Smrt expremiérky

Smrt expremiérky https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231373/bmid_smrt-expremierky-231373.jpg 3 33 12

Detektiv Berka série

Další případ soukromého detektiva Stanislava Berky, bývalého kapitána brněnské kriminálky, začíná mírumilovně v jihomoravské vesnici Hrádek. Berkův přítel major Motl zde slaví svoji svatbu s doktorkou Houdkovou, špičkovou forenzní lékařkou z brněnské univerzity. Svatební hostina se však musí obejít bez novomanželů, kteří jsou spolu s Berkou odvoláni k vyšetřování dvojnásobné vraždy...... celý text

jprst
23.08.2023 odpad!

Hodně nepovedený vzorek autorovy tvorby, téměř bez napětí, spousta zbytečné výplně s s často opakujícími se informacemi, prostě tomu chybí spád a rozuzlení tu trapárnu ještě dorazí.

pepa4081
02.07.2023 3 z 5

Na chvíli si od série odpočinu. Začíná to být na jedno brdo. Ale! - dobře se to čte.
Uspokojivé.

rafan65
26.05.2022 5 z 5

Pěkně napsaná knížka která napoví kdo je vrah opět na úplném konci což je pro příběh dobře. Co mě docela vadí je autorovo neustálé zpětné řešení postav z minulých dílů. Je to docela únavné a kazí to svižnost příběhu.

kolacky
12.06.2021 3 z 5

Haha. Benno Berghammer z Bad Tölz. To jako fakt???

pifffka
07.08.2020

Tak nějak pořád stejně. Úvodem a pak i v průběhu zopakovány všechny předchozí knihy, prostinký příběh, který vyřeší, nejlépe pomocí střelby, superman Berka. Nejstrašnější je Lucka s pokrčeným nosíkem a Káča - česká "kůstka". Slátanina pro nenáročného čtenáře.

ivoiro
31.07.2018 5 z 5

S knihou jsem naprosto spokojený.

Marcik7
05.06.2018 1 z 5

dočetla jsem s vypětím sil, zdlouhavé, místy vtipné, nenapínavé

Havrnka
25.04.2018 2 z 5

Tak tato kniha se moc nepovedla.

Fíbí
21.02.2016 5 z 5

Tahle mě zrovna bavila :-)

Gideon
22.10.2015 odpad!

Také mám rád české detektivky, po přečtení Smrti premiérky už tolik ne. Pokud autor psal tuto knihu trochu jako parodii na Phila Marlowa Raymonda Chandlera, tak bych to ještě bral. To ale asi nebude tento případ. Je to neuvěřitelná slátanina.

Macek58
27.06.2015 4 z 5

Klasická oddechová četba. Trochu pokulhává za předešlými knihami této řady.

evasamankova
19.03.2015 2 z 5

České detektivky mám ráda, ale Stanislav Češka mi byl do této chvíle neznámý. Smrt expremiérky byla moje první kniha od něj a... určitě i poslední.
Napětí se nekonalo téměř žádné, samotný příběh je až zbytečně moc prokládaný všelijakými popisy -částí měst, vybavení prostor atd., neustálými dokola opakovanými stále stejnými (nepotřebnými) informacemi.. Navíc mixování přespříliš spisovné češtiny (místy až archaické) občas i s vulgarismy je hrozné.
Celé to působí koženým, šroubovaným dojmem a o zápletce a jejím rozpletení snad už raději nemluvím.
Recenze: