Zkáza Řádu

Zkáza Řádu

Sir William Sinclair je oddaným služebníkem templářského řádu, avšak to, čemu zasvětil celý život, má vbrzku skončit v krvi a plamenech. Francouzskému králi Filipovi Sličnému je trnem v oku nezměrné bohatství, které se templářům podařilo nashromáždit, a tak proti nim osnuje zdrcující úder, jehož rozsah a sílu si sotva kdo dokáže představit. Sir William ovšem ví, že největší bohatství Řádu nepředstavuje zlato, nýbrž tajemný poklad, který už po staletí stráží členové prastarého bratrstva. Kdyby se ocitl v nesprávných rukou, mohla by se otřást v základech i samotná křesťanská církev.... zdroj - Domino...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29514/zkaza-radu-fS8-29514.jpg 3.932

Templářská trilogie (3.)

Order in Chaos (2009)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Domino

lampernaqui
27.07.2017

Třetí díl mě bavil asi ze všech nejvíc, už jenom kvůli prostředí starého Skotska. Jedná se o období posledních dní Templářského řádu. A nějak mi nevadilo zakomponování objevení Meriky. Jak už je tu psáno, když tam mohli doplout Vikingové, proč by nemohli i Templáři? Hezké zakončení trilogie.

Daligreyhound
02.11.2015

Martin 1974.Co se tyče objeveni Ameriky udajně tam byli i Vikingove,tak proč ne možna i Templaři?Byli to cvičeni valečnici a navic měli na svou dobu vybornou namořni flotilu,a navic byli cilevědomi

milan236
20.06.2014

Jeden menší dotaz... je nutné číst trilogii Jacka Whyta dle data vydání jednotlivých částí? Respektive mohu začít 3 dílem bez toho, aby mi nějaké informace z předchozích dvou dílů chyběly? Děkuji za reakce.

Martin1974
20.05.2013

Tretia časť už čiastočne zachádza do fantasy. Podľa autora Ameriku objavili templári.

kryspin66
08.02.2013

Tento román mě velmi bavil. Spousta zajímavých historických fakt jsem se dověděl o řádu a o době v které se tento příběh odehrává.

Jack Whyte

Jack Whyte