kam-pak kam-pak komentáře u knih

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Musím říct: měla jsem hodně nečtenářské období. Zaviněné starostmi, vyhořením... A toto je přesně ta kniha, po které je dobré v takových chvílích sáhnout: pohladí a dodá víru, že všechno dobře dopadne :-)

08.05.2015 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Měla jsem náladu na knížku o lásce, co překoná všechno. Taková tato knížka byla, proto dávám plný počet hvězdiček.

03.05.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

K Volání Kukačky už bylo v recenzích řečeno všehno. Já jen dodávám, že mě to bavilo a nejvíce pasáže se Strikem i Robin. Doporučuji.

14.03.2014 4 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Knížku jsem poměrně dlouho sháněla. Je mi to moc líto, ale mně to nesedlo.

07.02.2014

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Byla jsem moc nadšená, když jsem na tuto knížku náhodně narazila v knihkupectví: Velká cena francouzské Akademie za román, 700 tisíc čtenářů, atraktivní spisovatelské prostředí a detektivní zápletka. Mé nadšení trošku opadlo po první stovce stran, když jsem měla pocit, že se některé motivy omílají dokola a příběh ztrácel na dynamičnosti. Navíc některé postavy (proč se ten spisovatel do té patnáctileté dívky vůbec zamiloval?, figurka Marcusovy matky) se mi zdály neuvěřitelné. Plánovalal jsem dát tři hvězdičky (což je pořád "dobré" ), čtvrtou přidávám za rozuzlení příběhu. Ale ano, doporučuji :-)

06.12.2013 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Smutný případ o zněužívání moci a pomstě. Velice poutavý námět, předvídatelný děj, což mi ale vůbec nevadilo. Kvůli poslední stránce a vzkazu "Dokážeš to!" jsem chtěla přidat poslední hvězdičku, ale nechávám si ji pro další Olsenovy knížky, protože je určitě číst budu. Doporučuji.

22.11.2013 4 z 5

Zatmění Zatmění Boris Starling

Ano, Zatmění je úplně jiné, než Mesiáš, ale naprosto skvělé, výborné čtení, velice doporučuji!

09.11.2013 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Strhující thriller, který v průběhu čtení nabírá na děsivých otáčkách. Ačkoli jsem tušila Mesiáše o nějakou tu stránku dříve, než Red, dávám jednu hvězdičku právě za Reda.

25.10.2013 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tak první půlka knížky - vážně bych tu Amy zabila, jak mi byla nesympatická... a ta druhá - přečtěte si... :-)

27.09.2013 4 z 5

Čistý Čistý Andrew Miller

Čistý má tu nejdůležitější přednost dobré knihy: strhující nevšední příběh.Není to jen historický román o Francii před revolucí, ale příběh mladého muže, kterému nařídili exhumovat obrovský hbřitov s kostelem. Kniha je originální, vtáhne do děje, jednoznačně doporučuji k přečtení.

08.09.2013 5 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Na třetí knihu o Lvu Děmidovovi jsem se těšila a nezklamalala mě. Opět napínavé čtení. Část, odehrávající se v Afganistánu utekla tak rychle, že už jsem se bála, že se nedozvím, kdo že je ten Agent 6 :-)
Není to žádná literatura faktu, ale obrázek o totalitních režimech knížka pomůže udělat.
Doporučuji.

01.09.2013 4 z 5

Řez do živého Řez do živého Abraham Verghese

Kniha je z těch, kterou všem budu "nutit" k přečtení. Jsem ráda, že to můžu udělat i prostřednictvím Databáze. Přiznávám se, že jsem ji nejprve odložila, abych sáhla po letním čtení, teď, když jsem se k ní vrátila, s přibývajícími přečtenými stránkami jsem se jen těžko od tohoto silného příběhu odtrhávala.

24.08.2013 5 z 5

Pařížská manželka Pařížská manželka Paula McLain

Chci jet hned do Paříže. Tuto větu jsem napsala ještě, než jsem si přečetla komentář Misap :-). Hned jsem zjišťovala, jak vypadala mladá Hadley, jaké měla další osudy, jak asi žil syl Bumby. Díky tomu, že román je psaný očima Hadley, působí opravdově.

20.08.2013 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Sparks tento žánr opravdu umí. Oddechovka na jeden večer, kapesník při ruce. Já si knihu budu díky právě konci příběhu pamatovat.

26.07.2013

Říkej mi Princezno Říkej mi Princezno Sara Blædel

Další kniha na vlně zájmu o skandinávské detektivky. Prázdninové čtení, nenadchne ani neurazí, rozhodně nemůžu říct, že autorka šlape Larssonovi na paty.

14.07.2013 3 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Není to špatná detektivka. Zatím nemůžu posoudit, zda je Kristina Ohlssonová další hvězda severského nebe, to se teď píše u každé skandinávské detektivky, co jich teď vychází. Zajímavě popsaná práce vyšetřovacího týmu i jejich soukromých starostí, detektivní zápletka jako taková mě už tolik nelapila:-) . Další tituly autorky si ale přečtu (moc se mi líbilo její závěrečné "poděkování"!)

14.07.2013 3 z 5

Plout musí námořník Plout musí námořník Jan de Hartog

Moře, lodě, námořnický život. Děj knihy se odehrává se v době kolem první světové války, hrdinu Jana jsem si okamžitě zamilovala od jeho prvních lodnických zkoušek po kapitána, bohužel musím ubrat jednu hvězdu: knížka se mi přes napínavý , místy dojemný děj hůř četla - nevím, do jaké míry je to ovlivněno překladem.

14.07.2013 4 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Každá z knih Tany French je tak trošičku z jiného soudku, všechny napínavé a čtivé. Pro mě je jedničkou V lesích, ale i Ztracenému přístavu dávám pět hvězdiček. Příběh jednoho manželství - řekla bych.

13.07.2013 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Prostý , krásný příběh, věděla jsem, kudy poplyne... a taky jsem ji proplakala....

08.05.2013 5 z 5

Neuzavřené případy Neuzavřené případy Kate Atkinson

Přiznávám se, že nejprve jsem viděla televizní zpracování a potom teprve zjistila, že seriál je zpracován na motivy knihy Kate Atkinson. Po knize jsem se začala pídit a jsem tomu ráda. Knížka je skvělá a doporučuji ji nejen čtenářům detektivek.

08.05.2013 5 z 5