Kája95 Kája95 komentáře u knih

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Na základní a střední škole jsem docela odsuzovala povinnou četbu. Vždycky jsem si říkala " kdo to vybírá"
V posledních letech jsem pár knih, které byly zařazeny do povinné četby, přečetla. A zrovna takhle teda získává 5 hvězdiček

15.09.2019 5 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Je možná těžké pochopit to, co se stalo před sto lety... Ale pokusme se o to

15.09.2019 4 z 5

Yvetta (12 povídek) Yvetta (12 povídek) Guy de Maupassant

Naivní a přesto koketní dívka mne dosti štvala. Od autora znám lepší knihy

08.09.2019 3 z 5

Pravdivá zpověď Adriana Molea Pravdivá zpověď Adriana Molea Sue Townsend

Viděla jsem ukázku na divadlo ..... Rozhodla jsem se přečíst si knihu, jsem zklamaná. Věřím,že kniha má své příznivce, ale mě zas až tak vtipná nepřišla ani nijak zajímavá - škoda

07.09.2019

6x Angelika 6x Angelika Karel Princ (p)

Ach Angelika - začátek knihy se četl parádně, romantika, erotika ... Červená knihovna. Závěr mě nebavil

04.09.2019 4 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Kniha mne neoslovila.

31.08.2019

Zoo v kufru Zoo v kufru Gerald Durrell

Tento "díl" mě příliš nebavil

21.08.2019 3 z 5

Chytněte mi guerézu Chytněte mi guerézu Gerald Durrell

Durrell byl pro mne již v dětství velmi oblíben. Nyní jsem se k němu opět vrátila. Příběhy jsou veselé i smutné zároveň. Psaný velmi poutavě. Durrell již ve své době věděl, že je nesmírně důležité přírodu chránit

11.08.2019 5 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Měli bychom se pídit po pravdě .... Kniha nesmírně zajímavá, pořád jen čekáte, kdy už přijde odhalení pravdy. Ano, konec byl trochu sladký, ale zas nemůžeme chtít, aby všichni zemřeli ne ?

31.07.2019 5 z 5

Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Je to klasika, ale chvílemi se mi kniha ani nechtěla číst, strašně se to vleklo a člověk už čekal až se něco stane

20.07.2019 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Ze začátku opravdu nuda, knížka mě začla bavit asi až na 150té stránce , střed zajímavý čtivý, konec příliš sentimentální.

08.07.2019 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Na knížku jsem se fakt těšila, ale bohužel pro mne velké zklamání. Asi do stránky 200 to byla fakt nuda, pak chvíle napětí, ale jinak naprosto předvídatelné ( nebudu prozrazovat). Dočetla jsem opravdu jen z důvodu, že jsem si knihu koupila

11.06.2019 2 z 5

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Na jednu stranu vtipné vyprávění, na stranu druhou totální nuda při neustálém probírání politiky, kterou autorka velmi kritizuje. Pak také člověka napadá proč se nepokusila něco změnit, když ji vadilo snad všechno. Očividně byla schopná kritizovat jen za zavřenými dveřmi když se měla tak dobře ( hlavně finančně) jak v knize popisuje.

21.05.2019 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Knížku jsem dlouho nechtěla číst .... Nojo Agatha Christie přece nejsem na důchodě abych četla nějakou starou detektivku, ale.. jedním dechem, za pár hodin, no prostě 5 hvězdiček klidně bych dala i víc. Knížka má děj, napětí, spád, je čtivá opravdu DOPORUČUJI

15.05.2019 5 z 5

Užitečné pohlaví Užitečné pohlaví Radim Uzel

Ani nevím jak se mi dostala do ruky, ale řekla jsem si proč ne. Některé kapitoly jsou neuvěřitelně vtipné a zároveň tak pravdivé. Chápu, že některé čtenáře si nezíská, protože autor píše i věci, které některé lidi opravdu vystihuji a nemusí být zrovna příjemné.

14.05.2019 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Prvních 150 stran bylo fakt utrpení a už jsem myslela, že knížku odložím. Pak se mi četlo celkem hezky a konec jsem se fakt začetla. Nic méně knížka mi přišla na podobné téma jako ta minulé ( chlapec, který rozdával sny) láska, touha po snu, chlapec který se od nuly vypracoval. Romantikům doporučuji.

25.04.2019 4 z 5

Obě předchozí knížky jsou úžasné, ale tato mne opravdu zklamala. Musela jsem se nutit do čtení.

21.04.2019 2 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Není to první knížka od autora, ale nejspíš je to poslední kniha. Garcia očividně úplný mimoň, který nikdy na nic nepřijde a ničeho si nevšimne a Hunter, který umí úplně všechno. Všechno zná, všechno zažil .... Jo časem mi to lezlo krkem. Nic méně knížky se čtou dobře, mají spád a napětí.

16.04.2019 4 z 5

Opět porce humoru i ironie, asi je každému jasné, že takhle to na vojně nevypadalo. Ale ten kdo nechápe jak to autor myslela by jej asi ani neměl číst

13.04.2019 3 z 5

Šance Šance Jackie Collins

Knížka má děj, napětí a opravdu dobře se čte. Nic méně je to spíše červená knihovna a to není můj žánr.

28.03.2019 4 z 5