JustWomen JustWomen komentáře u knih

Purpurová sieť Purpurová sieť Carmen Mola

Tak toto bylo silné kafe, bylo to drsné, brutální, šílené psycho: únosy dětí, znásilňování, zneužívání, mučení, zabíjení, ale mělo to hlavu a patu a Eleny mi na konci bylo docela líto, to by žádná matka nechtěla zažít.

22.01.2024 4 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Dokonalé to nebylo, ale bylo by to celkem v pohodě, kdyby se neobjevily čarodějnice a kdyby to nepokazil ten konec, ten byl za mě nejhorší a ty posmrtné řeči úplně nejvíce,

19.01.2024 3 z 5

V jejím srdci svět se tříští V jejím srdci svět se tříští Jonathan Dylan Barker

Tak toto se fakt povedlo! Úžasná, zajímavá, originální, řekla bych dokonalá kniha, a to nemám ráda fantasy. Už ten název je skvělý, postavy, styl psaní a popisy úžasné. Na konci vše nepochopitelné do sebe dokonale zapadne a konec, ten jsem si užila. Doporučuji!!!

David Pickford je krásný muž, David Pickford je krásný muž, David Pickford je krásný muž, David ....

15.01.2024 5 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Thriller ani náhodou, byl to román pro ženy střihnutý červenou knihovnou, ale dobře se to četlo. Krásné popisy moře, ale jinak průměr.

09.01.2024 3 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Celé mi to nesedlo, styl psaní, hororové zápletky, odporné postavy...

06.01.2024 odpad!

Přeživší Přeživší Jane Harper

Krásná a divoká příroda, pláže, moře, nádherné popisy krajiny, ale thriller to nebyl. Taková slabší detektivka s celkem prima postavami, čekala jsem na konec, ale i ten byl taky takový umírněný.

04.01.2024 3 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Hodně ponuré čtení, mrazivé počasí i děj, ale vyšetřování se táhlo a postavy byly podivné. Docela zajímavý konec vynesl 3 hvězdy.

31.12.2023 3 z 5

Podnikavá dívka Podnikavá dívka Ruth Warburton

Začátek knihy byl slibný, líbilo se mi jak prostředí Oxfordu, tak vztahy mezi studenty a vše vypadalo slibně. Potom se děj začal vléct a nic moc se nedělo a Hanna byla fakt nesympatická a vyvozovala z každé informace nového pachatele. Styl psaními taky nesedl, takže sotva průměr.

26.12.2023 3 z 5

Ledoborec Ledoborec Kristina Ohlsson

Důstojní pokračování 1.dílu, ale přesto o chloupek horší, jakoby se stále opakovalo mnoho stejných věcí: Augustovo zvláštní jméno, jeho pečení, jízda na kole, zima v karavanu, Henrikovy telefonáty... Děj pomalu plynul, vyšetřování taky, hlavně se rozkrývaly zapeklité rodinné a sousedské vztahy a tajemství. Na konci mě překvapila nečekaně akční zápletka a přiznání vraha.

21.12.2023 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Wow, fakt dobré čtení, nečekala jsem, že mě to tak zaujme. Poklidná krimi, ale úžasné postavy a originální prostředí. Hned pokračuju dalším dílem.

16.12.2023 5 z 5

Kult Kult Camilla Läckberg

Tak tady byl někdo placený podle počtu stránek! Neustálé detailní popisy horka a toho, kdo se kde zpotil a kolikrát si Mína vyměnila zpocené kalhotky i vedlejší popisy, jako kam si sedla včela a kam přeletěla, mi přišly zbytečné. Vyšetřování se táhlo, policajti kňourali a Mína a Vincent se bavili jako děti ze základky. Tato kniha byla vleklá nuda a totální zklamání.

13.12.2023 1 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Pro mě je to nejlepší kniha tohoto roku. Úžasný thriller se vším všudy, mrazivý, temný, drsný, skvělé postavy, úžasné popisy krajiny, pohlcující děj plný emocí, což u tohoto žánru takto vyvážené většinou nebývá.

09.12.2023 5 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Čtu a vidím temno... depresivní děj, spousta nesympatických postav, spousta nemocných, mrtvých, rozřezaných těl, šikana, domácí násilí, málo lásky a šílené rozuzlení. Nedoporučuji číst v čase vánočním.

06.12.2023 3 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Krása číst tak dokonale napsaný thriller, dva případy, které do sebe zapadnou (no přiznávám že ty nitě a odvozené závěry byly trochu neuvěřitelné), ale najednou je tu souvislost, logika a pachatel. Vše okořeněno trochou lásky... doporučuji,

30.11.2023 5 z 5

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

Zatímco 1. dílem jsem byla nadšena, tento byl pro mě naprostým zklamáním. Překombinované, přehnané, všeho moc: démoni, netopýři, drony, bomby, válka gangů... Způsob vyšetřování a získávání informací mi připadl velmi nereálný, konec neuspokojivý. Další díl už číst nebudu.

21.11.2023 1 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Skvělý thriller, zajímavé postavy, zápletky, propojení minulosti a současnosti, nemělo to slabá místa. Vše dokonale skloubené, logické a pochopitelné a o to víc šokující bylo odhalení pravdy. Chválím i název a obálku.

19.11.2023 5 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Dobrý začátek a zajímavá zápletka, ale ta střední část se vlekla, vyšetřování dlouho stálo na místě a pořád se objevovaly nové postavy, docela zbytečně a navíc se dost pletly. Ale konec stál za dočtení, překvapivý a uspokojující.

13.11.2023 3 z 5

Vražda za trest Vražda za trest Catherine Shepherd

Dobrý thriller, nemělo to sice chybu, ale zároveň se nekonalo žádné wow. Trochu napověděl jaký bude konec i název knihy a příběh Anny.

09.11.2023 4 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Nečekala jsem to, ale vtáhlo mě to do děje a bylo to čtivé a stále jsem nevěděla, kdo říká pravdu a kdo lže. Jen ten konec se mi nelíbil, ten oslí můstek jak spojit minulost a současnost při sledování filmu o Londýně mi přišel laciný a celé zakončení moc neuvěřitelné.

05.11.2023 4 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Začátek dobrý, střední část ve strašidelném domě se mi nelíbila, ale konec byl nepředvídatelný a skvělý. Kniha určitě stojí za přečtení.

01.11.2023 4 z 5