jprst jprst komentáře u knih

Slečnám to nevadí Slečnám to nevadí Peter Cheyney

Slušný průměr, agent FBI Caution řeší případ, ve které není nouze o zvraty a překvapivé momenty, ale přece jen to není kniha, ke které bych měl v úmyslu se někdy vrátit.

15.03.2023 3 z 5

Generál Pavel v rozhovorech s Jolanou Voldánovou Generál Pavel v rozhovorech s Jolanou Voldánovou Jolana Voldánová

Dost vydařený pokus, který má především za cíl, představit marketingově úspěšný politický produkt, kterým současný prezident bezesporu je, také z té " člověčí "stránky. Ale teprve čas ukáže jeho skutečnou tvář.

15.03.2023 3 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Vyloveno z knihobudky, ale dosti rychle vráceno zpět. To rozhodně není styl humoru, který by mě pobavil a jsem přesvědčen, že na úspěch na poměrně vysokém hodnocení zajišťuje spíše jméno autorky než samotné historky, někde hraničící až s trapností. Takže mé hodnocení: jedna hvězda české autorce a jedna hvězda ( a to je až dost) za obsah.

15.03.2023 2 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Propracovaný thriller, svižný děj, stupňující se napětí a David Raker opět nezklamal. Autor sice opět nevynechal klišé obvyklé mezi mnohými autory tohoto literárního žánru, tedy neschopnou policii a na druhé straně veleschopného a vše zvládajícího vyšetřovatele - jasného klaďase, ale i tak je to parádní čtení, které se jen těžko odkládá.

10.03.2023 5 z 5

Panoptikum Města pražského Panoptikum Města pražského Jiří Marek (p)

Pohodová záležitost, skvěle vykreslené postavy pražské mordparty a dobová atmosféra z toho přímo čiší.

10.03.2023 5 z 5

Loupežník Loupežník Karel Čapek

Hra nepostrádající vtip, ale přece jen mě příliš nezaujala jako jiná autorova díla. Nicméně je dobré i tuto autorovu prvotinu si přečíst, či případně shlédnout, pro ucelený pohled na autorovu tvorbu.

25.02.2023 4 z 5

Hrdelní pře Hrdelní pře Jiří Procházka

Pokud z příběhů vypustím tu ideologickou náplň, která zas až tak moc děj neruší, tak musím připustit, že se jedná o perfektní kriminální povídky, které za přečtení stojí.

25.02.2023 5 z 5

Hřbitov šílenců Hřbitov šílenců Ray Bradbury (p)

Vzhledem k autorově tvorbě jsem měl velké očekávání, ale nakonec jsem byl docela zklamaný, tohle bylo opravdu z horšího košíčku, tři hvězdy dávám spíše z úcty k autorovi, rozhodně ne jako hodnocení knihy. To byla spíše ztráta času.

25.02.2023 3 z 5

Život nahoře Život nahoře John Braine

V porovnání s prvním dílem výrazně nižší úroveň, téměř žádný děj, spousta možná dokonce zbytečných úvah a výsledek? Dočetl jsem to jen ze setrvačnosti víceméně s pocitem " a mám to za sebou". Takže spíše ztráta času.

25.02.2023 3 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Autorka mě prostě zatím nezklamala, opět mi dokázala předložit několik podezřelých, že mi ani drobné nápovědy, které mi postupně podstrkovala, nebyly moc platné a nakonec pachatel byl opět překvapivý. Prostě opět autorčin mistrovský kousek.

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Autorovy knihy jsou pro mně velkou a příjemnou vzpomínkou na mé dětství. A tato byla mou oblíbenou, snad i proto, že její obsah a děj byla docela uvěřitelný (tedy v dětském věku), a tak do ní jednou za čas nahlédnu, spíše však z nostalgie. Snad i proto mě tak trochu mrzí její neúspěch u mých vnoučat, ale prostě v současnosti čtou výrazně odlišné knihy.

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Některé pasáže jsou poněkud nudnější, ale to se dá vydržet. Jde o příběh k zamyšlení, jeho ústřední téma totiž nepostrádá na aktuálnosti.

25.02.2023 4 z 5

Zaříkávač nemocí Zaříkávač nemocí Jan Hnízdil

Tato publikace by se dala označit za zajímavou, pokud by tam autor necpal své politické názory. Ty jsou totiž mnohdy dost svérázné a vyznívají v tom smyslu, že ona část společnosti s názory rozdílnými od autorových je asi v podstatě nemocná.

17.02.2023 2 z 5

Pád Pád Michael Connelly

Harry Bosch, detektiv s jasným smyslem pro spravedlnost je v cestě za jejím dosažením nekompromisní a je ochoten obětovat vše, i když ne vždy je to pro něj bezbolestné. Další autorova detektivka, která nemá chybu, ostatně jako u převážné většiny Connellyho knih.

17.02.2023 5 z 5

Obrana před Babišem Obrana před Babišem Johana Hovorková

Zajímavý rozhovor s Pavlem Šafrem z doby, kdy se ještě snažil tvářit jako nezávislý a objektivní novinář, bohužel mu to do současné doby nevydrželo.

17.02.2023 1 z 5

Miroslava Němcová - První dáma české politiky Miroslava Němcová - První dáma české politiky Johana Hovorková

Téměř zbytečná publikace snažící se obhajovat mnohdy rozporuplné názory a postoje političky, která toho až tak moc v české politice nepředvedla.

17.02.2023 1 z 5

Záhada panství Mogdon Záhada panství Mogdon Matthew J. Costello

"Úlovek" z antikvariátní police "vše za 10,- Kč", kdy jsem se nechal nalákat vydařenou obálkou, ale obsah je jedna velká nuda, takže kniha skončila jako krmivo pro místní nádražní knihobudku.

16.02.2023 1 z 5

Spousta malých darebáků Spousta malých darebáků Evan Hunter (p)

Detektivka plná humoru, ironie, nadsázky, autor předvedl, že i tohle dokáže zvládnout tak, aby čtenáře pobavil, mne tedy rozhodně...dobrá oddechovka.

28.01.2023 4 z 5

Hrdina Nik Hrdina Nik Eduard Štorch

Další z knižních hrdinů mých klukovských let, proto mě těší, že má vnoučata tuto knihu přelouskala bez obvyklých ironických poznámek a dokonce se poptávala po dalších autorových knihách. Takže za mne jasných pět hvězd.

28.01.2023 5 z 5

Černí psi Černí psi Ian McEwan

Poměrně obtížné čtení, v jeho průběhu jsem měl pocit, že některé autorovy myšlenky se v mírné modifikaci opakují, což hlavní zápletku o hledání smyslu života (a pravdy?)spíše rozmělňují.

28.01.2023 3 z 5