Kačislava Kačislava komentáře u knih

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Krásný hluboký příběh. Doporučuji.

11.05.2020 5 z 5

Všechny jejich lži Všechny jejich lži Tuvia Tenenbom

Tuto knihu jsem našla v sekci: humor. Asi to není humor pro mě, abych pravdu řekla, ani jsem ho tu nenašla. Jako kritika společnosti a na zamyšlení dobré, ale humor ne.

15.04.2020 3 z 5

Erotické příběhy pro indické vdovy Erotické příběhy pro indické vdovy Balli Kaur Jaswal

Perfektní oddechovka, přečteno za dva dny. Je zde vše, co jsem očekávala: střet moderní a tradiční kultury, rádoby moudří mravokárci i problém nalézt sebe samu. A samozřejmě happyend.

15.04.2020 5 z 5

Za krásami Indie Za krásami Indie Jaromír Skřivánek

Zajímavé, ale asi to není můj šálek čaje. Popisy přírody a duchovna byly zdlouhavé a mírně řečeno nezáživné.

15.04.2020 3 z 5

Bořitel dějin Bořitel dějin Malcolm Bradbury

Autor brilantně upozorňuje na nedostatky v charakteru radikálů, svou nezodpovědnost, mravní uvolněnost, sobeckost a touhu ovládat druhé i za cenu zničení života vysvětlují mnoha moudře znějícími slovy atd. Ale to se dalo vysvětlit v jedné kapitole, takto kniha nemá spád.

21.03.2020 2 z 5

Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Helle Helle (p)

Dala jsem tomu 15 kapitol, víc opravdu nešlo. Je to povrchní, plytké, celkově o ničem. Nějak jsem nepostřehla děj, jen povrchní popis činností, věcí atd., ale nikdy nic hlubšího.

07.03.2020 1 z 5

Gottwald a jeho doba Gottwald a jeho doba Rudolf Kroll

Co se obsahu týče, nejsem odborník- nehodnotím. Ale těch chyb! Korektura zde naprosto selhala. Slovo “vynechat” uprostřed věty, opakovaně. Věty, které nedávají smysl, chybějící sloveso atd.

03.03.2020 odpad!

Perfektní nebožtík Perfektní nebožtík Alan Green

Perfektní příběh. Nebožtík, který téměř nikomu nechybí až na malou skupinku zdraví chtivých ovcí, které potřebují vůdce.

03.03.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dívka ve vlaku je alkoholička v letech. Asi je to dobou, dělat z neschopného člověka pozitivního hrdinu, neustále omlouvat jeho selhání a dávat další a další šance. Ani rozuzlení příběhu mě nezaujalo, ale to bude asi tím, že nejsem čtenářkou detektivek.

03.03.2020 1 z 5

Žila jsem s oddaným komunistou: Československo – můj osud 1934–1968 Žila jsem s oddaným komunistou: Československo – můj osud 1934–1968 Žo Langerová

Zajímavé. Nemusím dodávat, že když byl pan komunista mučen ve vězení, lítost jsem necítila.

09.02.2020 4 z 5

Právo první noci Právo první noci Jožo Nižnánsky

Za mě velké zklamání, nemyslím si, že by šlo o kvalitu zpracování, nejsem si jistá autentičností. Děj se odehrává na pomezí středověku, hlavní "hrdina" Jan Drgáň je nevděčný, vychytralý, vypočítavý záškodník. V půlce knihy jsem to nevydržela a podívala se na konec, zda-li tento skončí zaslouženě v rukách kata. Neskončil, koná se pseudohappyend, "dobro" zvítězilo. Možná to cosi vypovídá o době, kdy byla kniha napsána (ovlivnění komunistickým režimem), protože hrabě docela často pořádá hostiny pro prostý lid, platí jim jídlo a pití (ačkoli nemusí), oni přijdou, z jeho se najedí a opijí a pak toto považují za ponižující? Nevděčníci!

18.10.2018 odpad!

Atlasova vzpoura Atlasova vzpoura Ayn Rand (p)

Od doby, kdy jsem jako dívka četla Schody do nebe od Lenky Lanczové, jsem nezažila ten pocit, zadostiučinění, kdy se autorka nebojí vylíčit běžné chyby a po zásluze potrestat lidi, bez ohledu na jejich statut (Lanczová v onom románu potrestala matku hlavní hrdinky), taktéž jsem po dlouhé době zažila onu úlevu a radost z dobrého konce. Oceňuji také, že autorka odmítla přehlížet, nebo dokonce omlouvat lenost a tzv. potřebnost, je to první kniha, ve které je použito slovo „parazit“, slovo, které já používám již delší dobu pro tuto sortu lidí, ale dosud jsem se nesetkala ani s náznakem porozumění.

22.01.2017 5 z 5

Rudá biologie Rudá biologie Valery Soyfer

Při čtení této knihy jsem zažila smutek i vztek, vztek z hlouposti lidí o kterých je v této knize řeč, lidí jejichž argumentem bylo: znám mocného člověka, proto se nemohu mýlit. Vše o čem se zde píše autor dokládá odkazy na konkrétní dokumenty z té doby, což vyvrací veškeré spekulace. Výborná ukázka totalitního nemyšlení.

04.04.2013 5 z 5

Člověk bestie Člověk bestie Émile Zola

Perfektní, jako vše od tohoto autora

10.10.2012 5 z 5

Profesor biologie na žebříku Profesor biologie na žebříku Zdeněk Jirotka

Nechce se mi věřit, že toto napsal autor Saturnina. Hodnotím to jako komunistický žvást, ale beru v úvahu dobu, kdy to vycházelo...

08.08.2011 odpad!

Záhady Udolfa I Záhady Udolfa I Ann Radcliffe

Jde o velmi pěknou knížku, ale stránky: 529,532,533,536,537540,541 a 544 nejsou natištěny, což se mi moc nelíbí...

30.11.-0001