Zkáza Řádu

Zkáza Řádu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29514/bmid_zkaza-radu-0CF-29514.jpg 4 47 7

Templářská trilogie série

< 3. díl

Sir William Sinclair je oddaným služebníkem templářského řádu, avšak to, čemu zasvětil celý život, má vbrzku skončit v krvi a plamenech. Francouzskému králi Filipovi Sličnému je trnem v oku nezměrné bohatství, které se templářům podařilo nashromáždit, a tak proti nim osnuje zdrcující úder, jehož rozsah a sílu si sotva kdo dokáže představit. Sir William ovšem ví, že největší bohatství Řádu nepředstavuje zlato, nýbrž tajemný poklad, který už po staletí stráží členové prastarého bratrstva. Kdyby se ocitl v nesprávných rukou, mohla by se otřást v základech i samotná křesťanská církev.... zdroj - Domino... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Domino

Order in Chaos , 2009

jprst
23.06.2023 3 z 5

Třetí díl byl z mého pohledu z celé trilogie výrazně nejslabší a dosti nudný. Autor do děje opět zapracoval slušnou dávku historických informací, ale tentokrát způsobem připomínajícím spíše učebnici dějepisu, který by mohl méně vytrvalé a "odolné" čtenáře odradit.

Bolomsson
01.02.2019 2 z 5

Tak mám tuto trilogii o templářích úspěšně za sebou. Tématika těchto knih je mi velice blízká a vítám každou beletrii na toto téma, ale bohužel měla tato 3-dílná sága klesající kvalitu.
Knihy to určité nejsou špatné, ale autorův styl psaní je na můj vkus až příliš rozvláčný a i když se v knize objevuje spousta velice užitečných informací z historie, tak jsou podávána a líčena způsobem, který nudí. Nemohu se zbavit dojmu, že autor závěrečný díl uměle natahoval, aby zachoval délku předchozích dílů. Je zde opravdu spousta nicneříkajících a nezáživných kapitol, které se negativně odráží na kvalitě posledního dílu.
Přitom zánik templářů je zahalen celou řadou konspirací, polopravd a legend, že se autorům na tohle téma otevíraji v ději obrovské možnosti, jak jej udělat poutavým a strhujícím, ale tady to bylo dle mého uchopeno velice nešťastně. Poslední díl mi tak trochu kazí dojem z jinak docela příjemného čtení.

lampernaqui
27.07.2017 4 z 5

Třetí díl mě bavil asi ze všech nejvíc, už jenom kvůli prostředí starého Skotska. Jedná se o období posledních dní Templářského řádu. A nějak mi nevadilo zakomponování objevení Meriky. Jak už je tu psáno, když tam mohli doplout Vikingové, proč by nemohli i Templáři? Hezké zakončení trilogie.

Daligreyhound
02.11.2015

Martin 1974.Co se tyče objeveni Ameriky udajně tam byli i Vikingove,tak proč ne možna i Templaři?Byli to cvičeni valečnici a navic měli na svou dobu vybornou namořni flotilu,a navic byli cilevědomi

milan236
20.06.2014

Jeden menší dotaz... je nutné číst trilogii Jacka Whyta dle data vydání jednotlivých částí? Respektive mohu začít 3 dílem bez toho, aby mi nějaké informace z předchozích dvou dílů chyběly? Děkuji za reakce.

Martin1974
20.05.2013 2 z 5

Tretia časť už čiastočne zachádza do fantasy. Podľa autora Ameriku objavili templári.

kryspin66
08.02.2013 5 z 5

Tento román mě velmi bavil. Spousta zajímavých historických fakt jsem se dověděl o řádu a o době v které se tento příběh odehrává.

Jack Whyte
skotská, 1940