johi_murasova johi_murasova komentáře u knih

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Tak tohle byla opravdu skvělá oddechovka, která mě mile překvapila. Lucie popisuje randění buď své, nebo svých kamarádek v mnoha krátkých kapitolách, které díky tím, že byly na pár stran dodávaly knize dynamiku a čtivost. A až mamka za mnou zvědavě přišla s tím, co tak zábavného čtu, došlo mi, jak nahlas se směji. Opravdu super jednohubka, kterou určitě budu doporučovat!

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Knihu jsem si přečetla na doporučení @readwith_renat a byla jsem vážně opravdu překvapená a o to víc, když jsem se dozvěděla, že knihu napsala česká autorka. Moc se mi líbilo střídání pohledů, mohli jsme totiž vidět jak se cítí hlavní hrdina i hrdinka, až teda na opakované konverzace, asi mě úplně nebavilo číst stejný rozhovor dvakrát, naštěstí to bylo jen na začátku. Postavy mi byly sympatické, Anna i Maddox mi přišli fajn a koncept bad boy-good girl mám ráda a neomrzí. Těším se až si přečtu další dva díly, nebo jiné knihy autorky.

18.06.2023 4 z 5

Začala bych asi tím, že memoáry a autobiografie normálně nečtu, ale tohle jsem si přečíst musela! Jako dítě jsem vyrůstala na televizi, Disney channelu, Nicklodeonu a tedy i na iCarly. Sam byla má nejoblíbenější postava a když jsem se dozvěděla co všechno se dělo za oponou mě neskutečně překvapilo.
Už název byl pro mě neskutečně šokující, ale asi rozumím, proč Jennette tuto knihu napsala, a že to byla jakási její forma uzavření jedné části života. Její matka byla opravdu případ pro psychiatra a Jenn to vůbec neměla lehké a upřímně ji obdivuji, co všechno musela zvládat. Tohle bych nikomu nepřála Za mě rozhodně jedna z nejlepších knih letošního roku!

20.12.2023 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Kniha mě zaujala nádhernou obálkou, na které je 1/3 motýla (moc mě mrzí, že v češtině zatím nejsou další díly a motýl nemůže být dokončen ). Po přečtení anotace jsem si říkala, že by to mohlo být fajn; zakázaná láska, problémy v rodině, smrt, zvraty, A i když se mi kniha ve finále líbila a byl to takový zlatý střed, tak bych tam našla pár problémů co mi vadily. Asi největším překvapením pro mě bylo, jak rychle si Lake a Will k sobě našli cestu. Ano, osudová láska, bla bla bla, ale moc jsem jim to nevěřila. Také si myslím, že jejich důvod k tomu, že spolu nemůžou být byl docela absurdní. Bylo mnoho způsobů jak celou jejich situaci vyřešit.
Řekla bych, že solidní tři hvězdy. Takový lehký nadprůměr. Určitě má Colleen i lepší knihy.

20.12.2023 3 z 5

Všechno, co jsem zapomněla Všechno, co jsem zapomněla Adéla Chrástecká

Moderní poezii mám moc ráda, mezi mé oblíbené autorky patří Rupi Kaur. Když jsem na instagramu viděla tuto sbírku Adél, věděla jsem, že si ji musím přečíst. I když jsem měla zprvu menší pochybnosti, ve finále jsem byla příjemně překvapena. Autorce se její prvotina opravdu povedla. Nejsem moc znalec poezie, takže můžu jen hodnotit pocity, které ve mě básně vyvolaly. Mezi mé nejoblíbenější patří Kopretina, Jsem? a Proč? Taky se mi kniha moc líbí po grafické stránce. Ilustrace i hraní si s fondem. Dohromady to je opravdu úžasné!

01.09.2023 4 z 5

99 kluků Micaha Summerse 99 kluků Micaha Summerse Adam Sass

Přiznám se, že knihu jsem si pořídila jen díky obálky, protože ta ilustrace? Ty barvy? No prostě krása!
Příběh je o Micahovi, který vlastní instagram, kde postuje své kresby kluků, kteří se mu líbí. Klukem číslo 100 se stane Grant. Asi vám úplně nechci říkat následující děj, abych náhodou neprozradila něco, co bych nechtěla.
Co se týče charakteru postav, tak Micah mi přišel jako naivní a hloupoučký klučina, ale asi chápu proč. Každý byl takový, když se poprvé zamiloval. Grant byl sympaťák, ačkoliv i k němu bych měla pár výhrad. Eliot byl zlatíčko a přišel mi jako nejlepší charakter z celé knihy.
Celkově bych tuto knihu asi doporučila mladším čtenářům. Byla to vyloženě pohádka, milá, romantická, s happy endem, který čekáte už od půlky knihy.

05.08.2023 3 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Máme zde další tiktok senzaci, a tentokrát je to jedno velký špatný. Při čtení této knihy jsem měla pocit, že čtu jakousi levnou slátaninu Stmívání a Odkazu nebo Upířích deníků.
Hlavní hrdinka Grace, které zemřeli rodiče přijela do školy na Aljašku, kde se setkává s tajemným, ale velice sexy (to Grace opakuje víc než dost) upírem Jaxonem, díky kterému hned vlastně zapomene, že nedávno přišla o rodiče a vlastně je všechno v pohodě, protože je s ní sexy Jaxon.
Grace je podle mě neskutečně naivní, není úplně ta nejostřejší tužka v penále a celkově mi fakt nesedla. Ze začátku jsem si myslela, že to bude fajn postava, náznaky na silnou dívčí postavu tam možná i byly, ale jakmile se objevil Jaxon, tak se z Grace stala ukňouraná puťka no prostě ne. Jaxon je typický klučičí hrdina, nic extra, nic zajímavého. Vedlejší postavy byly fajn. Nejvíc se mi ale stejně líbila poslední bonusovka, ta mě jako jediná přesvědčila dát šanci dalšímu dílu, který má mnohem lepší ohlasy (díkybohu).
Jo a nadpisy kapitol byly funny.

26.07.2023 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Od Colleen už jsem četla mnohem lepší knihy, to bez debat. Žádná postava mi vyloženě nepřirostla k srdci a celý příběh byl od začátku zvláštní, řekla bych, že místy i chaotická nebo bizarní a ačkoliv se v knize řeší témata jako deprese, zneužití, nebo nevěra, při čtení jsem se necítila nijak zvláštně nebo nepříjemně.
Kniha je spíš pro mladší čtenáře, nečetla se špatně, ale nic to ve mě nezanechalo.

18.06.2023 2 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

Musím se přiznat, že jako první jsem viděla film a líbil se mi natolik, že jsem si chtěla přečíst i knihu a rozhodně nelituju! Nasmála jsem se tolik, jak už dlouho ne. Je to přímo taková ta trhlá oddechovka, kterou si jednou za čas potřebuje přečíst každý. Je to kniha o vážném tématu, zpracované do vtipného teenage příběhu, najdeme zde ale i podstatu přátelství.

18.06.2023 3 z 5

Zpověď jednoho děvčete Zpověď jednoho děvčete Alžbeta Hulová

Tato kniha byla první, kterou jsem si kdy v knihovně půjčila. Bylo to pár let zpátky, probudila mou lásku ke knihám a když jsem si před rokem viděla v knihkupectví, musela jsem si ji pořídit. Není to sice nic převratného, ale je to moc pěkná oddechovka na večer, nebo když jste nemocní. Má poutavý děj, od kterého se odtrhnout nejde a navíc není dlouhá! Takže se dá přečíst během dvou večerů. Moc se těším, až se k ní vrátím.