Nejlepší americké detektivní povídky (1)

Nejlepší americké detektivní povídky, které do obsáhlého výboru sestavil spisovatel Ed McBain. Co se stane, když malá holčička nahlásí soukromému detektivovi ztrátu panenky? Stojí za smrtí literárního kritika zneuznaný spisovatel? Jak nájemný vrah pozná, že vraždí ve státním, a nikoli soukromém zájmu? Překvapivá rozuzlení a odpovědi na tyto a další otázky přináší antologie nejlepších amerických detektivních příběhů za rok 1999, kterou uspořádal Ed McBain, autor proslavených a u nás hojně překládaných detektivek z 87. revíru. McBainův výběr zahrnuje devatenáct vynikajících povídek od moderních klasiků americké prózy, jako je John Updike či Joyce Carol Oatesová, až po méně známé, leč kvalitní autory amerického detektivního žánru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288149/nejlepsi-americke-detektivni-povidk-sVU-288149.jpg 47

Nejlepší americké detektivní povídky 1.

Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

The Best American Mystery Stories 1999, 1999

Kniha Nejlepší americké detektivní povídky (1)

Česneksmedem
31.08.2018

Dle mého je většina z těch devatenácti kousků lepších, než dosavadních 73%. Z čeho mám taky radost je, že mimo několika známějších autorů, jako jsou například Joyce Carol Oates, Phillip M. Margolin nebo John Updike, je zde dost těch, kteří se ještě v naší malé kotlině tak úplně nezabydleli. Na dvě povídky jsem reagoval komentářem, ale zasloužily by si to určitě i některé další. Například ta o ztracené panence byla sice smutná, ale velice dobrá. Naopak Fallisova povídka Třeba se kůň naučí zpívat je dost humorná.

Layss
21.02.2015

Zajímavé detektivní příběhy s motivem záhadného úmrtí nebo zmizení. Povídky byly z různých prostředí a odehrávaly se v různých dobách. Většina z nich mne zaujala. Popravdě jsem na existenci této knihy v mé knihovně zapomněla a jsem ráda, že jsem ji objevila. Mohu doporučit.

Nuny
29.08.2013

Kniha je velmi nápaditá a příběhy hezky postavené. Některé se mi líbili, některé ne, jako je to samozřejmě se vším.
Kdybych chtěla číst jeden druh žánru a jeden druh obsahu, tak nečtu povídky. Ale myslím, že si zkusím přečíst i ostatní díly z této série. Je fakt, že jsem u příběhů měla snad všechny emoce. A tak to má být.

Povídej, co vidíš
Povídej, co vidíš
Bez těla
Bez těla
Adventní kletba
Adventní kletba
Usměvavý muž
Usměvavý muž

detektivní povídky detektivky antologie povídky

Autoři knihy

Ed McBain (p)