Kačí137 Kačí137 komentáře u knih

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Krásný, veselý. Příběh moc hezky plyne, není tam žádné krizové drama a přitom je knížka stále zajímavá. Vztah obou hrdinů se příjemně rozvíjí. Vážně se mi líbí, že Zapata nemusí na konci příběhu vytvářet nějaké šílené konflikty, které jsou tak běžné v romancích.
Naopak je to tak pěkné, že ty dva všechno nějak řeší a snaží se, aby to fungovalo.
Ach jo, já chci taky :-)

18.07.2022 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Vyhlídku miluji. Ten vtip, nápaditost, slovní obraty. Prostě dokonalost. Není to pro slabé žaludky, ale každá akce je odlehčená, z pohledu hlavního hrdiny, nějakou hláškou či postřehem. Můžu se smát stále dokola. Co říct, Vyhlídku jsem přečetla snad už podesáté. Vlastně je to romantická knížka :-)
Jen mě naštval tím, co provedl Tobiášovi.

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Krásný. Víc takových šikovných spisovatelek. Tenhle příběh tak krásně plynul. Přečteno během jednoho upršeného dne :-). Lily je kouzelná, šikovná i se svým omezením. A Alexandr je prostě zlatíčko. A slušně vychovaný. To se už moc nevidí.
Přitom je tam spousta vtipných míst. Jen jsem nepochopila to vracení do minulosti, když se jednalo o Bena. I když možná to bylo proto, aby jsme pochopili, proč s ním Lily tak dlouho zůstala. Jinak to byla úplně zbytečná linka.

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Moc krásný příběh. Sice jsem věkově úplně jinde, ale ten příběh mě vážně sednul.
Tedy nevím, jak funguje chování mladých v americké střední, já bych je řezala od rána do večera. Ale příběh silné Avy, zasazené do tohoto prostředí je skvělý.
Moc se mi to líbilo. I ten její, ne až tak tajný, ctitel. I ten konec byl super.

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Svižná, pěkná romantika. Rychlé čtení, pohoda, relax. Fantazie a krásné sny. Paráda.

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Jako vždy pohodové a pěkné čtení u kterého si odpočinete a pobavíte. Autorky prostě umí. Samozřejmě klasika - mrzutý sexy boháč a obyčejná (mimo barvy vlasů) pracovitá holka, která si nenechá nic líbit.

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Patří mezi mé nejoblíbenější. Příběh mezi Evie a Sebastianem se krásně rozvíjí už od začátku. Oba se snaží být co nerozumnější a jejich zamilování přichází tak přirozeně a hezky ;-) Zároveň je knížka i vtipná a krásně oddychová.

05.04.2017 5 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Legrace. Tady se člověk nasměje. Je tam spousta náhodných vtipných setkání a líbí se mi pozitivní chování Novy. Opravdu se snaží vše zvládnout. Jinak to městečko je šílený :-)

Manažer Manažer Kristen Callihan

Pěkná romantika, která mě pobavila a určitě si ji ještě někdy přečtu. Jax byl také dobrý, ale musím říct, že Idol mě moc nebavil. Ale tady jsem se i zasmála. Oddychové čtení.

03.01.2023 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Sedlo mě to. Něco trochu jiného a zároveň vtipného. Líbí se, že tam nejsou žádní upíři, ani vlkodlaci. Smrtka je zajímavý nápad. Také se mi líbí, že se spisovatelka nebojí být hodně hororová. Ještěže Charley neustále hláškuje :-). Alespoň se tolik nebojím ;-)

24.01.2017 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Souhlasím s názorem, že jsem se ztrácela ve všech ulicích a různých názvech, ale aby mě to úplně rušilo od příběhu, to zase ne. Prostě jsem ty názvy přejela očima a hned zapomněla.A nevadilo to :-). Příběh se krásně rozvíjí, je napínavý a zajímavý. Hlavní postava je taková normální, žádný šílený akční hrdina.Na konci se dalo snadno předvídat, kdo za všechno tahá nitky, ale ten důvod???
Určitě si přečtu i další díly,jen co mě popadne chuť zase na nějakou detektivku.

