kacenka6144 kacenka6144 komentáře u knih

Nahý hrabě Nahý hrabě Sally MacKenzie

Nevím úplně co napsat. Když byl v prvním díle vévoda v 28 letech panic, tak tam už jsem se trošku divila, ale další bohatý, bezstarostný, třicetiletý, zdravý muž má problémy s erekcí?! Naštěstí je tady postava tety Bei, která dodá všemu lehký nadhled. Další díly přečtu už jenom kvůli zvědavosti, co se může dalším mladým mužům stát za sexuální malér.

19.05.2020 3 z 5

Tajemný ženich Tajemný ženich Karen Ranney

Musím souhlasit s tím, že tahle knížka je z celé série asi nelepší, ale i tak jsem čekala malinko víc. Mám ráda neohrožené hrdinky, které se dokážou postavit chlapovi jako rovnocenný partner a dokážou ho vytáhnout z jeho ulity, ale tady tomu pořád něco malinko scházelo.

18.05.2020 4 z 5

Ledová královna Ledová královna Karen Ranney

Knížku jsem dlouho sháněla a dost jsem se na ni těšila. Ale mám z ní takový zvláštní pocit. Přišlo mi to trošku přitažené za vlasy - "ona bude věrná jemu, já budu věrný jí". Uvidíme, co další díl.

14.05.2020 3 z 5

Nahý markýz Nahý markýz Sally MacKenzie

Druhý díl "Nahé" série nijak nevybočuje z řady. Je v něm možná víc humorných okamžiků, než v předešlém dílu. Teta Bea a dámy z místního spolku, které "popostrkují" hlavní hrdinku do manželského chomoutu nebo dvě malé Charlesovi neteře, které se snaží "pomoct" oběma dospělým ke vzájemnému vztahu jsou milým zpestřením v dějové lince.

12.05.2020 4 z 5

Nahý vévoda Nahý vévoda Sally MacKenzie

Klasická oddechovka s jasně daným scénářem. Po těhle knížkách saháme s naprosto jasným záměrem - odpočinout si, nepřemýšlet nad složitým dějem. A tohla knížka splňuje naprosto dokonale.

11.05.2020 4 z 5

Posedlost Posedlost Katherine Sutcliffe

Pokud máte rádi žánr "červená knihovna", tak dejte od této knížky ruce dál. Ale přečíst se určitě dá.

06.05.2020 3 z 5

Finova pomsta Finova pomsta Amanda Scott (p)

Knížkou jsem se prokousávala tak nějak horko-těžko. Nesedí mi autorčiny sloh. Kdyby šlo dát půl hvězdičky, dal bych 2,5. Zkusím přečíst další knížku a uvidíme.

29.04.2020 3 z 5

Spletitý případ pana Montaguea Spletitý případ pana Montaguea Stephanie Laurens (p)

Pro mě jedna z nejslabších knížek, které jsem od autorky četla. Byla to spíš detektivka s docela slušným rozzuzlením. Ale rozhodně bych knížku nenazvala "červenou knihovnou".

20.04.2020 3 z 5

Návrat na Vysočinu Návrat na Vysočinu Suzanne Enoch

Tuhle sérii začínám číst skoro z druhého konce. Pokud je tohle podle některých spíš její slabší část, tak se těším na první díly. Rowena i Lachlan jsou fajn. Toška toho "mám ho ráda, nemám ho ráda" tady samozřejmě nesmí chybět, ale naprosto to splňuje model romantického čtení. A v dnešní době je potřeba i trocha toho oddechu a snění. :-)

26.03.2020 4 z 5

Touha statného Skota Touha statného Skota Gayle Callen

Poslední díl trilogie ze skotské Vysočiny. Mám tyhle příběhy ráda, i když jsou někdy trošku jednoduché a pritazene za vlasy.

18.03.2020 4 z 5

Tenkrát ve Skotsku Tenkrát ve Skotsku Grace Burrowes

Příběh mě trošku zklamal. Zdal se mi trošku přitažený za vlasy. A konce byl až přiliš rychlý. Ale je to klasická jednoduchá červená knihovna.

18.03.2020 3 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Sabrina Jeffries

Další díl série, která zatím nepatří k autorčiným nejlepším. Ani nevím, jak bych knihu popsala. Stačí jenom číst a moc nepřemýšlet. A o to tady asi vlastně jde.

11.03.2020 3 z 5

Odhalena láskou Odhalena láskou Sabrina Jeffries

Od této autorky jsem již četla lepší knížky. Nějak jsem se nemohla začíst a několikrát jsem knížku odložila a zase se k ní vrátila. Od zhruba půlky už to bylo lepší a nakonec jsem knížku dočetla na "dva nádechy", ale že by patřila k mým oblíbeným se asi říct nedá.

