Kabátice Kabátice komentáře u knih

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Řekla bych, že to bylo takové nějaké moc jednoduché a předvídatelné.

06.06.2019 3 z 5

Mapy končí nad Nordkappem Mapy končí nad Nordkappem Jan Šťovíček

Miluji severské země, takže pro mne to bylo skvělé počteníčko. Zvlášť když člověk ví o čem to je. Některé situace mi připomněly mé zážitky z Islandu. Ale kniha Nemaluj trola na zeď! mě bavila víc.

29.05.2019 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Trošku netradičně pojatá detektivka. Spíš takové lehčí čtení, než něco, nad čím se dá přemýšlet.

07.05.2019 3 z 5

Peklo Peklo Jasutaka Cucui

Zvláštní kniha. Zamotalo mi to hlavu neskutečným způsobem, ale nakonec se mi to líbilo. Vlastně ani nevím proč...

03.05.2019 3 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Je zvláštní, že když někdo umí podat naprosto smutné a šílené věci s humorem, tak se každý baví. I já se při četbě velmi bavila a smála na celé kolo. Ale proč vlastně. Hlavní hrdina šťastný vlastně vůbec nebyl, jeho rodina také ne a vůbec celková doba, byla dost na draka...

12.04.2019 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Pěkná zápletka, ale místy dost postav. Ale i když jsem se občas ztratila, bylo to strhující čtení.

27.03.2019 4 z 5

Dobrý člověk ještě žije Dobrý člověk ještě žije Romain Rolland

Moc pěkné počteníčko. Kniha o tom, jak by se mělo žít s optimismem a užívat si každé chvilky strávené na tomto světě. Navíc psané krásným jazykem.

20.03.2019 4 z 5

Černé léto Černé léto Oles Hončar

Moc pěkně napsané. Mám ráda knihy od autorů, který píší o něčem co zažili na vlastní kůži, i když téma je vždy dost smutné. Z této knihy přímo stříká vlastenecký duch a hrdost ukrajinského národa. Autor zde zachytil i destrukci vodní elektrárny DněproGES, tehdy největší elektrárny v Sovětském svazu, na jejíž výstavbu byli tak hrdí. Konec knihy mi přišel smutný. Z hrdých vojáků, kteří pevně věřili ve vítězství, se stávají uprchlíci, kteří se musí ukrývat ve své vlastní zemi.

24.01.2019 5 z 5

Hotel se špatnou pověstí Hotel se špatnou pověstí Blanka Budínová

Přečteno přes vánoční svátky kvůli výzvě, ale nelituji. Byla to ta správná oddychovka :-)

04.01.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Zatím nejslabší kniha. V postavách jsem se chvíli nemohla zorientovat a na konci jsem čekala něco víc.

19.12.2018 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Pěkná, čtivá a poučná knížka, která má něco do sebe a moc mě bavila. Zbytek už napsali ostatní...

12.12.2018 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Oddechovka, která pobaví. Nic víc.

15.11.2018 3 z 5

O kočkách O kočkách Charles Bukowski

Kniha na jeden večer. A jelikož mám doma dvě čičiny, naprosto chápu všechny Bukowskeho myšlenky. Sama mám stejné, když je pozoruji. A v příštím životě bych chtěla být určitě také kočkou ;-)

26.10.2018 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Pěkná a poučná pohádka :)

26.10.2018 5 z 5

Vzpoura na lodi Primátor Dittrich Vzpoura na lodi Primátor Dittrich Jaroslav Žák

Naprosto super čtení na dobrou noc. Pobavila jsem se.

12.10.2018 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Přečteno za jediný den. Takové tempo jsem nečekala. Děj mě strhl, i když nijak zázračná kniha to není. A ten konec? Nevím co si myslet...

12.10.2018 3 z 5

Vysoké okno Vysoké okno Raymond Chandler

Kniha mě vážně bavila. Suchý a drsný humor detektiva Marlowa mě nadchnul. I když je fakt, že málokomu tento typ humoru sedne. A konečně vím, čím je inspirován můj oblíbený film Mazaný Filip. Některé hlášky a atmosféra seděly do puntíku.

03.09.2018 4 z 5

Xenocida Xenocida Orson Scott Card

Oproti předchozím dílům úplně něco jiného. Kniha nad kterou jsem si hodně zapřemýšlela a bavilo mě to!

14.08.2018 5 z 5

Dělníci moře Dělníci moře Victor Hugo

Musím uznat, že Hugo umí skvěle popisovat věci živé i neživé. Popisů si člověk užije v knize dost, ale mě se to moc líbilo, protože nejde jen o popisy konkrétních lidí a přírody, ale hlavně o oslavu práce člověka, sílu jeho rozumu, jeho vytrvalosti a vítězství nad přírodními živly.

25.07.2018 4 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Moje první knížka od Kinga a trošku zklamání. Čtivá byla, ale čekala jsem nějak víc.

22.07.2018 3 z 5