Kailey Kailey komentáře u knih

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Jsem moc ráda, že i druhý díl je stejně dobrý jako ten první!
Četla jsem jedním dechem, protože knížka je neuvěřitelně čtivá a na vysoké úrovni jako ta první.
Paige už není ta mladá dívka, za tu dobu se hodně změnila a je opravdu odvážná!
Na Kostičasu a Vidořádu miluju, že tam je mnoho různých žánrů, které dělají knihu ještě napínavější..
.....Tak překvapivý konec jsem skutečně nečekala!
Rok do dalšího dílu bude velmi dlouhý..

14.11.2015 5 z 5

Láska není samozřejmost Láska není samozřejmost Věra Řeháčková

Kniha byla suprová. První lásky, první polibky.. Suprová kniha, ale ke konci se to až moc změnilo v detektivku. To ale nevadí. Už se těším na další knihu od této autorky.

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Vážně skvělá kniha! Doporučuji přečíst. Prvních asi 30, možná 40 stránek jsem vůbec nevěděla o čem je řeč. Je tam najednou moc nových pojmů a jmen, takže jsem měla trochu problém se zorientovat. Naštěstí je v zadu slovník. Když sem se ale do knihy začetla.. Pořád sem si říkala, už jenom poslední kapitolu a najednou bylo nad ránem. Měla jsem jí přečtenou téměř jedním dechem. Je strašně poutavá a čtivá. Mladá autorka zde spojila napětí s romantikou. Autorčin vymyšlený svět je plný náhlých zvratů, překvapení a nespravedlnosti. Líbilo se mi i prostředí, Oxford, město vymazané z map. Je to originální. V knize je spousta emocí, akce, mezilidských vztahů, lidské slabosti a hlavně krutosti, o které vlastně celá kniha je. Paige, hlavní hrdince, je 19, takže je dobře, že autorka nezapomněla na nějaké menší milostné pletky. Zároveň je to ale žena, která je schopná se o sebe postarat. Celý život čelí nebezpečí, a nehodlá se před nikým plazit po kolenou. Někteří tvrdí, že Samantha Shannonová je „nová Rowlingová“. Podle mě je to blbost. Harry Potter mě neoslovil, ani v knižní, ani ve filmové verzi. Obecně žánr Fantasy apod. nemám moc v lásce, ale kniha Kostičas mě oslovila. Tohle je kniha, která ihned po vydání obsadila přední příčky žebříčku bestsellerů deníku The New York Times, a překládá se do 25 jazyků. Myslím, že tento důvod pro přečtení stačí.

10.07.2014 5 z 5

Některé pasáže byly až moc zdlouhavé a přeskakovala jsem i po kapitolách. Ovšem kontrast nastal v momentě, kdy jsem musela knihu odložit a projít se, abych se uklidnila. Jaký jsem měla záchvat smíchu. Autor dokáže být opravdu velmi vtipný a zábavný.
Dokonalá kniha s neuvěřitelnou dávkou humoru.
Chcete-li se doopravdy od srdce zasmát, tohle je ta pravá kniha:)

31.03.2015 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Kniha byla napínavá a poutavá. Ze začátku to byl opravdu horor a chvílemi i trochu nechutné, ale v průběhu knihy se děj změnil spíše v detektivku. Události, jež se ze začátku pojily s nadpřirozenem, se na konci daly logicky vysvětlit. V určité části knihy měli lidé stejné věci a problémy. Například měli potíže se spaním nebo měli v každé domácnosti iPad. Některé části-odstavce jsem ani nečetla, protože to bylo zdlouhavé a děj se tam rozebíral zbytečně moc dopodrobna. Z knihy ale vyšla i nějaká ponaučení, jako například, že Věci nejsou takové, jaké se jeví a že Zamilovanost je slepá. To bylo jasně ukázané na Joeovi, který byl zamilovaný do Melanie a kvůli tomu do poslední chvíle neviděl Melaniine úmysly.
Joe i policista Caffery byly sympatické postavy a v mnoha věcech si byli i docela podobní. Spojoval je smysl pro spravedlnost, oba byli z pohledu žen velmi přitažliví a oba měli jedno své velké tajemství.
Melanie se jevila jako dokonalá ředitelka- profesionální a nekompromisní. Ovšem nakonec se z ní „vyklubal“ úplně jiný člověk. Na klinice sice byla ředitelkou, ve skutečnosti ale měla být spíše pacientem.

