Záhady Udolfa I

Koupit

Román s několika básnickými vložkami.

Děj gotického románu zasadila autorka do Itálie 16. století. Hrdinka knihy prožívá úzkostné chvíle na ponurém hradu Udolfo, který je plný nástrah a tajemných úkazů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25058/zahady-udolfa-25058.jpg 3.431
Vydáno:, Odeon

The Mysteries Of Udolpho (1794)

Kniha Záhady Udolfa I

lark77

Na dnešnú dobu veľmi pomalý dej, ale pre romantickú dušu je to pekné dielo. Je tam načrtnutých veľa tajomstiev a tak dúfam, že sa v druhom diele dočkám rozuzlenia. Inak kto nemá rád dlhé opisy prírody a zdĺhavé opisy duševného rozpoloženia postáv, tak to pre neho bude ťažké dielo, no ale keď to čítali taký velikáni ako Austenová a Poe, tak sa oplatí si to prečítať.

Nestorkea
04.07.2018

Kniha splnila přesně moje očekávání. Romantické dílko, kde dámy nosí krásné šaty, skromnost je víc než nabubřelost a pýcha, Emilie je takovým vzorem pro ženy tehdejší doby- poslušná, vzdělaná, čestná, pravdomluvná. Autorka krásně popisuje prostředí i charakterizuje jednotlivé postavy. Jen jsem trochu čekala, že o Udolfu bude celá kniha, nicméně se objevuje až ve třetí třetině. Těším se na druhý díl, kdy se dozvíme, jak to všechno dopadne.

Kozel
15.02.2018

Romantismus vskutku romantický. Na Emilii a její vývoj jsem si dlouze zvykal, protože to stálo mnoho rozjitřených myšlenek, potoků slz, omdlévání, vzpomínání, bolestí srdce, touze po setkání s Valancourtem. Tedy co se Emilie týká. Já spíš cynicky čekal až se trochu otřepe a příběh se posune na záhadný hrad Udolfo, což se stalo až hluboce za polovinou prvního dílu. Gotické části jsou ovšem úchvatné - např. zběsilá jízda lesy, tajemný zámek v nich a jeho příběh, dosud nerozluštěné St. Aubertovo tajemství, podlý Montoni a pak samotné dění na hradě Udolfo. I přes značný sentiment hlavní hrdinky a (až za hranu) romantickou duši autorky se mi příběh trávil příjemně a trnu zvědavostí, co se vyjeví v druhé části příběhu.

Vidlička
17.10.2017

Taky jste si všimli, že se hlavní hrdinka snad ani jednou za celou knihu nekoupala? :-) Jinak za mě bohužel nuda... Ale povinná četba pro čtenáře/ky Opatství Northanger.

Jarka59
06.02.2017

Tato kniha se mi moc líbila,dobře se četla.Oblíbená postava Emilie jsem zvědavá jak její příběh skončí.Určitě si přečtu i druhý díl,mohu jen doporučit stojí za přečtení.

mariva
11.04.2014

Zajímavá shoda, v mém vydání zase nejsou potištěné stránky 546-7, 550-51, 554-5, 558-9. Jinak prima napínavé čtení!

maryzka
16.05.2012

příšerná četba, nevěděla jsem pomalu někdy kdo je kdo.

Kačislava

Jde o velmi pěknou knížku, ale stránky: 529,532,533,536,537540,541 a 544 nejsou natištěny, což se mi moc nelíbí...