Jolilinka Jolilinka komentáře u knih

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Sekla jsem se na začátku a nedočetla. Rozhodně to někdy dočtu, ale netuším, jak dlouho to může trvat. Rozhodně bych toho čekala víc. Kniha je nudná a nezáživná, nevím, co na ní všichni tak vidí.

01.11.2014

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Četla jsem i lepší knížky. Nechápu, jak se tato kniha mohla stát světovým bestsellerem. Na to, jak je slavná, bych čekala o mnoho víc.

01.11.2014 2 z 5

Tátův malý andílek Tátův malý andílek Shani Petroff

Příjemná, oddychová knížka, která pobaví :)

01.11.2014

Eragon Eragon Christopher Paolini

Podle mě jedna z velmi přeceňovaných knížek, které stejně za tak moc nestojí. Příběh je nudný, zpola originální, některé scény by rozhodně mohly být vynechány. Na to, jak tlustá je tahle bichle, bych čekala, že bude o mnoho lepší.

31.10.2014 1 z 5

Moje trhlá rodinka Moje trhlá rodinka Karen McCombie

Není to ani tak moc originální knížka, takových je spousta. Myslím si ale, že je to příjemná a zábavná oddychovka, do které je fajn se začíst :) Rozhodně doporučuji přečíst po únavném dni ve škole, spoustě písemek a po podobných chvílích :)

31.10.2014 5 z 5

Nemetonburk aneb Zlatá brána Nemetonburk aneb Zlatá brána Renata Štulcová

Tento díl mi na rozdíl od ostatních zatím připadá nejlepší, ale trojku jsem ještě nečetla... Jednička je sice napínavější a možná i zajímavější, ale tento díl jsem mnohem lépe pochopila a připadá mi prostě... dokonalejší :)

30.10.2014 5 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Křišťály moci jsou naprosto úžasná série, která se na rozdíl od Jednorožců velmi povedla. Jednorožci byli naprosto příšerní a nudní, tato kniha byla ale jedna z nejlepších, jaké jsem kdy četla.

29.10.2014

Alchymista Alchymista Michael Scott

Velice originální a krásná knížka, které se žádný Potter nevyrovná. Souhlasím s blimbou: čtivě napsáno a bezvadně vymyšlený svět i příběh. V jedné věci ale nesouhlasím: já bych si klidně přidala dalších 10 knih.

29.10.2014

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Skvělé zakončení téhle úžasné knižní série, před autorkou smekám.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Úžasná úžasná úžasná kniha. Nezklame, rozhodně si ji přečtěte :) Přibývá nová postava: Xemerius, ze kterého jsem místy úplně šílela :) Zbožňuju ho XD

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Úžasná knížka, první dvě kapitoly sice do děje ještě úplně nevtáhly, ale pak se to rozjelo :) Gwendolyn je jedna z velmi mála hlavních hrdinek, kterou jsem si na první přečtení velmi oblíbila. Většinou hlavní hrdiny nesnáším, např. taková Drakie: Jacindu jsem z celého srdce upřímně nenáviděla. A stejně tak jsem si oblíbila i Gideona, i když je to přesně ten typ postav "Já jsem bezchybný a vím všechno nejlíp." A musím říct, že jak už jsem tu někde četla: anotace knihu témeř vůbec nevystihuje! Je úplně mimo, očekávala jsem příběh nějaké holky, která se omylem dostane do osmnáctého století a tam se zamiluje do nějakého kluka, se kterým ale nemůže žít, protože je z jiné doby, ale ne! Je to ještě MNOHEM lepší! Je to rozhodně skvělá kniha, a i když romány nepatří mezi mé nejoblíbenější žánry a většinou je vlastně nesnáším, tenhle miniromán mě naprosto uchvátil a strhnul. Kdybych si měla vybrat pět svých nej knih, Rudá jako rubín by stoprocentně byla mezi nimi.

Rohy faunů Rohy faunů Renata Štulcová

Úžasná kniha, těším se na čtyřku, která má vyjít na jaře :)

Tance nág Tance nág Renata Štulcová

MILUJU, MILUJU, MILUJU tuhle knížku! Je mi fuk, co říkají ostatní, je to nej kniha na světě! Jednička byla sice o trochu lepší, celkový dojem mi pokazil životopis Marininy sestry Meluzíny, ale jinak super! :) Rozhodně si přečtěte!

28.10.2014 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Alianci právě čtu a připadá mi jako nejslabší díl série. Je to celkem nudné... No, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, až dočtu, napíšu recenzi :) Už spousta knížek mě po nudném začátku příjemně překvapila, snad bude Aliance mezi nimi :)
Nejhorší ale je, že vím, jak to skončí, za to může ten můj zlozvyk koukat se dopředu a číst první konec knížek a teprve potom začátek :) :( No, aspoň se mohu psychicky připravit :)

28.10.2014 4 z 5

Strážci dobra Strážci dobra Michaela Burdová

Tato kniha mě opravdu VELMI zklamala. Ještě před ní jsem četla Křišťály moci od stejné autorky a byla jsem přímo nadšená, Křišťály bezpochyby patří mezi jedny z nejlepších knih vůbec. Na rozdíl od nich mi ale Jednorožci připadali hrozní, kniha byla nezajímavá a nudná a druhý díl byl ještě horší. Chvílemi jsem uvažovala, že knihu prostě přestanu číst a už se k ní nevrátím, ale nakonec jsem ji dočetla a velmi neochotně jsem se odhodlala k přečtení posledního dílu. Ten mě ale příjemně překvapil, byl mnohem lepší než předchozí díly a celou sérii příjemně uzavřel. Mou nechuť z předešlých dílů se mu podařilo celkem úspěšně vyvážit.

28.10.2014 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Rozhodně lepší než Divergence, byla jsem nadšená a knihu jsem přímo zhltla :)

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Tuhle knížku MILUJU, jsem do ní šílený blázen. Nej kniha na světe, rozhodně si ji neváhejte přečíst! Můžete taky navštívit blog autorky, stačí do vyhledávače napsat Rafaelova škola a mělo by Vám to najít :)