Kakajko Kakajko komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

V podstatě dva psychopati, keří bez sebe ale nemůžou být.

11.11.2013 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Kniha z prostředí Ostravy a Vítkovických železáren. Nářečí mi tam moc nepasovalo, ale asi je to tím, že u nás na Ostravsku se tato slova liší obec od obce a já osobně bych je prostě vyslovovala jinak. Zápletka zajímavá, určitě doporučuji ke čtení a čekám na další knihu.

09.09.2013 5 z 5

Mrkev ho vcucla pod zem Mrkev ho vcucla pod zem Petr Stančík

Přesně jako v anotacích, trochu jako Alenka v říši divů... ale po česku, rozvíjí fantazii, vtipná, svěží, s hádankami a třemi různými konci!

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Konečně jsem se ke knize dostala a můžu jen litovat, že jsem ji nepřečetla dříve. Určitě se k ní ještě vrátím.

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Zajímavé téma, zajímavá kniha, určitě si od tohoto autora ještě něco přečtu. Po delší době český román, který mně zaujal natolik, že přečtení mi zabralo asi 3 hodiny.

Udělej si ráj Udělej si ráj Mariusz Szczygieł

Dobré, ale slabší než Gottland. Kniha se dost zabývá vírou a porovnává v tomto Čechy a Poláky.

29.08.2013 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Jako vždy, ani tady jsem do poslední chvíle netušila, kdo je vrah!

02.07.2013 5 z 5

Anne Franková – komiksový životopis Anne Franková – komiksový životopis Sid Jacobson

Klasickou knihu jsem nečetla, ale po tomto komiksu budu muset, abych se dozvěděla více podrobností.

02.07.2013 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Zajímavý román, naštěstí jsem neočekávala, že to bude jako HP, takže nejsem zklamaná. Neuměla jsem si pomoct a pořád jsem to prostředí přirovnávala ke ghettům v ČR. Nejvíc mi bylo líto Krystal, i když vím, že je to jen literární postava.

25.06.2013 5 z 5

Sbírka motýlů Sbírka motýlů Viktorie Besó

Anebo milé bravíčko... vyjadřování a popisování jako v časopisech pro dívky.

Záhada Bodleyho knihovny Záhada Bodleyho knihovny Veronica Stallwood

Pro většinu čtenářů neknihovníků zřejmě muselo být poněkud obtížné vyznat se v termínech a jak to chodí v khihovně. A jako vždy, opět jsem nepřišla na to, kdo je vrahem! :)

10.06.2013 5 z 5

Koukám a co nevidím Koukám a co nevidím Ivanka Devátá

Milé povídky, utahování a rýpání si do různých aktuálních témat..

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Moderní Romeo a Julie, jen místo jedu a dýky zde působí rakovina.. Až takový zvrat jsem nečekala, pořád věřím na šťastné konce. A jo, brečela jsem..

Kaple Nejsvětější Panny Kaple Nejsvětější Panny Candace Robb

Pěkná středověká detektivka, trochu jsem se ale ztrácela ve jménech.

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Lepší než Padesát odstínů šedi, ale i tady mě hlavní hrdinka rozčiluje... Pořád fňuká, odejde, pak se chce vrátit, zas ji něco přelítne přes nos, zase se vrátí...

29.04.2013 3 z 5

Pohřben zaživa Pohřben zaživa Ann Granger

Trochu pomalejší rozjezd začátku knihy, prvních 40 stran jsem četla zhruba 14 dnů.. Pak jsem si řekal, že to musím dočíst, a najednou to šlo, děj měl spád.

29.04.2013 4 z 5

Sesterstvo Putovních kalhot Sesterstvo Putovních kalhot Ann Brashares

Zajímavě pojatá kniha pro dívky... kalhoty hrají spíše okrajovou roli, jde hlavně o přátelství čtyř dívek.

12.04.2013 4 z 5

Dočista jsem ti propadla Dočista jsem ti propadla Jill Mansell

Výborná kniha, děj měl spád, překvapivé zvraty.. paráda!

12.04.2013 5 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Na rozjezd dobré, pozdější díly mně už trochu unavovaly stereotypem a jednotvárností...

04.04.2013 4 z 5

Když žena prosí o potrat Když žena prosí o potrat Irena Fuchsová

Výborné a vtipné povídky.

04.04.2013 5 z 5