kacimilek kacimilek komentáře u knih

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Stále se mi honí hlavou určitý hlubší význam napsaných slov. Možná tam není, ale co když je?

17.02.2015 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Knihu jsem četla až po přečtení článku, kde se hrdina přiznává k překroucení a zatajení některých skutečností. Možná i právě proto mě kniha jako taková nenadchla, avšak jako upozornění na dění ve světě, je výborná.

09.02.2015 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Klasika, od které jsem čekala možná o trochu víc. Ale za přečtení rozhodně stojí.

08.02.2015 4 z 5

Kupodivu se mi Analfabetka líbila víc než Stařík. Pokud nepočítám události kolem atomové bomby, zdál se mi příběh mnohem více pravděpodobný, i když to jistě nebylo účelem. Zkrátka a dobře mě kniha pobavila, splnila tak svůj účel.

30.12.2014 5 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Naprosto úžasné dílo, které nedovolí jen tak knihu zaklapnout, natož nevracet se k ději pořád dokola a dokola, umožní zkoumat různá skrytá zákoutí pravd (nebo fikcí), a zaobírat se tím, jak to vlastně skutečně mělo dopadnout.

27.12.2014 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Myslím, že 5 hvězd není potřeba dlouze komentovat. Radím přečíst.

24.12.2014 5 z 5

Tajemství Vodního poháru Tajemství Vodního poháru Tereza Málková

Skutečně hezky napsaný fantasy příběh s docela nečekaným vyvrcholením a ne zrovna tradičním tématem.

22.12.2014 4 z 5

Franz Kafka - výmysly a mystifikace Franz Kafka - výmysly a mystifikace Josef Čermák

Velice zajímavá knížka o fenoménu Kafka. Pro všechny, kteří se o něj alespoň malinko zajímají.

14.11.2014 4 z 5

Krv Krv Rudolf Sloboda

Věřím, že popisovaný vztah k manželce či jiným ženám neměl být tím hlavní, co čtenáře zaujme. Přesto však toto mě dostalo ze všeho nejvíce. Jsem obrovská feministka...do doby, než jsem přečetla tuto knihu, jsem o tom však neměla tušení! Ten odporný vztah mohu jen odsoudit, nehledě na filozofické žblepty...

28.10.2014 2 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Dost tragické a přitom nadčasové dílo. Někdo se prostě nedokáže ponaučit z chyb svých předků a sám podobné chyby dělá. Můžeme jen doufat, že další generace na tom budou o trochu lépe...

27.10.2014 4 z 5

Možná jsem čekala malinko více, malinko něco jiného, malinko "něčeho". Ale i přesto. Absurdními ačkoli leckdy docela uvěřitelnými událostmi se to jen hemží. A co víc, trochu si zopakujete dějiny, což by některým opravdu neuškodilo.

04.08.2014 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Skvost.

28.07.2014 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Je úžasné, jak autor dokáže s lehkostí prezentovat i ta nejpříšernější fakta. Zbytečně nepřehání, zbytečně nepopisuje. Možná i proto je děj tak jímavý.

16.07.2014 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Joanne Rowling

Další z doplňkových knih k Harry Potterovi. A ani ona nezaostává za Bajkami nebo Fantastickými zvířaty.

16.07.2014 4 z 5

Uzounká knížečka se seznamem snad všech kouzelných zvířátek. Super doplnění pro fanoušky Harryho Pottera.

14.07.2014 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Moc milá a poutavá knížečka s "pohádkami" docela odlišnými, o to více atraktivnějšími. Oceňuji také některé vysvětlivky, které jsou pro správné pochopení příběhů podstatné.

14.07.2014 4 z 5

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Chvíli mi trvalo než jsem se prokousala přes první část první knihy, ale poté na sebe plesající srdce čtenářovo nenechalo dlouho čekat. Tak jako jsem Clyda na začátku litovala, tak jsem jím nakonec v podstatě pohrdala. Kam se poděl onen ztracený, skromný, milý chlapec? Obávala jsem se, že nakonec spravedlnosti ujde, ale nestalo se tak...naštěstí.

Autor umí nekonečně upoutat čtenáře k ději (až na místní náboženské výkyvy), zbytečně nedramatizuje (Clyde například nesvede vinu na svého bratrance, nepokusí se uprchnout, ...), dokáže překvapit ději, které by sotva kdo čekal. Doporučuji!

14.07.2014 5 z 5

Břicho Paříže Břicho Paříže Émile Zola

Další z řady úžasně popisných Zolových románů! Byla to neuvěřitelně příjemná změna oproti skriptům ;-)

31.05.2014 4 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Nejprve jsem měla možnost shlédnout filmové zpracování. Ale po přečtení knihy je film naprosto nedostatečný k pochopení celkového pohledu Alexe na svět, svobodu a přírodu. Výborný!

16.03.2014 5 z 5

Tmavý květ Tmavý květ John Galsworthy

Je úžasné vymanit se z dnes až příliš realistického světa a potopit se do téměř fantastické doby konce 19. století. Na všechno byl tehdy trochu odlišný názor, ale i přesto určitá touha po naplnění lidského života přetrvává. Dokonce jazyk knihy je velmi srozumitelný, což se ne vždy stává.

13.03.2014 4 z 5