kacenka6144 kacenka6144 komentáře u knih

Dáma v závoji Dáma v závoji Jenni Fletcher

Autorčiným stylem jsem se trochu namlsala při čtení knížky "Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech" a tak jsem hledala její další knížky. Ale tohle byla prostě jenom taková další Harlequinka, která určitě neurazí, ale ani nenadchne. Mezi napsáním těchto knížek uplynuly 2 roky, tak snad už se autorčiny styl trošku vybrousil a můžeme se těšit na další knížky, které budou jiskřit vtipem a jejichž děj nás bude víc bavit.

28.11.2023 3 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Tenhle příběh je něco mezi příběhem pro mládež a pro ženy. Jared ani Tate nebyli můj šálek čaje - on hajzlík, ona plačka. Knížkou jsem se musela trochu prokousat. Asi to bude i tím, že jsem úplně jiná generace. Pro náctileté slečny to je možná přijatelnější. Vzpomeň mě si, jak my jsme ve své době hltaly např. Pusinky.

14.11.2023 3 z 5

Ztracený vévoda z Wyndhamu Ztracený vévoda z Wyndhamu Julia Quinn

Od Julie Quinn jsem už četla lepší knížky. Příběh mi přišel trošku přitažený za vlasy. Ale nakonec, proč nad tím meditovat, je to přece jenom příběh. Přidrzlý Jack a Grace, která se zmítá mezi láskou a povinností - hlavní postavy, které Vás budou určitě bavit. A najednou zjistíte, že už jste na konci knížky, a že jste si to čtení nakonec docla užila. A saháte po dalším dílu, protože Vás vlastně docela zajímá, jak to bylo celé s Thomasem a Amélií.

03.11.2023 3 z 5

Struny srdce Struny srdce Melanie Moreland

Od téhle autorky jsem zvyklá na jiné pecky. I když ne všechny knížky se jí vždycky povedly. Ale tuhle bych zařadila k těm slabším. V podstatě žádný děj, žádná pořádná zápletka, která by ústřední dvojici zkomplikovala vztah a život. Všechno plynulo tak spořádaně a sladce. Pro mě až moc.

19.10.2023 3 z 5

Polibek ďábla Polibek ďábla Meagan McKinney

Jako první knížku této autorky jsem četla Lvi a krajka a nějak se nemůžu zbavit pocitu, že to je to nejlepší, co napsala. Líbil se mi vedlejší příběh Evvie, Lissiny mladší slepé sestry. Škoda, že nikde nebylo řečeno, proč oslepla. Její příběh mě zajímal. Mám ještě dalších pár knížek této autorky, ale jejich čtení rozprostřu mezi čtení jiných příběhů.

17.10.2023 4 z 5

Úspěšná mise / Kráska a zvíře Úspěšná mise / Kráska a zvíře Maureen Child

Dvě příjemné jednohubky na jeden večer.

03.10.2023 4 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Pro mě to byla taková ta "bulící" knížka. Hromada romantiky, trošku nereálný příběh a nakonec velký happy end.

12.09.2023 4 z 5

Quaid Quaid Jay Crownover

Mám ráda tuhle sérii o tvrdých chlapácích, které zklidní jejich křehké ženy. Tady byl příběh trochu jiný. Quaid je uhlazený právník, naopak Avett je tady ta neřízená střela. Je fajn, že se dějem pořád dál proplétají příběhy všech ostatních postav z předešlých dílů. A je mi jasné, že se dočkáme ještě aspoň dvou dalších knížek. Teda doufám.

08.09.2023 4 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Celé to bylo takové zvláštní. Vztah mezi Lachlanem a Anneliese se rodil postupně a mělo to nějaký vývoj. Ale to ostatní kolem, to jako vážně? Annelise byla poměrně naivní (aspoň do nějaké doby). A Lachlan se svými důvody ke spálení rodného domu?! Při čtení některých knížek mám pocit, že tolik strašných věcí a děsivých zvratů se snad nemůže jednomu člověku stát, ale tady se zase nedělo v podstatě nic. Alespoň nic, co by vás při čtení zatlačilo do křesla.

04.09.2023 3 z 5

Když tě zachrání Skot Když tě zachrání Skot Hannah Howell

Prostě nevím. Od téhle autorky jsem knížky přímo hltala. Její Murray Family miluju. Ale tady tomu něco chybí. Všechno je tak jaksi napůl. Mám i další díly, ale určitě je nezačnu číst hned teď.