28.12.2014 4 z 5

Zrozena o půlnoci Zrozena o půlnoci C. C. Hunter (p)

Kylie se dlouho nemohla rozhodnout mezi Derekem a Lucasem. Derek jí přitahoval nejen fyzicky, cítila se s ním i v bezpečí atd. Lucas jí zase okouzloval jen vzhledem. Škoda, že potom Lucas zmizel s upírkou. Perry knihu zase oživoval a dodával jí humor. Trey se kterým se hned na začátku knihy rozešla byl zase úplně jiný. Byl to prostě namyšlený blbeček, který chtěl holky jen do postele. V některých momentech jsem se v knize ztrácela. Třeba, když s Derekem seděli na kameni. Najednou byli dole a blížil se k ním jedovatý had. Nikde ani slovo o tom, že by slezli. Nebo když s Lucasem spadli do řeky. Najedou byli oba na souši a Kylie prosvítalo tričko, od kterého Lucas nemohl spustit oči. Jinak byla knížka super, nenáročná a dobře se četla.

Blanka Matragi Blanka Matragi Blanka Matragi

Tato životopisná kniha mi moc nesedla. Byla pěkná, je to zase něco jiného než normální knihy, které mají svůj příběh, ale já mám raději, když má kniha nějaký děj. Mělo to své kouzlo, číst opravdu o jejím životě a né jen něčem smyšleném. Taky se mi na knížce opravdu moc líbilo, že za každou kapitolou byl nějaký citát. Znova bych si jí už ale nepřečetla.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

…………. Vůbec nevím co dodat, jak to okomentovat. Zkrátka nemám slov!! U žádné knihy jsem ještě nebrečela, ale tahle mě k tomu přinutila. Oči jsem měla zarudlé, řasenku rozmazanou po tvářích, kdybych jí četla u moře, tak by bylo hned o něco slanější. DOKONALÁ knih s neuvěřitelnou dávkou emocí. Uvědomila jsem si, že zdraví je skutečný dar. Mnoho lidí si ho neváží a ten kdo ho má špatné by za něj dal cokoliv, jenomže život si nevybírá..
Nenapadlo by mě, že někdo dokáže tak úžasně popisovat smyšlené pocity. Natož muž! K tomu ještě na takové téma, jaké je rakovina.

John Green dokázal nepřímo popsat, že náš život ovlivňuje především láska a strach. I ten největší, řekněme, borec nebo tvrďák, by se nad ní nejméně pozastavil a zamyslel.

Hazel se v průběhu knihy hodně, hodně, hodně změnila a Gus? Do toho jsem se zamilovala i já. Například to stou cigaretou se mi moc líbilo, už jenom proto, že je to vážně originální. Uměl si dívky vážit, věděl jak se má k mladé, nerozhodnuté slečně chovat, a hlavně jeho pozornost k ní, která né vždy byla na místě, mě na této postavě zaujala ještě víc.

Hazel byla taková, až přehnaně starostlivá o druhé. Více než na jejím životě a jí samotné, jí záleží na tom, aby ,až umře, nezpůsobila bolest moc lidem, proto se snaží uzavírat do sebe a lidi od sebe odhánět.

Přesto, že je kniha o rakovině tak není o smrti. Neřekla bych, že je přímo o lásce, ale spíše o bolesti, kterou zažívá každý z nás, jen v jiné podobě. Ale Hazel a Gus jí měli ještě mnohem víc.

Knihu jsem začala číst asi o půl 4 nebo ve 4 odpoledne, a něco po 10 večer jsem jí už měla dočtenou. U knihy jsem měla sotva čas se nadechnout, byla opravdu velmi poutavá! Doporučuji přečíst. (!!)

