jitus.drahotska jitus.drahotska komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Výborná kniha. Velice ráda si přečtu Sovu!

12.09.2016 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Ke Kafkovi mě dostala až povinná četba do školy. Celou dobu čtení jsem měla spíše nepříjemný pocit, který byl spojený s Řehořovou novou podobou. Sama musím uznat, že po dočtení jsem byla ve svém přístupu ke knize poměrně dost zaskočena, a nevěděla si rady, jak celé dílo pobrat. Překvapil mě dost námět - přeměna člověka v brouka. A zároveň tlak tehdejší byrokracie.

05.03.2017 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Marco následoval po Vzkazu v lahvi, ze kterého jsem byla opravdu nadšena. Bylo neskutečné, jak jsem si najednou uvědomovala naší neopatrnost při hlídání osobních věcí na veřejnosti a také pocity lidí, kteří okrádají. Avšak mi přišla místy hodně se opakující a nekonečná, proto musím jednu hvězdničku ukrást ;)

27.11.2016 4 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Skvělý nápad a příběh. Líbí se mi, že paní B. Erskinová je přímo historička, která má všechna fakta podložena, a proto si člověk může knihu číst s pocitem, že opravdu takhle to bylo :)
Jediné mínus je překlad názvu knížky, ale s tím už nikdo nic neudělá.

25.07.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Neskutečné pocity, které mě přiváděly k zaskočenému vyjeknutí uprostřed jedoucího metra.
Čtyři postavy. Čtyři obyčejné a zároveň neskutečné příběhy, které odmotávaly svá tajemství v přesném načasování.
Skvělé zpracování knihy, které ve mně podporovaly ty zvláštní pocity každým otočením stránky, protože text nebyl jednolitě položen do odstavců, ale každý pohled měl svůj vlastní prostor. Jak tu mnozí již psali, cítím se teď naprosto zničená, vyhaslá, emočně vyčerpaná. Málokterá kniha dokázala se mnou takto zatřást. Děkuji!

13.10.2016 5 z 5

Etta a Otto a Russell a James Etta a Otto a Russell a James Emma Hooper

Kniha je tak zvláštně krásná, že i napsat komentář o ní mi dělá problém.
Velice inspirativně a mile napsané dílo s mnoha emotivními momenty. Ettina cesta je myslím součástí nás všech. Jak tu mnozí píšou o nesrozumitelnosti konce, právě to pro mě bylo "něco" - jen nechal plout na vlnách moře,
Vřele doporučuji.. ale asi ne všem. :)

23.09.2016 5 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Knížky, které jsou přirozené a vlastně trochu divné, mám ráda. Proto mám ráda i Dopplera! :)

29.07.2017 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Velmi dobrá knížka, četla jsem jí na doporučení od mamky, která tohle krimi prostě miluje. Velmi se líbila originálně vymyšlená zápletka, která se skvěle proplétala s místní kulturou a legendami.

05.05.2016 4 z 5

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

Bohužel, nedočteno.

05.08.2017 3 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Skvělá kniha! Výjimečná! :)

12.07.2017 5 z 5

Ledová past Ledová past Kitty Sewell

Uf, abych pravdu řekla, tohle bylo docela dost náročné. Alespoň tedy pro člověka, který nemá moc rád erotiku v knížkách. Občas jsem se musela stáhnout do sebe, aby mi náhodou lidé nekoukali v metru přes rameno. Na druhou stranu, když pominula první "sexuální" polovina, druhá část byla plná docela zajímavých zvratů a rozuzlení bylo pojato dost dobře.
Obal i anotace může trochu zmást, ale nakonec si tato knížka ode mě zasloužila 4*.

18.05.2017 4 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Neobyčejná knížka. Skrývá poznání o skoro nepoznané nemoci z pohledu nemocních, nové pohledy na svět bez rozdílu zdravotního stavu a hlavně uklidňující ujištění, že jsou mezi námi lidé, kteří i přes svůj handicap dokážou "normálním lidem" ukázat krásu maličkostí a zpomalení v každodenním spěchu.

13.12.2016 5 z 5