Kacennnka Kacennnka komentáře u knih

Delirium Delirium Lauren Oliver

Delirium je jedna z těch lepších dystopií mnoho dnešních populárních by strčilo do kapsy.

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Štvanice mě nezklamala ani trošku. Bylo to jedno překvapení za druhým, napínavé a akční. Oproti Mercy se příběh zabýval hodně i tou citovější stránkou věci, což byla příjemná změna, nikoli ale na úkor akčnosti. Zápletku jsem nedokázala odhadnout, dokud se v příběhu nezačaly objevovat ty pravé indicie, což rozhodně oceňuji. Přesto nedávám plný počet hvězdiček, ostatně jako je u mě u Patriciiných knih zvykem.

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Moc jsem doufala, že Rachel bude pokračovat ve stejně výborných stopách jako v prvním díle, ale bohužel jsem byla zklamaná. Přesto tuhle sérii doporučuju, protože je to oddechové a miloučké čtení, které vám rozhodně rozjasní svět. Nicméně není to ani nic výjimečného, z čeho byste si sedli na zadek. Autorka je vtipná, nápaditá a je vidět, že psát umí (alespoň podle českého překladu soudě), ale až moc často jsem v příběhu našla mezery. Ne tak markantní, aby se nadaly překousnout, ale moc nadšená jsem z toho nebyla.

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Po tom, co autorka předvedla v Démonovi jsem ani nečekala, že se mi to bude líbit. No, světe div se, fakt do bylo dobré!

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Dlouho jsem přemýšlela na tím, jak by to řekl Kenji, ale nakonec se zmůžu jenom na staré dobré Holy shit. Skvělá kniha, ani jsem to takhle dobré nečekala...

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Není to špatná kniha. Nebo ne tak moc. Jenom tam bylo málo akce, málo alespoň trochu zajímavých scén a postav. Většinou jsem se jen nudila, posouvala se v textu mechanicky a ani vlastně neměla touhu pokračovat dál. A ani trochu se mi už nechce do dalšího dílu, protože si jen myslím, že to úplně to samé, že se tam nic nového nestane. Nebo takhle... Já vůbec nemám představu, co by se mohlo dít v dalších dílech. Vždyť to úplně krásně mohlo celé skončit, dokonce takovým tím žili šťastně až do smrti. Ale ono ne, ono to musí pokračovat...

BZRK BZRK Michael Grant

BZRK je bláznivá kniha. Opravdu jsem nic šílenějšího a zamotanějšího nikdy nečetla. Ale je to skvělá zkušenost. Od začátku do konce jsem byla napnutá jako struna a čekala jsem, co se nakonec semele. Hluchá místa tam snad ani nebyla a jestli ano, nijak mě to nerušilo. Je to nepředvídatelné, dramatické a chtě nechtě i zatraceně reálné. Upřímně jsem během čtení byla tak nesvá z té představy, že by se mi v mozku mohly prohánět nějací malinkatí broučci a dělat mi tam bordel.

04.11.2019 5 z 5

Moje první rande s Kingem prohlašuji za úspěšné a rozhodně budu ve schůzkách pokračovat.

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Úžasné, skvělé, dokonalé. Možná byl konec trochu moc uspěchaný, ale to nic nemění na to, že je to skvělá kniha. Nedá se říct, jestli to bylo lepší nebo horší než první díl, protože jsou to dvě úplně odlišná díla, o jiných lidech na novém místě. Ale stejně, Beth byla lepší hrdnikou než Echo.

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

ebylo to špatné, ale první díl byl prostě lepší. A navíc ve dvojce mi sedělo až moc věcí a občas to bylo docela dost předvídatelné... Každopádně si myslím, že by se měla vytvořit pravidla, která by určovala, jak může nebo nemůže končit kniha, protože tohle mě naštvalo!

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

pokud od toho nemáte velká očekávání. A já toho čekala asi opravdu moc. Kniha mě nudila, byla předvídatelná a většinu informací jsem vypustila z hlavy hned po tom, co jsem to přečetla. A hlavně mi od začátku do konce šel proti srsti vztah mezi Annou a Casem a taky takové to, že všechno kouzlo zabíjení v noži. A ono... všechny ty okultní věci a kouzla, magie, prokletí, voodoo a čtení myšlenek... U těchto knih stojím za tím, že by tam mělo být buď všechno nadpřirozeno nebo žádné.

Legenda Legenda Marie Lu

Vojenské prostředí, nemoc, válka, intriky, dva odlišní hrdinové, zajímavá forma vyprávění. Akční, uvěřitelné, boží.

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Jako jo, ale není to VA.

04.11.2019 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Musíte k tomu přistupovat s rezervou, připravit se na to, že Holdena nebudete mít rádi a že mnohokrát nebudete chápat jeho pochody. Ale stojí to za to.

Sapphique Sapphique Catherine Fisher

První díl byl geniální, tady to bylo trochu horší. Ale pořád geniální svět.

04.11.2019 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Geniální.

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Katasrofa to byla, ale krásná teda ne. Hloupý a předvídatelný příběh s hloupými hrdiny, příšernou korektorou a naprosto ujetým konceptem. Napravování bad boye už tu bylo mnohokrát a taky v mnohem lepších verzích.

04.11.2019 2 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Je to klasika.

Elita Elita Kiera Cass

Jedničku jsem si zamilovala, stejně tak The Elite. Je to o něco dramatičtější, svým způsobem i akčnější... Přišlo mi ale, že i méně romantičtější, zmatenější... Zkrátka, i když mě to chytlo a já se nemuůžu dočkat pokračování, The Selection bylo o chlup lepší.

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Čtení jsem si užila. Byl to sice emoční nářez a někdy jsem měla opravdu na krajíčku, ale stejně jsem si to užila. Jestli zůstanu je silná kniha, která toho má za úkol sdělit hrozně moc na málo stránkách a ono se to opravdu docela vydařilo. Opravdu docela dost.