10.07.2014 5 z 5

Pohrdání Pohrdání Alberto Moravia (p)

Autor této knihy popisuje realistický pohled na svět. Nenasazuje čtenáři na nos růžové brýle a výborně vystihuje Ricardovy pocity v každé situaci. Občas, když autor popisoval Ricardovy pocity, tam byly i momenty, kdy se Ricardo „svěřoval“, že vlastně ani neví, proč nám to vypráví a podobně. Kniha se mi moc líbila, škoda jen, že skončila smutně. Chvílemi mi byla Ricarda líto, ale když se to tak vezme, tak za Emíliino chování mohl, nevědomky, on sám.

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Tato kniha se mi líbila, protože jsem nečekala, že únoscem bude ten, kdo jím byl. V knize byla o něm jen malá zmínka. Nehrál tam žádnou důležitou roli, proto jsem nečekala, že to bude on. Nejvíce se mi líbilo, jak se Stacey snažila zachránit svou nejlepší kamarádku. Byla to sympatická postava.

Pes Baskervillský (komiks) Pes Baskervillský (komiks) Arthur Conan Doyle

V komixu jsem se občas hůř orientovala. Kniha se mi líbila více. Ráda čtu, proto bych si vybrala knížku. Bylo tam všechno více rozvedené. V komixu to bylo hodně zjednodušené. Ovšem pro ty, kteří neradi čtou, ale musí je ideální.

10.07.2014 1 z 5

Rebelky Rebelky Sarah Mlynowski

Takovou knížku sem ještě nečetla, ale byla úžasná! Mamka měla ze začátku trošku problém strávit o čem ta kniha je. April byla trochu nezodpovědná, když si za zády otce pořídila kočku, vířivku a když mu řekla, že bude bydlet u Vii a její matky a nakonec tam bydlely samy. Sem myslela, že se to provalí, ale nakonec né. Super knížka o deseti věcech, které udělaly, ale asi dělat neměly.

Past na Sněhurku Past na Sněhurku Krystyna Kuhn

Knížka se mi celkem líbila. Přečetla sem ji za víkend. Nedalo se od ní odtrhnout. Nejdříve jsem si myslela, že za tím vším bude Mary, protože jí Stella přebrala Robina. Konec byl pro mě nečekaný.

10.07.2014 2 z 5

Kiki Strike ve Stínovém městě Kiki Strike ve Stínovém městě Kirsten Miller

Kniha se mi moc líbila. Opravdu sem netušila, že za všemi těmi únosy a krádežemi bude stát Princezna. Strašně mě to překvapilo. Jenom jsem čekala, že tam bude něco více o Stínovém městě. Škoda, že ta kniha nemá pokračování…

Případ trhače jahod Případ trhače jahod Monika Feth

Kniha se mi strašně moc líbila! Někdy za polovinou knihy jsem zjistila, že vrah bude Georg. Nechápala jsem ale, proč zavraždil Karol, když ji miloval. To samé s Janou. Miloval jí, ale přesto se ji pokusil zabít. Kniha byla skvělá v tom, že tam bylo podrobně napsané jaké měl vrah pocity. Taky se mi líbila upoutávka na knihu: Milujte svého vraha…

Láska po kapkách Láska po kapkách Jitka Prokšová

Knížku jsem si koupila na dovolené, protože byla skoro zadarmo. Nechápu proč jí tolik zlevnili. Byla Úžasná!! Chvílemi to bylo spíše pro starší, ale jinak byla bezvadná! Jen mi vadilo,že dali na obal knížky fotku Luisy. Nemám to na knížkách ráda, protože si stejnak vždy udělám svou vlastní vizi, jak hlavní hrdinové vypadají. Na konci mě potom štve, že to nesedí.

Pod rouškou noci Pod rouškou noci Mary Higgins Clark

Kniha se hodně zabývala minulostí, a občas bylo těžké se v ní orientovat. Byla tam spousta složitých a přitom nepodstatných jmen, které nakonec neměly žádný význam. Když vrah popisoval své pocity, ..jeho hlad, po její smrti sílil.., bylo to, jako kdyby byl lovec a popisoval štvanou zvěř. Autorka se VELMI podrobně zabývala vrahovy pocity a to bylo na téhle knize jiné. Jean, která byla hlavní hrdinkou, byla oproti jiným celkem obyčejná žena. Většina jejích spolužáků byly nějaké významné osobnosti, jenom ona byla taková “nenápadná“.