11.03.2020 3 z 5

Najdu si tě Najdu si tě Lisa Kleypas

Klasická romance. Možná lehce okořeněná nezvyklou zápletkou - ústřední dvojice je oddána již v raném věku a od té doby se nikdy neviděla. Žena toužící po nezávislosti a muž, který se snaží vykročit ze stínu svého rozmařilého otce. A jedeme po klasické lince - chci tě x nechci tě, ano x ne, vím x nevím, atd. Děj pomáhají rozvíjet vedlejší postavy - mladší bratr, odvržená milenka, ředitel divadla. Jejich existence není životně důležitá, ale dávají příběhu další náboj. Příjemné čtení, když nechceme a neočekáváme žádný hlubokomyslný příběh. A těším se už na další díl.

11.03.2020 4 z 5

Moje drahá Caroline Moje drahá Caroline Adele Ashworth

Je to další z knih této autorky, kterou jsem přečetla. Nečekejte samozřejmě žádný hlubokomyslný příběh, jež obohatí a povznese vaše duševní obzory, ale autorka se dokáže poměrně dobře poprat s vývojem vztahu dvou lidí. Nenasměřuje je hned do postele, ale nechá je projít klikatou cestou vzájemného poznávání a objevování jeden druhého. A závěrečný epilog už je pouze třešničkou na dortu.

06.03.2020 4 z 5

Záhadná žena Záhadná žena Adele Ashworth

Nedávám sice plný úplně plný počet hvězdiček, ale i tak mě kniha nadchla. O špionáž a napětí tady jde až v poslední řadě. Je to o vztahu dvou lidí, kteří si k sobě hledají cestu, navzájem se poznávají. Nestává se mi to moc často, tenhle druh literatury beru spíš za oddechovku a používám ji k "vyčištění hlavy", ale ke konci mi trošku vlhly oči. :-)

04.03.2020 4 z 5

Zamilovaný vévoda Zamilovaný vévoda Adele Ashworth

Poslední knížka téhle série - nechci říct, že nejslabší, ale dlouho jsem se srovnávala s postavou Charlotte-Lottie. Chápu, že správná ženská neví co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane, ale všeho moc škodí. V obou předchozích dílech byla součástí děje i malá detektivní zápletka, tady je to jen okrajová záležitost s předvídatelným rozuzlením. Ale pokud si chce někdo vyčistit hlavu u pohodové oddechovky a nečeká žádná filozofická moudra, tak tahle knížka splní jeho očekávání.

20.02.2020 4 z 5

Svůdný vévoda Svůdný vévoda Adele Ashworth

I když jsem knihu četla jako první, komentuji ji po přečtení prvního dílu. Autorce nemůžu upřít fantazii při psaní, ale příběh je chvílemi trošku přitažený za vlasy. Na druhou stranu jsou autorčiny knihy (alespoň v této sérii) trochu jiné, než ostatní. Oběma nechybí detektivní zápletka, hlavní hrdinka buduje svou kariéru, její mužský protějšek je vysoce postavený šlechtic s temnou minulostí, neprávem vyloučený ze společnosti. Prostě příjemná oddechovka a o to tady asi jde. :-)

18.02.2020 4 z 5

Hříšný vévoda Hříšný vévoda Adele Ashworth

Hlavní hrdinové už oba v letech, žádné sladkobolné naivní chování. Lehká detektivní zápletka je příjemným zpestřením tohoto příběhu. Občas mě oba hrdinové "štvali" svou zásadovostí. Ať se milujeme jak chceme, prostě to není správné, tak šup šup od sebe. Ale jinak fajn příběh. Četla jsem ho jaký druhý z této série, až už se nemůžu dočkat, jak to dopadne s Collinem.

18.02.2020 5 z 5

Vládce všech moří Vládce všech moří Stephanie Laurens (p)

Tak, a finále máme úspěšně za sebou. Dalo by se skoro říct - to nejlepší nakonec. Opět tady máme hlavního hrdinu s pevným charakterem a jeho družku, která má pro něho jedno obrovské překvapení. Dramatické osvobození zajatců je vyvrcholením africké části příběhu a po jejich návratu do Anglie sledujeme, jak se dokáží vypořádat se zločinnými a chamtivými investory. V posledním díle se nám připomenou všechny předchozí páry a po návratu do Anglie se objeví i postavy z předešlých knih autorky. Jenom, kdyby se v tom člověk tak neztrácel. :-) Z příběhu kouká jasné poučení - dva jsou vždycky víc než jeden a lhát se nevyplácí. Jo, a nesmíme zapomenout na pořekadlo - když se ruka k ruce vine, tak se dílo podaří.

12.02.2020 4 z 5