Korouhev cti

Roku 1187 se mladému skotskému templáři Alexandru Sinclairovi, který jako jeden z mála nezahynul v bitvě u Hattínu, podařilo uprchnout do pouště. Svou příslušnost k templářskému řádu zatají nejen v obavě o svůj život, nýbrž i proto, že patří k hrstce vyvolených, kteří se stali členy starobylého Sionského bratrstva, utajeného společenství v samotném nitru Řádu. Dva roky poté probudí sira Jindřicha St. Claira návštěva krále Richarda Lví srdce, jenž shromažďuje armádu, která má osvobodit Svatou zemi. Stárnoucímu muži se na strastiplnou cestu nechce, zároveň si je však vědom, že na loajalitě vůči Richardovi závisí budoucnost jeho syna Andrého, a tak panovníkovu výzvu přijme. Od okamžiku, kdy křižáci vstoupí do Svaté země, se začíná odvíjet příběh tří templářů. Události spojené s tažením a politické i osobní intriky křižáckých vůdců opět přivádějí rod St. Clairů – a potažmo i samotný Řád – na pokraj zničení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19698/korouhev-cti-Szr-19698.jpg 4.342

Templářská trilogie 2.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Domino

Standard of Honor, 2007

Kniha Korouhev cti

Bolomsson
18.12.2018

Styl autorova psaní mi poněkud zevšedněl a druhý díl už mi nenabídl takové potěšení, jaké jsem spatřoval u Chrámové hory. Čekal jsem od tohoto dílu přeci jen více akce a napětí. Je to dosti roztahané, bez výraznější gradace v ději, ale na druhou stranu je v knize spoustu zajímavých a užitečných detailů, které ocení hlavně milovníci tohoto období dějin, zatímco méně zapáleným tyto pasáže přijdou asi trochu suchopárné. Rozhodně mě tato kniha v lecčem obohatila. Vždy velice vítám příležitost, přečíst si něco nového o dávném střetu "půlměsíce s křížem", takže za mě OK.

lampernaqui
27.07.2017

Už jsem byl zvyklý na autorův styl a neopakovalo se nucení do čtení jako u prvního dílu. Pro mě rozhodně lepší než předchozí kniha, děj se posunul o pár let a znovu se jedná o dobrou historickou fikci, která nenudí a člověk si z ní pár informací odnese.

čef
28.11.2013

Děj se posouvá většinou pomocí dlouhých dialogů, což akčnosti příběhu jistě neprospívá. Příběh se tak, nejenom proto, velmi nepodobá romantickým líčením života rytířů ve středověku např. od Waltera Scotta. Hodně zůstává jakoby jenom nakousnuté, přesto však tento román obsahuje mnoho historických detailů z doby druhé křižácké výpravy, které určitě stojí čtenářům historické literatury za objevení.

ferda
22.08.2013

Knížku jsem horko težko dočetl, protože je to strašně rozvláčné.

kryspin66
08.02.2013

Lepší byl první díl Chrámová hora. Román přesto stojí za přečtení.

Martin1974
26.01.2013

Kniha začína aj končí v Palestíne a sú to podľa mňa najlepšie časti knihy. Jadro knihy odohrávajúce sa v Európe je zbytočne rozťahané, príprava na krížovú výpravu Richarda Levie srdce zaberá priveľkú rozlohu a to zapríčinilo aj rozsah strán. Dávam o hviezdu menej ako pri prvom diele.

Jack Whyte
skotská, 1940