Kája95 Kája95 komentáře u knih

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Přečteno za jeden den. Ale závěr mohl být trochu více rozebrány. Knížka zajímavá, ale určitě se k ní již nevrátím. Je to takové to jednorázové čtení

05.03.2019 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Ano, knížka je trochu kýčovitá, ale zároveň dost výstižná a vtipná a chvílemi smutná. Další díl si nejspíš nekoupím, ale je opravdu velmi hezký napsaná

03.03.2019 5 z 5

V Kordillerách V Kordillerách Karel May

Žádná jiná knihy mne nedokáže do děje vtáhnout tak jako ty od Karla Maye. Úplně vidím tu krajinu, postavy a děj... Úžasné

25.02.2019 5 z 5

Horečka Horečka Robin Cook

Povinná četba na střední, kniha mě neoslovila

08.02.2019 3 z 5

Neteře paní plukovníkové Neteře paní plukovníkové Guy de Maupassant

Opravdu se jedná o lechtivé čtení, ale také romantické a milé

07.02.2019 5 z 5

Metresy - Tajemná moc žen Metresy - Tajemná moc žen Yury Wintenberg

Kniha není špatně napsaná, je i zajímavá, ale nejspíš jsme čekala něco jiného.

01.02.2019 3 z 5

Josef Balsamo III-IV Josef Balsamo III-IV Alexandre Dumas, st.

Kniha je zajímavá, ale popravdě slečna Andrée, Gilbert i některé další postavy mi jsou opravdu nesympatické a postupně jsem se v díle ztrácela

22.01.2019 3 z 5

Josef Balsamo I-II Josef Balsamo I-II Alexandre Dumas, st.

Historické romány mám ráda, toho jsem se zpočátku bála, ( rozsáhlost díla i komentáře) nic méně, první díl jsem dočetla a zanechal ve mě rozporuplný dojem Slečna Andrée působí hodně rozmazlená, namyšlená ačkoli v té době a v jejím postavení to asi tak bývalo. A Gilbert? Ten zas podle mne nestojí nohama úplně na zemi, prakticky pronásleduje někoho, kdo o něj nejenže nestojí, ale neví ani, že existuje. Nic méně Balsamo samotný je určitě zajímavý a nutí mě číst dál, jsem zvědavá na druhý díl

09.12.2018 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jedna z mála úsměvných Ruských knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Povinná četba na střední škole mne popravdě děsila. A nedokázala jsem ji vnímat jako dobrodružství nebo cokoli zajímavého. Jistě, autor je známý snad celosvětově, ale tohle pro mě nebylo

20.11.2018 2 z 5

Případy z praxe Případy z praxe Anton Pavlovič Čechov

Na knihu jsem náhodou narazila a líbil se mi obal. Po otevření jsem přečetla skvělé příběhy a určitě se k nim ještě vrátím

20.11.2018 5 z 5

Já, Rembrandt Já, Rembrandt David Weiss

Nezjišťovala jsem zda je kniha podle historických událostí v poradku, ale je čtivá a zajímavá.

20.11.2018 4 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

I když je příběh předvídatelný, je to takové to lehké čtení, kdy si potřebujete odpočinout od problémů a zasmát se taky někomu jinému než sobě

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Možná jsem pro tuto knížku moc úzkoprsá, ale mě hlavní hrdina jednoduše štval.
Kniha mě nedokázala vtáhnout do děje, no možná jindy.

20.11.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha přečtená za jeden den, dávám 5 hvězdiček, protože se velice dobře četla a byla napínavá, ale je to ten typ knížky ke které se nikdy nevrátíte. Ač je zajímavá, závěr znáte a znovu ji číst .... Nač. Nic nového nejspíš neobjevite

24.10.2018 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Kniha se mi líbila, dobře se četla a pokud člověk chce najde v ní i něco poučného

24.10.2018 5 z 5

Černý mustang Černý mustang Karel May

Pro mne nejslabší knížka od Maye, možná je to tím jak ji překladatel "volně" přeložil a upravil. Škoda

19.10.2018 3 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Jen závěr mě trochu překvapil, přišlo mi že se hlavní hrdina najednou cítí jako NĚKDO. On všechno pochopil a jako by se na ostatní díval shora

17.10.2018 5 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Neuvěřitelně poučná

12.10.2018 5 z 5

Nová Hektorova cesta aneb Honba za časem Nová Hektorova cesta aneb Honba za časem Francois Lelord

Knížku jsem koupila v levných knihách a upřímně jsem myslela, že ji ani nebudu číst. Mile prekvapila, moc hezky napsané

12.10.2018 5 z 5