jprst jprst komentáře u knih

Mlžná tvrz Mlžná tvrz Dana Rusková

Nic mimořádného, co by mě dokázalo u knihy udržet a přečíst ji v jednom tahu. Prostě průměr, který je celkem čtivý a neotráví, výborně se hodí, když není po ruce ke čtení něco poutavějšího,

10.10.2023 3 z 5

Fasáda Fasáda Karel Ptáčník

Knihu jsem přečetl před slušnou řádkou let a nedávno jsem si ji zopakoval se zjištěním, že bych se s jejími aktéry i přes jejich povahy a slabosti dokázal ztotožnit či dokonce snad sžít.

10.10.2023 4 z 5

Světlo černé svíčky Světlo černé svíčky Wolfgang Held

Po vydání u nás patřila tato kniha k dosti čteným, což bylo podpořeno poměrně úspěšným seriálem natočeným televizí NDR. Příběh má svižný spád a dostatek napětí, jako oddechové čtení celkem slušné.

10.10.2023 4 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Zajímavý námět, silný příběh, který se ale autorovi podaří "úspěšně" zkazit překombinovaným a poněkud sladkobolným závěrem, majícím do uvěřitelnosti dost daleko.

08.10.2023 3 z 5

Perné dny Perné dny Otakar Chaloupka

Jedna, s přivřením oka snad ještě jedna další povídka, jsou zajímavější a čtivější, zbývající se dají označit jako nic neříkající šeď a nuda.

09.09.2023 1 z 5

Není jiné cesty Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Tak a mám to za sebou, konečně jsem celou ságu dorazil a jen se mi potvrdilo, co už naznačoval druhý díl. Celá sága má sestupnou tendenci a podle mne je díl od dílu stále více nudnější. Připouštím, že můj názor je pravděpodobně dost ovlivněn tím, že nejsem příliš velkým příznivcem rodinných ság, ale už jsem četl lepší. Tuto jsem dočetl spíše "z povinnosti" a už se k ní vracet nebudu.

30.08.2023 3 z 5

Nejlepší americké detektivní povídky (1) Nejlepší americké detektivní povídky (1) Ed McBain

Jak už to u povídkových knih bývá, výbor obsahuje povídky různé úrovně. Od opravdu dobrých, kam bych zařadil např. Kellerovo poslední útočiště, V bezpečí, Oběť, Pytláci, až po ty, které mne až tak nezaujaly jako třeba Elektronická pošta nebo Sucho. Ale v každém případě jsem si zase trochu rozšířil svůj rozhled o amerických autorech detektivních příběhů.

29.08.2023 4 z 5

Rozsudek ráže 9 Rozsudek ráže 9 Michael Connelly

Ani druhý příběh advokáta majícího kancelář na zadním sedadle svého Lincolnu nezklamal. Opět svižný příběh plný překvapivých zvratů a zajímavých postav.

28.08.2023 4 z 5

Smrt expremiérky Smrt expremiérky Stanislav Češka

Hodně nepovedený vzorek autorovy tvorby, téměř bez napětí, spousta zbytečné výplně s s často opakujícími se informacemi, prostě tomu chybí spád a rozuzlení tu trapárnu ještě dorazí.

23.08.2023 odpad!

Spící agent Spící agent Daniel Silva

Vydařený špionážní thriller z období II. světové války, pro příznivce tohoto druhu příběhů přímo lahůdka.

18.08.2023 5 z 5

Vampýr z Koňského trhu Vampýr z Koňského trhu Jan Bauer

V podstatě řemeslně dobře zvládnuté oddechové počtení. Středověk vykreslený bez zbytečných příkras a s patřičně děsivou atmosférou, jen to rozplétání zločinů a jejich zdůvodňování mi připadalo poněkud kostrbaté a tak nějak odbyté.

11.08.2023 2 z 5

Bankéř Bankéř Stephen W. Frey

Příběh ukazuje, že když se jedná o peníze, jdou veškeré skrupule a morální zásady stranou.

07.08.2023 3 z 5

Zabiju tě bezbolestně Zabiju tě bezbolestně Jan Hartman

200 zbytečných stran poměrně otravné četby, zařazení do edice Top krimi je více než přehnané. Dočetl jsem to "rychločetbou" a jen proto, že se snažím neodkládat jednou načaté knihy nedočtené.

05.08.2023 odpad!

Město kostí Město kostí Michael Connelly

Dobrý detektivní příběh autorem dobře rozehraný postupně začne zacházet do slepých odboček, které sice věrně vystihují úmornou detektivní práci, ale postupně to začíná být poněkud monotónní. Nicméně ani tím se děj nijak nezpomaluje, ani čtivost nijak netrpí Příběh řadím do průměru autorovy tvorby, ale za přečtení určitě stojí.

05.08.2023 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Napínavý příběh plný zvratů, kdy si čtenář do poslední chvíle nemůže být ničím jistý. Závěr je sice poněkud neuvěřitelný, ale překvapivý i pro ty, co už mají "něco načteno".

25.07.2023 4 z 5

Pátá profese Pátá profese David Morrell

Béčková záležitost, sice plná akce, strhující děj, ale stále tak nějak dokola a závěr..., ten se hrubě nepovedl. Zkrátka, když není po ruce nic jiného na čtení, tak se to docela dá číst, na ukrácení dlouhé chvíle dobré, ale brzy si na to ani nevzpomenu.

30.06.2023 3 z 5

V hotelu Bertram V hotelu Bertram Agatha Christie

Hodně pomalé tempo, chvílemi až jako stojatá voda. Zápletka sice nepostrádá na zajímavosti, ale té omáčky okolo je na mé gusto až příliš. A ta modernější doba slečně Marplové také spíše nesedí. Podle mne jeden z autorčiných méně povedených příběhů, ale tak to i u velice dobrých prostě bývá.

30.06.2023 3 z 5

Zkáza Řádu Zkáza Řádu Jack Whyte

Třetí díl byl z mého pohledu z celé trilogie výrazně nejslabší a dosti nudný. Autor do děje opět zapracoval slušnou dávku historických informací, ale tentokrát způsobem připomínajícím spíše učebnici dějepisu, který by mohl méně vytrvalé a "odolné" čtenáře odradit.

23.06.2023 3 z 5

Korouhev cti Korouhev cti Jack Whyte

Proti prvému dílu snad až zbytečně rozvláčné, kladem je nenásilné zapracování slušné dávky historických detailů té doby do děje románu.

23.06.2023 4 z 5

Pohřbené tajemství Pohřbené tajemství Val McDermid

Když jsem tuto sérii dorazil, byl jsem docela spokojen. Nebylo to sice nic, co by mě extra nadchlo, ale vydržel jsem a sérii dočetl, ale dalším knihám autorky se zatím vyhýbám.

16.06.2023 4 z 5