K.accka K.accka komentáře u knih

Uražení a ponížení Uražení a ponížení Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Velice čtivá kniha. Z dílny Dostojevského ovšem nelze šlápnout vedle při výběru na čtení, jedna kniha lepší, než druhá.

22.07.2014 5 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Dodobné jako díla od Nesba. Severské detektivky mají co do sebe, doporučuji přečíst.

22.07.2014 4 z 5

Nevinnost Nevinnost Stella Blómkvist

Perfektné! První knížka od této autorky a rozhodně ne poslední. Doporučuji. Prvních pár stran jsem si sice říkala, co se z toho vyklube, ale po takových 20 jsem se už nemohla odtrhnout.

29.08.2013 5 z 5

Krásné zelené oči Krásné zelené oči Arnošt Lustig

Výborná kniha, jedna z nejlepších od Lustiga. Ovšem, on má všechny skvělé a čtivé. Tak, jak tuto válečnou tématiku a příběhy z této doby podá on, to se nedá jen pár slovy popsat. Dokáže vtáhnout do děje už od první stránky, až je někdy děsivé, že to bylo opravdu skutečné.
Při čtení této knihy jsem měla spoustu různých emocí a to je u jeho děl to nej.

18.08.2013 5 z 5

Mrtví neznají klid Mrtví neznají klid kolektiv autorů

Jedním slovem Výborné!

07.08.2013 5 z 5

Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou David Armine Howarth

Přečteno na jeden nádech. Milovníkům příběhů na základě skutečných událostí jednoznačně doporučuji, opravdu stojí za to!

02.08.2013 5 z 5

Bílé noci Bílé noci Fjodor Michajlovič Dostojevskij

K této knize se ráda vracím a vždy se začtu do tohoto melancholického děje znova a znova.

19.07.2013 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Výtečné a poutavé 4 příběhy. Nejvíce se mi líbila první povídka 1922, která mě "chytla naplno už po prvním odstavci. V této knize je opět potvrdil vypravěčský um mistra. Co do kvality poutavosti a nápaditosti bych tuto "kingovku" přirovnala ke sbírce Všechno je definitivní. Rozhodně stojí za přečtení a nesmí chybět v knihovně všech příznivců tohoto autora!

19.07.2013 5 z 5

Slib, že mě zabiješ : blogoromán Slib, že mě zabiješ : blogoromán Martin Fendrych

Líbilo, moc! Z počátku mi moc neseděl ten pražský slang a nevěděla jsem, co od toho příběhu čekat, ale knížka vážně zaujala, má to něco do sebe.

14.07.2013 4 z 5

Přežít Přežít Piers Paul Read

Přestože je to velice katastrofický, nevěřícný a místy nechutný příběh, tak brilantně vyprávěný!Doporučuji!

07.03.2013 5 z 5

Kapitánská dcerka Kapitánská dcerka Alexandr Sergejevič Puškin

Velice čtivá a zajímavá kniha. Děj od lásky až po smrt, což je typické koření mnoha knih. Chyběla mi tam ovšem více emoční stránka.

03.11.2012 4 z 5

Noc a naděje Noc a naděje Arnošt Lustig

Knihy od Lustiga čtu velice ráda, neboť v nich vždy najdu emoce, příběh, naději i zoufalství. Z této knihy se mi nejvíce líbila první povídka Návrat o Hynku Tausigovi a dále Štěpán a Anna. Rozhodně tato sbírka povídek stojí na přečtení všech příznivcům Arnošta Lustiga nebo jen příběhů z 2. sv. války.

03.11.2012 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Kniha, kterou bych mohla čít i stokrát dokola a neomrzela by mě.

26.10.2012 5 z 5

Zloděj kostí Zloděj kostí Thomas O'Callaghan

První kniha, co jsem od tohoto autora četla a docela mě svým způsobem zaujal. určitě si přečtu i jiné. Kniha byla docela síla, chvílemi nic pro slabší povahy.

14.10.2012 4 z 5

Ztracená Ztracená Joy Fielding

Tuhle knihu jsem přečetla za jeden večer, jako tomu bylo u většiny knížek od této úžasné autorky. Je poutavá a napínavá od začátku až do konce, ovšem pokud nemáte děti. V tom případě tuto knihu nečtěte, pokud chcete klidně spát, že jsou v bezpečí. Prostě zase trochu jiná Fieldingová :-)

14.10.2012 4 z 5

Deník Deník James Patterson

Zatím nejlepší kniha co jsem od tohoto autora přečetla. Kniha je svým dějem úplně jiná,než ostatní. Musím říci, že pokud bych měla pouze text bez obálky autora, asi bych neřekla, že ji napsal zrovna on. Určitě doporučuji všem, budete překvapeni.

11.10.2012 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Sice nejsem moc fanouškem podobných knih,ale jsem ráda, že jsem po ní po doporučení sáhla. přečteno na jeden nádech, opravdu jsem se vtáhla do děje. Doporučuji těm, co mají rádi změnu .

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Kniha se mi líbila, ale první díl více, jak už to bývá u většiny knih na pokračování.

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Všechny tři knihy se mi velice líbily, jsem velice zvědavá na čtvrtý díl.

Neúplná mozaika Neúplná mozaika Joy Fielding

Nebyla špatná,ale mám jiné favoritky od této skvělé spisovatelky!

24.09.2012 3 z 5