Jonna Jonna komentáře u knih

Ostrov tisíce hvězd Ostrov tisíce hvězd Anne Jacobs

Jsem překvapena nízkým hodnocením, mně se kniha moc líbila, i když už byl konec tak nějak jasný, a nebyl překvapivý. Nicméně to v tomto žánru není zase tak podstatné.

13.03.2023 4 z 5

Karel IV. - Císař a císařovna Karel IV. - Císař a císařovna Josef Bernard Prokop

(AUDIOKNIHA) Musím říct, že jsem ráda, že knihy této série mám jako audio, místy jsou rozvleklé a točí se v kruhu. Na čtení bych asi neměla úplně trpělivost. I tak si dám teď na chvíli pauzu.

13.03.2023 3 z 5

Annin vysněný domov Annin vysněný domov Lucy Maud Montgomery

Pátý díl byl zase hodně zajímavý, jen to už místy nebylo to pohodové čtení před spaním. Nedávno jsem zjistila, že to není poslední díl, tak se mám zase na co těšit.

13.03.2023 4 z 5

Anna v Summerside Anna v Summerside Lucy Maud Montgomery

Stále mne Anna baví, i když první díl je asi nejlepší. Je to krásná pohodová kniha, která se dá číst i před spaním.

17.01.2023 4 z 5

Modistky z Tržní uličky Modistky z Tržní uličky Marie Lamballe (p)

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, ale pak už to šlo samo. V rámci žánru dobře napsaná kniha.

17.01.2023 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Obdivuhodný příběh, poslouchala jsem jako audio a prakticky bez přerušení, tak mě její příběh strhnul. Ráda si to zase zopakuji a nejspíš si koupím i knihu.

29.12.2022 5 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Poslouchala jsem jako audio, a velice si to užívala.

Vánoce mám rád Vánoce mám rád František Nepil

Letos jsem si knihu koupila jako audio, a chystám si z toho udělat novou vánoční tradici- poslouchat ji u pečení cukroví a vánoček.

29.12.2022 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Myslela jsem, že si knihu přečtu, jen abych věděla na co další knihy o rozvoji odkazují, ale nakonec se kniha ukázala mnohem více přínosnější, než jsem myslela. I když s některými názory a řešeními plně nesouhlasím, vzala jsem si z této knihy pár zásadních maličkostí, které mě zase trochu posunuly.

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

Moc jsem si užila další díl kouzelného poklidného vyprávění. Anna nikdy neomrzí.

Zdi tvé Zdi tvé Michael Třeštík

Knihu jsem nečetla poprvé, a pořád mě bavila. Nejspíš kvůli přesnému vylíčení toho, jak to kdysi chodilo, jak lidé uvažovali a žili. Nejspíš jsem knihu nečetla naposledy.

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Poslouchala jsem jako audioknihu, a opět jsem se zasmála. Někdy mám o důvod víc se smát, neboť bydlím v místě hlavního děje, a bavím se, jak přesně autor vystihuje švédskou náturu.

Podívejte se na sebe laskavě Podívejte se na sebe laskavě Ilse Sand

Dobrá kniha, pomohla mi hodně věcí srovnat v hlavě.

18.10.2022 4 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Oddechovka, u které mi vadilo to jen nepřirozené prodlužování toho, kdy jít s barvou ven.

18.10.2022 3 z 5

V zemi korálového stromu V zemi korálového stromu Sofia Caspari

Knihu jsem teď četla podruhé, jelikož jsem zapomněla o čem je. A nedivím se. :-) Dočetla jsem jen silou vůle, naštvaná na spoustu nesmyslů (osmiměsíční dítě běhá, roční plynule mluví, a další dítě během pár měsíců zestárne o několik let apod.) Sbírám odvahu přečíst si druhý díl.

18.10.2022 2 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Jako vždy skvělý Hájíček. Líbí se mi, jak umí vtáhnout do atmosféry.

18.10.2022 5 z 5

Toyen mám moc ráda, tak jsem si nadšeně zakoupila její životopis. No, začátek jakž takž slibný, ale pak už to šlo jen z kopce. Neskutečný pelmel myšlenek, osob, kraťoučké a vzápětí zase dlouhé kapitoly, "ta druhá", pobíhání od jednoho tématu k druhému,... A už vůbec nechápu ten prostor, co byl věnovaný Bílé Labuti a té zcela cizí holčičce s maminkou, co kupují boty. Popravdě, cítím se trochu podvedená, protože je to víc popis jedné historické éry než životopis. A kdybych si chtěla přečíst něco o té éře, našla bych mnoho mnohem lépe zpracovaných knih. No, další knihy autorky si ráda nechám ujít.

18.10.2022 2 z 5

Tajemství zámku Ashmore Tajemství zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Autorku čtu moc ráda a ani tentokrát nezklamala. Po pomalejším rozjezdu jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Těším se na další díly.

Bouře Bouře Anne Jacobs

Připadá mi, že série je kniha od knihy lepší. Je to oddychová dobrá četba.

Madame Picasso Madame Picasso Anne Girard

(SPOILER) Místy se to hodně vleklo, a konec knihy byl tak od poloviny jasný. A ta druhá polovina navíc nepřinesla nic nového, jen popis protahovaného umírání. Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla.

22.07.2022 2 z 5