Kačislava - Příspěvky

Profesor biologie na žebříkuProfesor biologie na žebříkuZ. Jirotka

Nechce se mi věřit, že toto napsal autor Saturnina. Hodnotím to jako komunistický žvást, ale beru v úvahu dobu, kdy to vycházelo...

08.08.2011odpad!


Atlasova vzpouraAtlasova vzpouraA. Rand (pseudonym)

Od doby, kdy jsem jako dívka četla Schody do nebe od Lenky Lanczové, jsem nezažila ten pocit, zadostiučinění, kdy se autorka nebojí vylíčit běžné chyby a po zásluze potrestat lidi, bez ohledu na jejich statut (Lanczová v onom románu potrestala matku hlavní hrdinky), taktéž jsem po dlouhé době zažila onu úlevu a radost z dobrého konce. Oceňuji také, že autorka odmítla přehlížet, nebo dokonce omlouvat lenost a tzv. potřebnost, je to první kniha, ve které je použito slovo „parazit“, slovo, které já používám již delší dobu pro tuto sortu lidí, ale dosud jsem se nesetkala ani s náznakem porozumění.

22.01.2017


Záhady Udolfa IZáhady Udolfa IA. Radcliffe

Jde o velmi pěknou knížku, ale stránky: 529,532,533,536,537540,541 a 544 nejsou natištěny, což se mi moc nelíbí...

30.11.-0001


Člověk bestieČlověk bestieÉ. Zola

Perfektní, jako vše od tohoto autora

10.10.2012


Rudá biologieRudá biologieV. Soyfer

Při čtení této knihy jsem zažila smutek i vztek, vztek z hlouposti lidí o kterých je v této knize řeč, lidí jejichž argumentem bylo: znám mocného člověka, proto se nemohu mýlit. Vše o čem se zde píše autor dokládá odkazy na konkrétní dokumenty z té doby, což vyvrací veškeré spekulace. Výborná ukázka totalitního nemyšlení.

04.04.2013


Právo první nociPrávo první nociJ. Nižnánsky

Za mě velké zklamání, nemyslím si, že by šlo o kvalitu zpracování, nejsem si jistá autentičností. Děj se odehrává na pomezí středověku, hlavní "hrdina" Jan Drgáň je nevděčný, vychytralý, vypočítavý záškodník. V půlce knihy jsem to nevydržela a podívala se na konec, zda-li tento skončí zaslouženě v rukách kata. Neskončil, koná se pseudohappyend, "dobro" zvítězilo. Možná to cosi vypovídá o době, kdy byla kniha napsána (ovlivnění komunistickým režimem), protože hrabě docela často pořádá hostiny pro prostý lid, platí jim jídlo a pití (ačkoli nemusí), oni přijdou, z jeho se najedí a opijí a pak toto považují za ponižující? Nevděčníci!

18.10.2018odpad!