hon se smrtí Hon se smrtí Peter James

Za mě poněkud pomalejší rozjezd, ale pak už to bylo zábavné. Moc by mě zajímalo jestli obraz Rumunska je vykreslený podle skutečnosti. Pokud ano...

15.08.2023 5 z 5

Betonová blondýna Betonová blondýna Michael Connelly

Knížku jsem už jednou četla pod názvem Dvanáctá oběť. Ale ať se je název jakýkoliv, příběh je to napínavý, čtivý a kdo má Harryho Boshe rád, bude spokojený.

15.08.2023 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Bohužel nečtu příběhy inspektora Gamache postupně od začátku
Proto se stalo, co se stát muselo. Nejdřív jsem četla Pohřběte své mrtvé a až nyní Hladového ducha. No, nakonec to bylo docela zajímavé. Víte, jak to dopadne a postupně zjišťujete co.

04.08.2023 5 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Super. V polovině si myslíte, že už víte skoro všechno, a pak zjistíte, že nevíte skoro nic.

01.08.2023 5 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Měla jsem obavy ze spojení s politikou, ale nakonec to byl poměrně povedený příběh, který se četl skoro sám.

01.08.2023 5 z 5

Mafie po česku, aneb, Jeden den Bohuslava Panenky Mafie po česku, aneb, Jeden den Bohuslava Panenky Zdena Frýbová

S trochou nostalgie jsem sáhla po této ve své době oblíbené knize. Četla jsem jí před lety a pamatovala jsem si o co rámcově šlo. I teď po letech se to čte hezky.

25.07.2023 4 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Tak jsem poněkud na přeskáčku dokončila sérii. Tento díl byl také moc povedený. Těším se na další.

25.07.2023 5 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Mám ráda tuto série, ale je pravda, že tento díl je trochu slabší.

16.07.2023 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Už mám za sebou Vražedné pohádky, které se mi líbily. Toto je první díl série a za mě také velmi povedený thriller.

Čas utrpení Čas utrpení John Connolly

Mám ráda Parkera, jeho přátele, a atmosféru Connollyho knížek. Za mě super.

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Za mě super od první do poslední stránky. Akce za akcí, samá bomba, spousta napětí. Při čtení vám to celé běží v hlavě jako film. Užila jsem si to.

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy C. D. Major

Přečetla jsem a jsem dost zklamaná. Možná kdyby autorka psala pouze tu část, která se týkala minulosti, tak by to bylo dobré. Ale bohužel, je tu i druhá část knihy a ta je podle mě zoufalá. Všichni se chovají nepravděpodobně, divně, nelogicky. Časově to také moc nesedí. Prostě za mě žádná sláva.

15.07.2023

Vražedná povaha Vražedná povaha John Connolly

Moje oblíbená série. Skvělý, tajemný Charlie Parker, jeho přátelé Louis a Angel, trocha mystiky, děsivý nepřítel a další skvělé počtení je tu. Oceňuji, že není nezbytné číst knížky chronologicky.

10.07.2023 5 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Četlo se to skoro samo. Možná příliš mnoho mrtvol, a téměř nulová práce policie, ale děj svižně ubíhal a najednou byl konec. Ten by možná zasloužil trochu víc promyšlenosti (zejména k postavě Paige).

10.07.2023 5 z 5