10.05.2017 4 z 5

Rychlá jízda Rychlá jízda Julie Garwood

Mám ráda Garwoodovou. Ať už píše historické romány, či jako tento, ze současnosti.Knížky jsou vtipné, hrdinky žádné padavky a chlapi žádní moulové. Taky mám ráda, když přidá trochu napětí a zápletky.
Tato knížka není úplně nejlepší, jakou jsem od ní četla. Ze současnosti je podle mě lepší např. Tanec stínů, či Ideální muž. Ale i tak je krásná a konečně, konečně, napsala příběh Cordelie a Aidena. Už jsem si myslela, že se snad nedočkám ;-).
A ty dva mě nezklamali!

24.01.2017 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Knížka se hezky četla. Velice příjemná. Mám ráda takové příběhy. Líbí se mi řešení krizových situací. Komunikace je důležitá.

19.01.2024 4 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Série Cesta šamana je vážně povedená LitRPG. Samotnou mě překvapilo, jak se mi tento styl fantasy/sci-fi líbí. Vlastně je to klasika, jen občas se závanem moderní doby :-). Hlavní hrdina je odsouzený v reálném světě a musí hrát s určitou postavou, kterou by si sám nikdy nezvolil. Ale ups, že by se něco trochu pokazilo a je vše trochu jinak?

Divoký symbol Divoký symbol Patricia Briggs

Super,super. Na další díl jsem se děsně těšila. Patricia mě nezklamala, jen jí to dlouho trvalo! Příště prosím psát rychleji. Děkuji. Je tam opět vše. Příběh,napětí,zápletka a humor. Vlastně se mi moc líbí, že v každé knížce začne a i ukončí danou zápletku. To mám moc ráda. Prostě jsem ji přečetla během dvou večerů a to jen proto, že mám silnou vůli a nechtěla jsem jít spát až po druhé hodině :-) Doporučuji

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Milá, humorná detektivka. Knížka se hezky čte. Hlavní hrdinka pobaví a někdy jsem se v ní úplně viděla. Oproti temným detektivkám, moderní v dnešní době, je tohle takový balzámek na duši.
Potěší, pobaví a neurazí :-)
Musím si přečíst ještě "Kdo má pod čepicí", sice mi to při čtení tohoto dílu nevadilo, ale i tak jsem zvědavá, jak se Josefína poprvé seznámila s detektivem.

02.05.2017 4 z 5

Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův James Oliver Curwood

Krásná knížka, pamatuji si ji do dnes :-) Myslím, že ji doma v knihovně stále najdu.Byla to jedna z knížek, kterou jsem přečetla víc jak jedenkrát. Vůbec se ta edice Knihy odvahy Albatrosy povedla.

25.01.2017 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Jsem pejskař, mám německého ovčáka a ráda čtu detektivky. Světe div se, mám moc ráda tento díl :-) Hezky se to četlo a ano, něco je trochu mimo mísu, ale co. Proto čteme příběhy smyšlené a ne novinové zprávy :-)
A pohled od fenky je tak hezky psovitý, úplně v ní vidím to své zlatíčko.
Samozřejmě detektivní zápletka je absolutně v pořádku, abych nezapomněla, že.

24.01.2017 4 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Toto byl dobrý nápad. Spisovatelka má vymyšlený vlastní svět, drsný, plný upírů a násilí. A mezi nimi lidské dítě, které si z neznámého důvodu adoptuje samotný král upírů. Aby dokázala přežít, musí vyhrát v turnaji, kde první místo je splněné přání od bohyně upírů. Jakékoliv. V turnaji se seznámí s upírem Raihnem a to je nádhera. Tak krásně sledujete jejich postupné seznámení, pochopení a zároveň neustálé napětí, jestli už přišel čas na konečný souboj. Protože přežít může jen jeden. Hrozně hezky se to četlo. Vlastně jsem ani nespěchala, protože jsem nechtěla vědět kdo koho zradí. No zradí, je silné slovo. Od začátku je jasné, že vítěz je jen jeden. Spíš, který z nich to vzdá? Vyvrcholení, konec, knížky bylo logické a v dané situaci jediné možné. Super.

19.03.2024 5 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Taková milá klasika. Oddychové čtení.