Kami33 Kami33 komentáře u knih

Přeběhlík Přeběhlík Michael Connelly

Spojení dvou oblíbených hrdinů Harryho Boshe a Mickey Hallera v jedné knize - super.

19.08.2020 5 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Čtivé, než se rozečtete, už je konec.

19.08.2020 5 z 5

Společenství Společenství Ann Patchett

Začátek knihy mě moc nezaujal a přemýšlela jsem zda číst dál. Četla jsem a byla jsem mile překvapena. Zajímavá a lehce dojímavá knížka.

19.08.2020 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Dobře známí vyšetřovatelé a lidé kolem nich, mě byli zcela neznámí, protože to byla moje první knížka této série. (Od autorky jsem četla pouze Zlatou klec, která byť se dobře četla, dějově pro mě byla zklamáním.) Ale pozor, detektivní příběh se mi líbil, hlavní hrdinové sympatičtí, a i když rozluštění bylo dost zřejmé, tak to nevadilo. Takže určitě si přečtu další.

29.07.2020 5 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Moje první setkání s autorem a určitě ne poslední. Čekala jsem něco jiného - klasickou detektivku a ono to bylo trochu jinak. Ale mohu jen doporučit.

29.07.2020 5 z 5

Horká krev Horká krev Lisa Jackson

Celou první polovinu jsem přemýšlela, jestli nečtu tuto knihu podruhé. Nečetla jsem, ale podobnost tu byla velká. První polovinu bych ohodnotila za tři, druhou za pět hvězdiček. Průměr jsou čtyři. Hezké, ale Lisa Jackson umí i lepší.

29.07.2020 4 z 5

Nákaza Nákaza Daniel Kalla

Moc se mi líbilo. Čtivé, napínavé, relativně stručné a zábavné. Nízké hodnocení mě poněkud zaráží.

19.07.2020 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Pro mě jsou Bábi Zlopočasná a Stařenka Oggová oblíbené hrdinky. Nebojí se vzít věci do svých rukou a dokáží změnit běh dějin a to doslova. Super

19.07.2020 5 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

V rámci objektivity, nechci všechny Pratchettovy knihy hodnotit stejně. Takže ustoupím o hvězdičku, i když Mrakoplašovi fandím a jsem zvědavá, kdy se zase objeví.

15.07.2020 4 z 5

Vyšinutí Vyšinutí Michael Katz Krefeld

Příběh prodané prostitutky, vyšinutého vraha a detektiva alkoholika (po prožitém traumatu ze smrti ženy), to vše už tu bylo. Spojit to dohromady však podle mě nebyl dobrý nápad. Četlo se to dobře, ale pořád tomu něco chybělo.

15.07.2020 3 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Podle mě super. Plné zjevného i skrytého humoru. Příběh se odvíjel, postupně gradoval, aby na konci vše dobře dopadlo. A Crowley a Azirafael… :-)

15.07.2020 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tak super. Četlo se moc dobře a zatím za mě asi nejlepší kniha autorů.

30.06.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Napínavé jako vždy. Jen mě mrzí, že Garcia během celého vyšetřování téměř vůbec nepřispěl. Je mi ho trochu líto, být neustále ve stínu geniálního Roberta Huntera. Doufám, že v příští knize trochu zabere :-)

30.06.2020 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Mort se stává Smrťovým pomocníkem a málem ho i nahradí. Naštěstí vše se vrátí do správných kolejí. A Smrť je jednoznačně skvělý hrdina.

17.06.2020 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Kate pátrá v utajení a daří se jí jako vždy. Hezké, čtivé, super.

17.06.2020 5 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Zatímco první díl mě až tolik neuchvátil, tento druhý byl naprosto super.

10.06.2020 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Bábi Zlopočasná je výborná a celá kniha se mi moc líbila.

04.06.2020 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Mrakoplaš s Dvoukvítkem pokračují v cestě. Setkáváme se se skvělým Cohenem. Pro mě zábavnější než Barva kouzel a už se do Pratchetta začínám zamilovávat.

04.06.2020 5 z 5

Bez milosti Bez milosti Lisa Jackson

Mám ráda tuto autorku, ale jsem ráda, že tato kniha není první, co bych od ní četla. Myslím, že se to moc nepovedlo. Hlavní hrdinka naivní. Milostná zápletka (a to se omlouvám) až trapná. A upřímně, proč to ta skupina péáček vlastně dělala a na co vlastně přišla zmizelá studentka? Možná jsem při čtení nedávala pozor. No a konec? Pardon, ale nebylo to jasné?

04.06.2020 3 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Moje první autorova kniha a zatím tedy nevím, nevím :-). Jdu na druhý díl a pak si rozmyslím, co dál. Čte se dobře, děj odsýpá, ale ...

04.06.2020 4 z 5