juni juni komentáře u knih

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Tato knížka se mi strašně líbila. Moc dobře se četla. Doporučuji.

13.03.2024 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Poslední díl se mi moc líbil. Doporučuji celou sérii.

13.03.2024 5 z 5

XOXO XOXO Axie Oh

Knížka se mi moc líbila. Přečetla jsme ji za jedno odpoledne (a noc). Jen se mi na ni nelíbily přepisy korejských slov do češtiny. Znělo to strašně kostrbatě a nevěděla jsme, co co znamená. Lepší by bylo, kdyby tam nechaly původní korejský slova.

Kráľovstvo Prekliatych Kráľovstvo Prekliatych Kerri Maniscalco

Pokračování se mi líbilo. I když první díl byl první díl

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Knížka se mi moc líbilo. Po strašně dlouhé době toto byla první knížka, co jsme si přečetla v klidu a bez stresu.

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

První díl naprosto skvělý. Nemohla jsem se odtrhnout dokud jsem ji nedočetla a hnedka se vrhla na pokračování. Příběh se mi moc líbí. Rada čtu knížky, které mají spojitost s Podsvětím. Doporučuji.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Pokračování příběhu Louisi se mi moc líbilo.

Pád Pád Lauren Kate

První díl se mi moc líbil. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Povídky se mi moc líbily. Četly se samy. Některé mě zaujaly více, některé trochu méně. Ale ke všem se určitě vrátím.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Knížka byla v rámci povinné četby k maturitě (přečtena před rokem). Příběh se mi líbil, jen mi přišlo, že se uprostřed hodně táhl.

01.08.2023 4 z 5

Tuto knihu jsme četla k maturitě (už před rokem). Moc se mi líbila. Děj byl plynulý. Jedna z mála knih k maturitě, která se četla sama a moc se mi líbila.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Jedna z nejlepších knížek, co jsme kdy četla. Knížku jsme přečetla za jeden den (a jednu noc). Vůbec jsme se nemohla odtrhnout. Doporučuji.

Sonety Sonety William Shakespeare

Mám moc rada hry od Williama Shakespeara. Proto jsem šáhla po sonetech, přestože nejsem velká fanynka poezie. Četly se dobře.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Knížka byla v rámci povinné četby k maturitě (čteno před rokem). Tato kniha i film jsou velice vychvalovány. Četla se dobře. Jen příběh mě moc nezaujal. Nejspíše v rámci vychvalování jsme čekala něco více.

Okouzlená Okouzlená Gita Trelease

Knížka se mi moc líbila. Vůbec nechápu, jak mi mohlo trvat rok, než jsme ji vzala z poličky a začala číst. Četla se úplně sama. Moc doporučuji.

31.07.2023 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Povinná kniha k maturitě (čteno před rokem). U většiny knížek, které jsme četla k maturitě, tak jsem se musela přemlouvat. Ale tato knížka je jedna z mála výjimek, od které jsme se nemohla odtrhnout.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Povinná četba k maturitě (čteno už před rokem). Knížka byla zajímavá, jen na mě asi až moc romantická.

31.07.2023 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Naprosto úžasná kniha. Od začátku do konce jsme se nemohla odtrhnout. Spojení historického a fantasy žánru, co víc si přát (pro milovníka historických a fantasy knížek).

Kim Čijong (ročník 82) Kim Čijong (ročník 82) Čo Namdžu

Kniha se mi moc líbila. Poslední dobou se zajímá o korejskou kulturu a tato kniha byla velice zajímavá. Přiblížila mi postavení a život žen v Jižní Koreii.

30.07.2023 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Jedna z mých nejoblíbenější knížek, co kdy vyšla. Miluju knížku a miluji i film (samozřejmě pomohlo, že Gatsbyho hrál Leonardo DiCaprio).

30.07.2023 5 z 5