29.08.2023 3 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Když jsem si přečetla recenze k této knížce, měla jsem skoro strach ji otevřít. Ale mně se knížka docela líbila. Protože jsem od této autorky přečetla zatím všechno (ano, je to pravda), tak osobně musím říct, že knížky napsala daleko horší. Drží se svého klasického modelu - bohatý chlap (může mít i nějaký "nedostatek" nebo drobnou "úchylku") x chudá dívka, která je schopná jeho "nedokonalosti" nějakým způsobem přijmout a rozmělnit. Tady to není jiné. A docela se těším na příběhy dalších dvou dvojic.

21.08.2023 4 z 5

Lvi a krajka Lvi a krajka Meagan McKinney

Knížkou jsem se propracovávala rychlostí termita zpracovávajícího dřevo. Alana by mohla být zhýčkaná, hysterická, mladá dáma, ale vyklube s z ní tvrdohlavá, cílevědomá žena, která hledá vlastní místo v životě. Trevor a jeho neustálé překrucování všeho, co mu Alana řekne - občas jsem si vzdychla spolu s Alanou. Ale samozřejmě konec dobrý, všechno dobré. Už se těším na další knížku a Christobelino dobrodružství.

10.08.2023 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Na knížku jsem narazila náhodou v rámci letošní Čtenářské výzvy, když jsem hledala něco se štítkem "vesmír". Sice se ve vesmíru neodehrává, ale je s ním tak nějako spojená. Nevěděla jsem, co mám od knížky očekávat a byla jsem velice příjemně překvapená autorčiným stylem. I když psala o věcech, ke kterým já nemám až takový přístup, její vyprávění ve mně vyvolávalo smích. A o tom to všechno je - u čtení se dobře bavit. A do toho vesmíru si to nakonec dám. :-)

07.08.2023 4 z 5

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Styl této spisovatelky je pro mě zbytečně rozvláčný. Dalo by se to napsat stručněji a svižněji. Základní linka příběhu je dobrá, ale zbytečně se ztrácí v té omáčce kolem. A z letní pohodové oddychovka je zbytečně velká bichle. Ještě, že mám čtečku.

01.08.2023 3 z 5

Týden hříchu Týden hříchu Tessa Dare

Tenhle díl se mi líbil ještě víc. Colin, Minerva a jejich věčné špičkování. To, jak ze sebe Minerva s Colinovou pomocí sloupává jednotlivé tlumivé vrstvy a jde si za svým cílem. Jejich společné putování po anglickém venkově plné dobrodružství, které jim pomůže objevit sami sebe i jeden druhého. Škoda, že nejsou do češtiny přeložené i další díly.

18.07.2023 5 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Tenhle díl jsem si přečetla se značným odstupem od celé série (nevím, kde mi "utekl"). Je pravda, že prvním dílům série se nerovná, ale zase taková katastrofa to není. Do půlky to nějak "proskáčete" a pak Vás to chytne a nechce pustit. Takže moje hodnocení je "lehce nad průměr".

26.06.2023 3 z 5

Vévoda pro Dianu Vévoda pro Dianu Sabrina Jeffries

Už i tato autorka píše snad jen z povinnosti. Knížka neurazí, ale ani že byste si po přečtení řekli "Páni, to byla jízda", tak to taky ne.

15.05.2023 3 z 5

Mladá pro manželství Mladá pro manželství Paula Marshall

Knížku jsem si přečetla kvůli letošní Čtenářské výzvě. Nenáročné čtení, i když dialogy mezi Elizabeth a Andrewem jsou někdy pěkně jiskrné. Jenom nechápu obálku této knížky, která nemá s ústřední dvojicí nic společného.

15.05.2023 3 z 5

Slušný vybavení Slušný vybavení Lauren Blakely

Série pokračuje ve stejném duchu. Ale ne každá ženská dokáže myslet a psát jako chlap (celou knížku). Takové nenáročné holčičí počteníčko. A předpokládám, že se dočkáme ještě dalšího jednoho až dvou pokračování. Potencionální páry v téhle sérii ještě jsou.

03.05.2023 3 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Od začátku jsem se nemohla do knížky začíst, Naomi bych dala nejraději "tečku". Ale někdy v půlce nastal ve vyprávění zlom a já ho dočetla s úsměvem na rtech.

18.04.2023 3 z 5