Slečnám to nevadí

od:


KoupitKoupit eknihu

Krásné a rafinovaně prohnané krásky a proti nim drsňák - neodolatelný Lemmy Caution - slunná Kalifornie, noční bary, hazardní hráči doplňují tuhle skvělou /přeskvělou/ detektivku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12828/slecnam-to-nevadi-12828.jpg 4.436
Série:

Lemmy Caution (3.)

Orig. název:

Dames don’t care (1937)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
dagmar5477
13.02.2018

Příběh, jako takový, nebyl špatný, ale celkově mi kniha moc nesedla. Asi tak do 120 strany jsem se celkem ztrácela, závěr už se dal.

Jája92
27.01.2018

Překvapilo mě, jak dobré hodnocení tato kniha má. Nejspíš jsem nepřišla na styl autora. Samotný příběh mi až tak nevadil, ten byl vymyšlen skvěle , ale způsobem , jak to bylo napsané, se mi prostě nezamlouval. Kdoví, třeba se někdy ke knize či jiným knihám autora dostanu znovu a změním názor.

ThomasRuhe
29.11.2015

Tahle kniha je fakt skvělá. A to hlavně díky postavě tajného agenta FBI Lemmyho Cautiona. Příběh vypráví on sám. Na každou situaci má parádní hlášku, navíc mluví tak jak mu zobák narost a rozhodně se s nikým nepáře.Děj knihy není vůbec slabinou, právě naopak. Caution řeší chytře vymyšlený zločin.O zvraty zde není nouze a akce si čtenář užije taky dost a to v pořádném tempu.

Měl jsem možnost přečíst si tuto knihu ve dvojdíle se Škumpou jedovatou.A tady jsem pochopil jak důležitý je cit překladatele.V tomhle vydání to byl slabý odvar.Překladu chyběl ten frajerský humor a spád řeči,takže to hodně ovlivnilo můj dojem z knihy.
Proto rozhodně doporučuji vydání Mladá Fronta 1969.

marlowe
16.02.2015

Ne všechno, co se líbí jednomu, musí nadchnout i druhého…
Ač se považuji za milovníka hard-boiled school, Peter Cheyney mně prostě nesedí, přes to halt vlak nejede. Autorovo vidění světa – např. oproti Raymondu Chandlerovi – je až příliš prvoplánové a dvojrozměrné, postavy až příliš ploché a veškerý děj od první do poslední stránky vzniká pouhým vrstvením nových a nových ústních proklamací, které jsou překrývány jejich dalšími a dalšími verzemi, dokud na plotně nevzkypí finální guláš.
A vlastně mi nesedí ani ten neomylný a nepřemožitelný hrdina, kterému je vždycky všechno naprosto jasné a který neváhá dát po hubě každému, kdo se na něj byť jen křivě podívá…

pobijecmuch
14.09.2014

Peter Cheyney je již klasik britské drsné krimi školy a ve své době prodával miliony výtisků svých detektivek. Jsou sběratelé, kteří by za jeho dílo dali majlant. Slečnám to nevadí je jedna z těch lepších.

Modrina
02.09.2014

Tuhle knihu znám skoro zpaměti, četla jsem ji snad stokrát. Člověk se při četbě i vzdělá - např. se dozví, jak se španělsky řekne, aby se do toho nepletla. :))) V tomto případě mi u těch pěti hvězdiček aspoň deset chybí. :)

Naias
07.08.2014

Nie o Oliverovi Twistovi, ale o Lemmym Cautionovi by sa malo spievať: Takový muž na zemi už není, jenom v knihách nebo v dívčím snění...

Textor
31.05.2012

Lemmy Caution je prostě borec.

pajonek

100 bodů je málo pro takovou detektivku !!!!!!! i 150 bodů by bylo málo................